Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, mennyire zavar (na)...

Anyukák, mennyire zavar (na) titeket, ha kamasz gyereketek valamilyen stílushoz tartozik (tartozna)?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra, hogy goth, emo, stb., akik elég feltűnően öltöznek, folyton feketében járnak, erős smink, festett haj, stb. Hagynátok a gyereknek, hogy csináljon, amit akar, vagy megpróbálnátok lebeszélni róla, hogy így öltözködjön?
2009. aug. 27. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém volt ilyen-ezelőtt huszonévvel,akkor nem emosok voltak,de volt dark,punk,rocker....A szüleim nem szóltak bele,hagyták a külsőségekben tobzódni-hamar túl is esett rajta.:)Mit ér a polgárpukkasztás,ha anyukád azt mondja a színes kakastaréjodra,h de jól néz ki?:DDD Sztem ha nem éli túlságosan bele magát,lehet hagyni,mert ez divat,és egy csoporthoz tartozást erősít meg.Ha a szülőkkel jó a kapcsolata,rendesen tanul,kiegyensúlyozott,tehát ha tényleg csak a külsőségeket követi,nyugodtan lehet hagyni,de a szeretetteljes kapcsolatot továbbra is fent kell tartani vele,ne arról szóljon minden beszélgetés,h "hogy nézel ki édes fiam!".Minden korban volt ilyen,és azért az ezeket követők túlnyomó része rendes ember lett.:))))))
2009. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én egy időben punkos, rockosan öltöztem. sokaknak tetszett a ruhám, sokaknak nem. ezért én direkt abban jártam. aztán befestettem a hajamat, szintén "polgárpukkasztásból", kék narancs és pink csíkok voltak benne. Persze csak hajszínezővel, ami nem káros annyira, de nagyon volt! :D Anyukám meg megdicsérte... pedig én azt hittem kiakad, ordibál, stb... kiderült, neki a koromban kakastaréja volt XD
2009. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én általában nemzetirock os pólókba járok:)

Kárpátia , nagy magyarország ilyesmi:)

13 éves vagyok:)

2009. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
39%

én megpróbálnám lebeszélni

tiszta idiótán néznek ki az ilyen gyerekek, lehet h nem véletlenül

de persze ha ragaszkodik hozzá és nem lehet eltéríteni, akkor nincs mit tenni, hamarabb kellett volna elkezdeni

2009. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Én nem hagynám, mert általában mindig van egy lelki háttér ezek mögött. pl.: az emo némelyek vágdossák az ereiket, vagy ilyesmi. Tiszta öngyilkos jelöltek.
2009. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem mondjuk ha valaki lelki okok miatt vagdossa magát, az nem fog emósan kiöltözni, mielőtt megtenné. Az ilyenek inkább divatból vagdossák magukat, azt hiszik, menőbbek lesznek, ha van rajtuk egy-két sebhely.
2009. szept. 6. 15:08
 7/9 anonim ***** válasza:
A ruha nem számít. Amíg lehet velük beszélgetni és nem tapasztalunk semmi rosszat, addig hordjon olyan ruhát, amilyet csak akar.
2009. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

lehet furcsán hangzik, de nekem nincs színes ruhám. (van kivétel, de azokat Anyukám vette, de nem hordom) És tudom, h nem szeretné, h goth legyek. Valahogy tudom, h nem esne neki jól hiába mondanám azt, h nekem így jó.

Egy pár sor a lebeszélésről. Van olyan korszak amikor az ember ilyen-olyan stílusú akar lenni. Nem feltétlenül rossz ez hiszen tartozni akar valahová. Hagyni kell egy kicsit, lehet, h rájön magától, h ez nem jó és kész ennyi volt. De amikor már nem lehet kezelni, lázad és elfajulnak a dolgok akkor már gond van. Lehetséges, h rossz társaságba keveredett, stb. Nekem is így volt.

DE mindennek van határa!

Nálam elfogadták, h ilyen vagyok, de attól függetlenül, ha megtiltanák nekem, h feketét hordjak, nem érezném magam jól a bőrömben. De hangsúlyozom, ez csak az én véleményem, mindenki más!

2009. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez már teljesen kiborít!!!! De tényleg!! Már azt is szabályozni akarják a szülők, hogy a gyereke mit vegyen fel MAGÁRA? a SAJÁT ízlése szerint?! Úristen...
2010. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!