Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak a kitűnő tanuló gyerek a...

Csak a kitűnő tanuló gyerek a jó gyerek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt tapasztalom a környezetemben, hogy a szülők és a környezet csak a kitűnő bizonyítványt értékeli. A sógornőmtől folyton azt hallom, hogy "remélem megadják neki az 5-öst!", "mondtam neki, hogy tanuljon, mert...". Az ismerőseim is mint a kitűnőért hajszolják a gyerekeiket. A lányom is jó tanuló (az a fajta jótanuló, aki ezért sokat tanul, de mellette VAN GYEREKKORA)), lett egy négyese, abból a tárgyból, amiért a legtöbbet teszi, tesszük. És én boldog vagyok, hogy négyesre sikerült neki, mert egyrészt az is jó jegy, másrészt mert jól megérdemelt. Ha csak négyesei lennének, akkor is azt mondanám, hogy a bizonyítvány JÓ. Ha gyengébb, akkor mérlegelném, hogy mit lehetne tenni, de biztosan tudom, hogy az érzéseim nem változnának az irányába, amiben a sógornőm tekintetében pl. nem vagyok biztos, neki csak a büszkeség érzése vállalható. A mindig kitűnő lánya talán a sok más elfoglaltsága miatt beszedett pár 2-est, hármast, de ezt nem tőle tudom, erről nem lehet beszélni.

De ami miatt ezt az egészet leírom, hogy tegnap a szomszédunk megkérdezte a lányomat, milyen lett a félévi. Az, hogy egy kivétellel mindenből ötös lett, szóra sem érdemes. De hogy a négyes miből lett, miért lett, mi nem megy, bla-bla-bla, azt hallgattuk fél órán keresztül.

Én magam kimondottan "rossztanuló" voltam általánosban. De ettől még nem érzem magam kevesebbnek, a szakmunkást kitűnővel végeztem, dolgozni kezdtem, mellette kitűnőre érettségiztem, majd kiváló diplomát szereztem, jó állásom van, szerető családom és BOLDOG VAGYOK.

Mire jó ez a hajsza???? Vagy csak én látom így??? Köszönöm a válaszokat!!!


2016. febr. 3. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Ez olyan, mint amikor olimpia van, és a nemzetünk többsége csak akkor büszke, és skandálja a versenyző nevét, ha első lett. Az ezüst értéktelen. Sajnos ezzel a mentalitással nagyon rossz nézet felé terelik a gyerekeket. Arról nem beszélve, hogy megölik a gyerekkort, és az önbecsülést.
2016. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ebben a mai, teljesen tönkretett, értelmetlen és az élettől elrugaszkodott iskolarendszerben semmi értelme az érdemjegyek alapján értékelni egy gyerek teljesítményét. Bár tény, hogy a színötös figyelemre méltó eredmény, de nem biztos, hogy "egészséges" az a mód, ahogyan azt elérte.
2016. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem annyira az iskolarendszer hibája, sokkal inkább a szülőké. Akik kiegyensúlyozatlanok, és a gyereket is arra"használják", h a teljesítményükkel villogjanak. Ha nem kitűnő, akkor nem lehet vele büszkélkedni. Sajnos az ilyen szülők a gyerekeikbe belenevelik a teljesítmény- és megfelelési kényszert. Egy általános tévhit a társadalmban, h az a sikeres "boldog" ember, aki a tanulmányaiban, munkájában sokra viszi.

Sajnos az én szüleim is ilyenek voltak. Többször volt, h a tanárok gimiben dicsérték, de otthon soha. Az ötösre semmit nem szóltak, fapofával vették tudomásul, bezzeg a négyesre már volt egy -két"kedves" szavuk. Gondolhatjátok milyen szép gyerekkorom volt!

Szóval amíg a szülők részéről igény van a versenyistálló elit gimikre, addig ne csodálkozz az ilyeneken. Szerintem az a fontos, h te nem ilyen szellemben neveled a gyereked. Annak meg igenis vissza kell szólni, aki a 4est firtatja. Én biztos közbevágnék, h kit érdekel, mi így is nagyon büszkék vagyunk, és nem egy görcsöt szeretnénk nevelni a gyerekből.

2016. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Én is tapasztalom, hogy a szülők hajszolják a gyerekeket. Nekem a lányom 6. osztályos, a matek és a tesi lett hármas a többi négyes ötös. Meg vagyok elégedve vele. Ha a gutaütést kapunk akkor sem lesz négyes matekból. De ami a lényeg angolból dícsérete ötös lett. Na ez a lényeg . Én azt mondom mindig a lányombank" ide figyelj kicsim nem a matekból fogsz megélni hanem az idegennyelvből a matekot csak tartsuk hármas szintre hogy egy szakközéppe felvegyenek. " Sőt plusz nyelvet szeretne tanulni na ezt kell erősíteni ami érdekli és szereti. A nagyfiam 9.-es matek fizika és kémia utálja kettes is lett belőle. Nem ebből fog megélni mert hál istennek csak két éves anyagok szakközépbe jár nála is az angol és a svéd nyelv a nyerő ezt viszük tovább a többi meg le van szarva ne bukjon meg ez a lényeg.
2016. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Kedves utolsó, teljesen egyetértek veled, ugyan annyi idős gyerekeim vannak mint neked, a nagy matek, fizika szín ötös történelemből a kettesért felelt, a kicsi fordítva neki a matek nem megy.Nálunk ebből nincs probléma. És szerintem nincs is olyan ember akit minden érdekel, és mindenből ötös.Tudom, hogy mindent megtesznek érte ,hogy jobbak legyenek, de ha nem érdekli úgy nagyon nehéz.
2016. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme a kitűnő bizonyítványt erőltetni. Ezzel csak teljesítménykényszert és egyéb komplexusokat nevel szegény gyerekbe, másrészt senkit sem fog érdekelni, hogy milyen volt a bizonyítványa általános iskolában.

