Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6 éves gyereknek nem árt, ha...

6 éves gyereknek nem árt, ha elkezdi az iskolát? Vagy jobb lenne várni 7 éves koráig?

Figyelt kérdés
Az óvónő szerint iskolaérett, de mások azt mondják, nagyon lemaradhat a 7-7,5 éves gyerekek között.
2016. márc. 17. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Én is 6 évesen kezdtem, mindig kitűnő voltam, egyetemre járok. Attól fog függeni, mennyire érett jelenleg. Szerintem semmit nem számít a biológiai kor.
2016. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kik azok a "mások"? Nem mindegy, hogy szakember vagy Marika néni a szomszédból...


Ha iskolaérettnek nyilvánítják, és te is úgy érzed, nyugodtan küldheted iskolába, de ha kicsi kétely is felmerül, érdemes maradni még egy évet. Én nem siettettem egyik gyereknél sem, ezek az utolsó hónapok, hogy gondtalanul, kötelességek nélkül élhetnek, utána minimum 12 évig az iskolapadot fogják koptatni, majd dolgozni, úgyhogy hadd élvezzék ki az ovit. Sok gyerek megy 7-7,5 (sőt, 8) évesen iskolába, nem fog kilógni a sorból.

2016. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Van, aki még 7 évesen sem érett.

Nálunk egy család most kérni akarja, hogy a gyerek, aki csak szeptemberben lesz 6 éves, kezdhesse az iskolát. Én nem értek egyet ezzel, de az ő dolguk.

2016. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy tanító mondta, hogy nem jó, ha 6 évesen kezdi az iskolát egy gyerek. Most rá hallgassak vagy az óvónőre, aki szerint nyugodtan mehet?
2016. márc. 17. 11:36
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Az óvónő ismeri a gyereket, a tanítónő meg látatlanban mondott valamit.

Egyébként az elmúlt években a gyerekek többsége 6 évesen megy iskolába, már megszűnt az, hogy akit csak lehet, visszatartanak, így nem 7-7,5 éves gyerekek között lenne. Nálunk az osztály 70%-a kezdte 6 évesen a sulit, és akik 7-8 évesen kezdték, azok tényleg iskolaéretlenek voltak, így nem volt jelentős különbség.

Az én sajátos nevelési igényű, nála a szakértői bizottság hivatott megállapítani az iskolaérettséget. Alaposan felmérték, és azt mondták, hogy bár bizonyos területeken vannak lemaradásai, menjen suliba, mert nagyon is igényli a feladatokat, és intellektuálisan érett is rá. Azt is mondták, hogy NINCS olyan gyerek, aki minden területen iskolaérett lenne.

Most harmadikos, és tapasztalat azt mutatja, hogy az iskola "felhúzta" az elvárt szintre, behozta a lemaradásait. Az oviban ez nem ment volna, ugyanolyan éretlenül ment volna suliba az adott területeken. (Pl. az oviban nem elvárás, hogy egy gyerek 45 percig koncentráljon, így nem is lett volna képes ott elsajátítani, csak a suliban).

2016. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*Az én gyermekem sajátos nevelési igényű
2016. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkalmas rá akkor inkább hat évesen. Fiam jövő májusban lesz 6 remélem mehet suliba.
2016. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim nem hallgattak az óvónénire, 6 év 2 hónaposan kezdtem a sulit, a mai napig kitűnő tanuló vagyok, szeptembertől kezdem a PhD képzést (ha felvesznek természetesen).
2016. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyfiam januarban toltotte a 6 ot es akkor szeptemberben kezdte is a sulit.Nala ketseg sem merult fel,higy meg egy ev ovi kellene.

A kicsi most tolti a 7 et es csak most szeptemberben kezdi a sulit de En meg most is aggodom,hogy jo lesz e.pedig esze van.nagyon is.ezres szamkorben is fejben szamol.sokszor jatszunk iskolasat mert szereti ha szamolhat.viszont ha valami nem sikerul Neki,akkor ko kovon nem marad.de hat ugy vagyok vele a tanar azert tanar,azert tanult es meg kell tudni oldania egy nehezebb termeszetu gyerek dolgait is...aztan meglatjuk.

2016. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én ha nem vagy biztos dolgodban akkor kérd a volt nevtan most pedagogiai szak szolgálat véleményét iskolaéretségi vizsgálatot .én lányom marad oviba még 1 évet most 6 lesz de még marad mert nem érett rá.
2016. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!