Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jó ha a gyerek tud írni-olvasn...

Jó ha a gyerek tud írni-olvasni iskola előtt, vagy hagyjam inkább a tanárra?

Figyelt kérdés

2016. júl. 20. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha van a gyerekednek kedve, játékosan le lehet ülni és foglalkozni vele, de erőltetni nem szabad. Én a magam példájából indulok ki, megtanultam iskola előtt írni, olvasni, unatkoztam az órákon, oda se figyeltem, az eredmény: a lehető legcsúnyább volt a külalakom, elkapkodtam a feladatokat. Megvan az írás tanításának a pedagógiai módszere, ha valami rosszul rögződik a gyerekben, még többet árt, mintha nem tudná. Szerintem kár siettetni, tényleg csak akkor érdemes ezzel foglalkozni, ha ő maga akarja.
2016. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Akkor inkább hagyom a tanító nénire. :)

2016. júl. 20. 23:29
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Az iskola arra van, hogy megtanítsa ezekre.

Ha már úgy megy oda, hogy mindent tud, unatkozni fog. Persze, a tanárnéninek ez így kényelmesebb, de a gyereknek ez inkább hátrány lesz. Ettől függetlenül ha van kedve, ismerkedjetek a betűkkel és számokkal, de ne tanuljátok meg.

2016. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam írni,olvasni,de mégis unatkoztam órán. A suli elküldött pszichológushoz,iq teszt stb. 145jött ki ott,visszaküldték a választ az iskolának,hogy a gyerek csak simán unatkozik az órán. Hát ez van. Aztán kinőttem ezt.
2016. júl. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem most volt elsős a lányom, és nem tudott írni olvasni.

A tanító néni azt mondja hogy ha tud olvasni nem nagy baj, de ha írni tud, az elég gáz, mert tuti nem úgy köti a betűket, és nem tudja kinevelni a berögzött írást.

Kitűnő lett így is év végén. 21 ből 2-én tudtak olvasni.

2016. júl. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Az En kisfiam nagyon varja az iskolat.

Van olyan foglalkoztato fuzete amiben jatekosan tanitjak az irast,konkretan a betuket.

Amig a nagy tanult mi azt csinaltuk a kicsivel.

Ettol meg nem tud irni.

Viszomt szamolni....na azt tud.ezres szamkorben fejben pillanatok alatt osszead es kivon.konkretan nem tanitottam,csak az utcan,buszon autoban mindog szamoltunk.azt mpndta a tanitoneni,hogy ez nem.unatkozni ogy sem fog.

Amugy En is ugy tudom,hogy konkretan tanitani iskola elott nem kell,nem jo.csak osszezavarod a gyereket mert tuti mashogy mutatod mint az iskolaban a tanar.

2016. júl. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Jesszus, mindenképp hagyda a tanárra!!!

Tök mindegy itt hény válaszoló írja, hogy az ő gyereke már tudott és jaj de jó volt, vagy az ő gyereke még nem tudott és jaj de jó volt. Ha teljesen magától, pusztán kérdeződködés útján (ez milyen betű?) nem tanul meg olvasni, akkor hagyd a tanítóra. Írni meg meg se tudnád normálisan tanítani?? Vagy te tudod még reprodukálni a szabálos álló zsinórírást??? Mert én elvégeztem a tanítóképzőt, de bizony biztos vagyok benne, hogy tancsi néni belejavítana az írás munkafüzetembe.

2016. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
58%
Én tudtam olvasni mikor iskolába mentem, nővérem tanított meg és örülök is neki jobban megtanított mint bármelyik tanár az osztálytársaimat.. Szerintem hasznos hiszen akkor már eltud kezdeni olvasni könyveket, és lépéselőnyben lesz a kortársai előtt..
2016. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: az, hogy egy gyerek tud olvasni, nem egyenes arányos azzal, hogy szövegértése is van.
2016. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Én szeretném majd a tanárokra hagyni, majd gyakorolok vele, ha már suliba jár. A bökkenő, hogy anyósom tanárnő volt, a másik menye is az, ők turbózzák a gyerekeket...én meg csak azt szeretném majd, hogy mindent a maga idejében csináljon.
2016. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!