Én pl. kitűnőre érettségiztem. A felvételit leszámítva, az ég világon sehol nem kérdezték ezt meg.

A jegy az csak egy jegy, a tudás számít, ami mögötte van. De megkockáztatom, hogy az sem teljesen. Egy csomó olyan dolgot meg kell tanulniuk a gyerekeknek, amikre aztán soha az életben nem lesz szükségük.


Szerintem az a lényeg, hogy legyen önbizalma, fejlődjenek bizonyos készségei, képességei (amik viszont hosszú távon kellenek), tudja, hogy mi az ami tényleg érdekli és el tudjon indulni abban az irányban. Hogy ezt 4-es vagy 5-ös jegyek mellett tesz, az marhára nem számít.

2016. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

A gond az, hogy a gyerekek egymást hergelik. Én soha nem hajszoltam a gyerekem, pláne, mivel sajátos nevelési igényű, meg én is teljesítménykényszerben nőttem fel, tudom, milyen rossz. Év végén volt egy négyese és szomorú volt, hogy ő nem kapott jutalomkönyvet, mint a barátnője. Hiába vigasztaltam, és vettem neki két könyvet is, beleírtam, hogy a kiemelkedő teljesítményért kapja, nem volt elégedett.

Kitűnő akart lenni. Most félévkor sikerült és nagyon büszke magára. Én is rá, mert ő akarta és elérte a célját. De közben picit sajnálom is, hogy ennyire maximalista önmagával...

2016. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekkorom sajnos pontosan így telt. Hajszoltak a kitűnőért. Matekból elég rossz voltam, de 3-as, 4-es szintet hoztam magamtól, mégis külön órára járattak már általánosban is. Édesanyám ott volt tanár, ahova jártam, így neki elvi kérdés volt, hogy a legjobbnak kell lennem. Egyfolytában kiselőadásokat kellett tartanom az osztálynak szorgalmi feladatként pl. töriből, irodalomból. Sosem kiabáltak, vertek meg rosszabb jegyért, egyszerűen elvárták, hogy mindenből 5-ös legyek. Elég, ha annyit mondok, most 31 évesen is a nagy megfelelési kényszer a legnagyobb keresztem. Mindig mindenkinek mindenben meg akarok felelni sajnos, és ezt ezekre tudom visszavezetni, mert a nővéremmel ugyanez a helyzet, és ő is átélte ezeket.
2016. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak nem lett kitűnő a félévije, lett benne négyes is. Én ismerem őt, és tudom, hogy mindent megtett, de vannak gyengéi, ahogy vannak erősségei. Természetesen nem szidtam le érte, sőt büszke vagyok rá, mert próbálkozik. Amúgy általában, ha szülőkkel beszélgetek, sokszor szépítik a gyerek bizonyítványát, volt már lebukás :) De engem nem zavar, ez olyan iskolás korban az anyukáknál, mint pici korban a versenyzés, hogy melyik gyerek járt-, beszélt-, bilizett előbb.
2016. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 klopusz ***** válasza:
100%

Ha röviden akarnék válaszolni, csak az írnám, hogy nem. Hiszen ez az igazság.

De. Három csemetém van, ketten középiskolások, egy általános iskolába jár.

A nagynak most félévkor már hármasai is voltak, és erről igen csak megmondtam a véleményemet neki, mert tudom, azért ilyen a félévije, mert egyszerűen nem tanul.

A középső lelkiismeretesebb, most kezdte a gimnáziumot. Rendesen tanul, készül, mégis több négyese lett, ami persze az általánosban nem volt ilyen sok.

A legkisebbre pedig valóban kicsit pipa lettem, mert ő is úgy gondolja, hogy az a tanulás, ha megírja a házit. Ezen kívül bele sem szagol a tankönyvekbe/füzetekbe. Lett is egy marék négyese (ötödikes).

Szóval, én azért várok jobb jegyeket, mert tudom, hogy minimális energia-befektetéssel képes lenne rá.

Persze, ha nem kitűnő a bizonyítvány, annak a következménye részemről csupán egy fintor vagy homlokráncolás, soha semmi komoly. Én inkább mindig azt kérem, hogy próbálják meg a legjobbat kihozni magukból, aztán meglátjuk, az mennyire elég.


Ismerek olyan gyereket, aki most végzős gimnazista, világ életében kitűnő tanuló volt, most mégis meg van lőve, mert gőze sincs, hogy mi lesz, ha nagy lesz. Szóval, a kitűnő bizonyítvány nem, hogy minden, amit elvárhatunk a gyerektől, hanem inkább teljesen érdektelen dolog. Legalább is nekem.

Ez persze szép álom, hiszen a jelenlegi felvételizős/vizsgázós oktatási rendszerben bizony számít a tanulmányi eredmény, ami viszont köszönő viszonyban sincs az életben való boldogulással.

2016. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!