Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Retteg a gyerek az iskolátol,...

Retteg a gyerek az iskolátol, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A fiam most megy 9.osztályba, és egyszerűen retteg. A 9. osztályt ugyan ebben az iskolában kezdi ahova járt, csak eddig kis gimis volt. Az osztálytársak nagy része az lesz akik eddig voltak, és a gond ez. A társai mindig zaklatták, úszáson lehúzták a gatyáját és nevettek "nézzétek a petinek milyen kicsi"(ezt a fiam mesélte el), a teremben eldugdosták a cuccait, kiborítottak a táskáját, csúfolták a lányok előtt. Én a lépéseket meg tettem természetesen, először az ofővel beszéltem, de az nem hatott. Másodjára az igazgatóval, az igazgató azt mondta, hogy nem sok mindent tud tenni, mert fizikai nyoma nincsen, illetve az egész osztály ellene beszél mindig kitalálnak valamit :(. Beszéltem a zaklatók szüleivel, azok meg meglepődtek, nem akarták elhinni. Másik suliba vinni nem tudom, itt a faluban csak ez az egy Gimi van, a többi rossz iskola. Egy közeli város lenne a megoldás, de ott kolisnak kéne lennie és nem szeretne. Tanácstalan vagyok, rossz nézni hogy a fiam szomorú. És a legrosszabb, hogy a lányok is megalázzák őt, mert a fiuk mindig rábeszélik őket. A fiam jár pszichologushoz, de nem sokat segít.

2016. aug. 24. 13:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

A többi iskola rossz. -mi lehet rosszabb a mindennapos bántásnál, megaláztatásnál, gyomoridegnél?

Miért nem védi meg magát a fiad?

2016. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sajnos az egész osztály ellen nem tud mit tenni. A többi iskola szakmunkás képző, és egyik szakma sem érdekli.
2016. aug. 24. 13:16
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Miért kellene koleszosnak lennie?

Nekem is vannak olyan osztálytársaim, akik 40-50kmt buszoznak naponta a suliba....

Egyébként semmiképpen se hagyd abban a suliban. Én is ilyen voltam, de a tanárok piszkáltak a leginkább és kész idegeoncs lettem. Jártam lélekdokihoz, aki úgyahogy helyretett az idén, de még a mai napig bennem van az a megalázottság, az a sok szenvedés, ami engem ott ért. Szóval minél kevesebb ideig maradjon ott, csak azt tudom tanácsolni

2016. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Egyértelmű hogy ki kell venni ebből a közösségből. Mindegy hova, csak másik iskola legyen ahol teljesen más a társaság és tiszta lappal tud kezdeni. Eszembe nem jutna ilyen helyre beiratni a fiam ahol eddig is bántották és retteg tőle. Ez az egész egy életre nyomot hagyhat benne.

Írasd másik suliba helyben vagy legyen kolis, vagy költözzetek el abba a másik városba ahol van a másik iskola.

2016. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mindképp felhozom neki, majd rávilágítok arra, hogy a koliban lehet új barátokat szerezni. :)
2016. aug. 24. 13:21
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

akkor felkel reggel előbb és buszozik többet vagy viszed kocsival. nem gondolod jobb az, mint a mindennapos megaláztatás??


te is aztán...nehogy előbb keljél és elvidd a suliba, nem...bántsák...anya..

2016. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Milyen messze van az a város, hogy kolisnak kéne lennie?
2016. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
másik suli. ha nem tudja megvédeni magát, akkor nem lesz ennek vége, csak rosszabb lesz
2016. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Már régen ki kellett volna venni és átíratni máshová.

A közeli város nem tudom, hogy mit takar, de hidd el, hogy nem lesz baja, ha korán kel és egy órát buszozik. Mi is ezt csináltuk, túléltük. Nálunk közelebb nincs is gimi.


Ha sikerül beilleszkednie az új helyre, akkor akár a kolesz is szóbajöhet, nem fog tőle félni, ha tudja, hogy nem bántják.

2016. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Sajnos reggel vinni nem tudom kocsival, hisz nagyon korán megyek dolgozni. Egyedül nevelem, szóval vagy buszoznia kell, vagy koli :).
2016. aug. 24. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!