Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyedül nevelem a két gyermeke...

Egyedül nevelem a két gyermekemet a kicsi 4 éves a nagy most megy harmadikba. Jár-e tankönyvtámogatás és mennyi?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy minden alsó tagozatos gyerek idén is ingyen kap tankönyvet, úgy mint tavaly is.

De javítson ki valaki, ha tévedek.

2016. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tudom, de te jobban tudod nálunk, hogy a nagy már tavaly is ingyen kapta-e a könyveket. Ha igen, akor idén is ingyen fogja.
2016. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most elvileg 4.osztalyig ingyenes a tankonyv mindenkinek.

Ha nem igy lenne,szerintem ev vegen mar jeleztek volna,hogy mennyi lesz,esetleg fizetni is kellett volna.de minimum adtak volna tankonyv listat,hogy mit kersz mit nem,ha esetleg ugyan az van a rokonsagban felesleg.

2016. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tavaly még nem egyedül neveltem és úgy tudtam mindenhogy csak 1-2 osztályban ingyenes.
2016. aug. 2. 10:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez felmenő rendszerben működik. Pont amikor a lányom elsőbe ment, akkor vezették be, most megy 4.-be, és még mindig ingyenes a tankönyv. Szóval nektek is az lesz.
2016. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval amikor elsőbe ment a lányom, akkor az elsősöknek volt ingyenes, következő évben az 1-2. évfolyamban, tavaly az 1-3.-ban, most pedig az 1-4.-ben.
2016. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem szociális alapon ingyenes a tankönyv, hanem alanyi jogon. Kb. négy éve bevezették, akik akkor elsősök voltak, azok már egész nyolcadikig ingyen fogják kapni, és az utánuk jövők is. Szociális alapon se a szülők számától függ a rászorultság, hanem az egy főre jutó jövedelemtől.
2016. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó,7. válaszoló:azért ez nem egészen így van!Alsó tagozaton ingyenes,utána rászorultsági alapon működik:


A kialakulóban levő rendszertől függetlenül, a felsőbb osztályokba járók számára továbbra is adott lesz a rászorultsági alapon történő ingyenes tankönyvellátás. Ennek feltételei szerint a következők kaphatnak ingyenesen tankönyvet 2016-ban is:


Tartósan betegek


Sajátos nevelési igénnyel rendelkező diákok


3 vagy több gyermeket nevelő családok


Egyedülálló szülő által neveltek


Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülők tanulók


Nagykorú saját jogán jogosultak


Természetesen a fenti esetekben a szükséges dokumentumokkal igazolni kell a jogosultság feltételeinek meglétét, így például orvosi igazolások, rehabilitációs bizottság szakvéleményének, szakorvosi szakméleménynek, családi pótlék szelvény bemutatása lehet indokolt.

2016. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 8. vagyok:Kedves Kérdező!Alsó tagozatban alanyi jogon ingyenes,felső tagozatban rászorultság alapján!
2016. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát mivel egyedül nevelem, amikor a gyerek felsős lesz akkor is ingyenes lesz, mert egyedülálló vagyok? Jól értelmezem?
2016. aug. 3. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!