Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyik gyerek megrongálta egy...

Egyik gyerek megrongálta egy másik holmiját, következmények?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem szerencsére nem érintett, az osztályában történt. Intőt/figyelmeztetőt kapott a gyerek, de én ezt kevésnek érzem. Adott esetben egy tolltartó vagy kabát pótlása többezer forint. Volt-e ahol ennél megnyugtatóbban zárult hasonló történet?
2016. ápr. 19. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag az iskola vagy tanár nem kötelzhet kártérítésre, így ezt a szülőknek kell lerendeznie.
2016. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem sok lehetőség van, ha a dolog jogi útján nézzük. Polgári peres eljárásban követelhető a dolog, a károkozót (vagyis annak gondviselőjét) be lehet perelni, de ez elég problémás út.

Az más kérdés, ha a szülő a saját jószántából kifizeti a kárt, de erre másképp nem kötelezhető.

2016. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kár és az érte való felelősség nem dologi jog,hanem kötelmi jog!!!

És a válasz a károkozó gyermek szülője/gondozója köteles megtéríteni a kárt,feltéve,hogy a károkozás a gyerekneo felróható és a károsult gyermek nem hatott közre a károkozásban

2016. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyról van szó jelen esetben?


Szerinted mi az a "büntetés" a gyerek számára, ami már elég, nem érzel kevésnek ebben az adott esetben, ennek a tárgynak a megrongálásával kapcsolatban?


Milyen körülmények között történt a rongálás? Mennyi idősek a gyerekek?


Túl kevés az információ, ez alapján csak üres ítélkezés bárki bármit is ír. Például ha az egyik osztálytárs anyukája szeretne egy új kabátot a gyermekének és egy szakadást ráfog az osztálytársra csakhogy kicsaljon másokból pénzt az az infók alapján egy szélsőséges, de lehetséges variáció arra amit írtál.

2016. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem a büntetést keveslem, de attól hogy Pistike intőt kap Mariskának nem lesz új tolltartója. A kérdésben az szerepelt hogy mással történt-e olyan konkrét eset, ahol ezt a részét megoldották a problémának, és valójában erre lettem volna kíváncsi, nem általánosságokra. Ezért is nem írtam le hogy pontosan mi történt nálunk.

Szándékos volt amúgy a dolog, többen látták, kb 4000Ft-ról van szó. 9 évesek, az "elkövető" tele van intőkkel, szerintem nem is érdekli már ha kap egy újabbat (nem értelmi fogyatékos, nem is cigány, a szülei is normálisak, de a gyerek olyan hogy ha eszébe jut valami hülyeség, akkor gondolkodás nélkül megcsinálja mint egy szociopata).

Olyasmire gondoltam volna hogy mondjuk kifizették osztálypénzből, a gyerekkel meg "ledolgoztatják" pl minden délután ő takarítja a termet három hétig.

2016. ápr. 21. 07:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a két javaslatot ugye magad se gondolod komolyan? A kártérítést nem az iskolának kell megoldania.
2016. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 klopusz ***** válasza:

Ilyen eset velünk is megtörtént, bár nem több ezer forintos tételben.


Én azonnal szóltam az osztályfőnöknek és beszéltem a rongáló gyerek szüleivel. Megmondom őszintén, eredménye egyiknek sem volt, le kellett nyelnem a békát.

2016. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az én gyerekem tette volna, és szándékosan, akkor kifizetném a kárt és levonnám a gyerek spórolt pénzéből. De ezt a a pedagógus nem teheti meg, csak a szülő. Ő csak intőt adhat.
2016. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!