Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megteheti ezt egy másik szülő?

Megteheti ezt egy másik szülő?

Figyelt kérdés
Az oviban készült csoport képeket, amelyen az én gyerekem is szerepel felteheti a facebookra a beleegyezésem nélkül? Van hozzá joga?

2016. febr. 10. 14:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg nincs. Nálunk csinált egy anyuka egy külön fb csoportot, és amikor felvette a szülőket, megkérdezte,hogy oda felrakhatja-e fotókat, amiket csinált az oviban.
2016. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%

Hány gyerek szerepel még rajta?

Fogjatok össze mindegyik szülővel a

feltöltőn kívül, printscreen +

nyomtatás, azt menjetek a rendőrségre feljelentést tenni...

2016. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg tényleg nincs, de gyakorlatban nap mint nap számtalan kép kerül fel a netre az érintettek tudtán kívül. Ha zavar, meg kell kérned rá, hogy vegye le vagy photoshoppal oldja meg, hogy a Te gyereked ne legyen rajta.
2016. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nincs.

Én a saját gépemet akartam bevinni, hogy csináljanak képet a bölcsis farsangról.

Mondták, hogy ok, de ne a FB-ra legyen kirakva. (a saját fotóalbumba szerettem volna)


Én még a saját fiamról sem teszek ki, nemhogy máséról. Eszembe nem jutna.


Ha zavar, szólj neki, hogy vegye le, vagy szerkessze meg úgy, hogy csak a gyereke látszódjon.

2016. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Törvény szerint nem. Sőt, nálunk a bölcsődében előre alá kellett írni egy papírt, hogy a gyereket fotózhatják-e eseményekkor. Mármint nem a szülők, hanem a bölcsőde.
2016. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%
Mivan? Most komolyan kapásból a rendőrségen kell feljelenteni a nőt? Nem jutott még eszetekbe, hogy esetleg normálisan is el lehet ezt intézni? Szólni kell neki, hogy legyen szíves vegye le a képet. Lehet nem is tudja, hogy ilyet nem szabad.
2016. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem zárt csoportban, hanem a saját oldalán tette. Ezt is úgy tudtam meg, hogy egy közös ismerősünk(másik anyuka) lájkolta. Én se teszek fel senkiről képet a családból.

Azért kérdeztem, hogy van-e jogom felszólítani a kép levételére. Mi is aláírtuk a fotó készítésről a papírt, de nem arról, hogy a facebookra fel is lehet tenni.

2016. febr. 10. 15:00
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen szólhatsz, nincs joga feltenni.
2016. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%

6: Iróniának szántam... Rólam van fent facebookon olyan esküvőn készült kép (vendégként) a fotós adatlapján, amiről azt se tudtam, hogy létezik.

A lányom ovis társainak a szülei közül senki nem ismerősöm, ìgy ha elő is fordul ilyen, nem tudok róla, de nem csinálnék ügyet belőle,

nincs név, stb...

2016. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan egy bölcsis csoportkép miatt megy a hiszti? Én se tennék fel egyébként ilyen képet, de ügyet sem csinálnék belőle, ha valahol előbukkanna egy ilyen.


Nem nyáron pancsolós, félmeztelen, ilyen olyan képeket tettek fel, hanem csoportképet.


Egyébként persze, megkérdheted (felszólítani?!?! felnőtt, kommunikációra képes emberek vagytok nem?!), és valószínű teljesíteni is fogja a kérdésed. Minden bizonnyal ő nem gondolt bele, hogy ilyet nem lehetne, vagy egyáltalán bárki ügyet csinálna belőlem.


Jó pár kép van fent rólam fb-n, amin barátokkal vagyok.. Egyikről sem kérdeztek meg, hogy kirakhatják-e. Ha a saját oldalamon nem akarom megjeleníteni, akkor nem engedélyezem az idővonalon való megjelenítést és ennyivel le van tudva. Ők meg egyébként fel tudják mérni, hogy melyik képen nézek ki gázul, és melyiken vállalhatóan. Utóbbiakat szokták kirakni.


Szóval egyszerűen kérd meg..felszólítani se kell..

2016. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!