Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyha egy gyerek nagyon jó...

Hogyha egy gyerek nagyon jó vagy kitűnő tanuló akkor a szülők mindent megengednek neki? És mindent elnéznek?

Figyelt kérdés

Én legalábbis így vettem észre.Hogyha kitűnő vagy majdnem az akkor úgymond elnéznek neki mindent és kissé el is kényeztetik.Az én esetemben is hasonlóan voltam.Tudni kell hogy iszonyat rossz diák voltam ,de a tanulmányi eredményeim kifogásolhatatlanok voltak.A magatartásom soha nem volt hármasnál jobb.Volt amikor általánosban ablakot törtem meg egyebek.Gimnáziumban mindenféle házirendbe ütköző dolgokat kaptam , összegyűjtöttem rengeteg figyelmeztetőt az ellenőrzőmbe.De a szüleim soha nem szidtak meg úgy igazán , nem mondom hogy nem szidtak meg csak nem úgy mint a többi gyereket.Amit akartam azt mindig elértem náluk.Soha nem tiltottak semmit , mindig elengedtek szórakozni.Egyetemre is felvettek , az alapszakot már elvégeztem , jelenleg mesteren vagyok.


Azt vettem észre hogy a kevésbé jó teljesítményű tanulókkal a szüleik jóval szigorúbbak , nem engedik őket sehová , meg egyebek.Ez miért lehet?



2012. márc. 23. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Manapság a szülők elsősorban a munkanélküliségtől rettegnek, hogy a gyerekük majd nem fog tudni elhelyezkedni. Az érvényesülés elsődleges zálogának a jó iskolai teljesítményt látják, ezért ha ez nincs meg, folyamatosan csesztetik a gyereket, ha megvan, akkor meg nyugodtan hátradőlnek.
2012. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem viszont az a baj, hogy ma a szülők egy (elég nagy) része nem neveli, csak ellátja a gyerekét, mondván, nem korlátozza, hagyja kibontakozni, stb. Szerintem ez a lehető legrosszabb hozzáállás, még ha kitűnő is az a gyerek. (Bocs, de szerintem a te példád is ezt mutatja) A tanulásról pedig annyit, hogy én tudom, melyik gyerekem mire képes, és azt várom el, hogy a saját maximumát teljesítse, mert az az ő érdeke - így remélhetőleg egy kiegyensúlyozott felnőtt és jó szakember lesz belőle, abban, amiben ő tehetséges. Ha mindegyiktől csupa ötöst várnék, tönkretenném az önbecsülésüket, és örök kudarcra ítélném őket...
2012. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Galgóczy Anna ***** válasza:

Ezt nem szabad. Volt olyan osztálytársam, aki egy ötösért mindig kapott pénzt vagy aranyékszert. De volt olyan is, aki a rossz jegyért verést kapott. Szerintem nem ez a helyes, én legalább is nem ezt teszem. 2 tini gyerekem van. Mind a kettő másban jó. Ha rossz jegyet hoznak haza, akkor megbeszélem vele, hogy ez most mi? Miért nem tudott tanulni? Nem verem meg!!!!! Inkább segítek neki a háziban. Ha jó jegyet hozz haza, akkor meg megdicsérem. Szerintem ez jobb, mert felfogja, hogy önmagáért tanul és érzi, hogy ezt most jól csinálja és büszke magára. Azért én is vettem innen-onnan ötleteke:

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Véleletlenül akadtam rá erre a kérdésre! Én általános iskolában végig kitűnő tanuló voltam! És tudod mit velem nem, hogy kivételeztek volna, hanem még szigorúbbra fogtak! Annyira bennem van az, hogy 3.-ban amikor egy 4esem lett énekből, elkéstünk és szóltam, ő meg mit kell sietni, úgy se kapsz könyvet! Engem még egy négyesért is leszidnak, így megy ez most is gimnáziumban! Sőt a versenyeredmények miatt is terrorban éltem, komolyan néha behazudtam hogy nem tudom hányadik lettem nehogy kiabáljanak velem. A tesóm ellenben rosszabb tanuló volt, de vele sokkal engedékenyebbek voltak, sokkal több mindent megkapott! Én tényleg lelkiismeretesen tanultam mindig és mégis! Nem kaptam többet semmiből, sőt! Nem tudtam/tudok megfelelni az elvárásaiknak!
2013. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!