Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van most olyan elsőben, hogy...

Van most olyan elsőben, hogy negyedéves értékelés?

Figyelt kérdés

Ha van, akkor ezt két és fél hónap után adják (nov. közepe)?

Akkor háromnegyedéves is lesz?

Osztályzatot második osztálytól adnak?



2016. szept. 16. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nálunk nem volt ilyen..

Most másodikas és csak félév után kapnak rendes osztályzatot

2016. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szöveges értékelés hogyan zajlik? Egy kész nyomtatványon aláhúzzák a megfelelő mondatokat vagy maga fogalmazza a tanító? Vagy iskolánként változik?
2016. szept. 16. 08:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly volt elsős a fiam. Nálunk volt negyedéves értékelés. Egy sablon szöveg, a rá megfelelő rész alá volt húzva. Félévkor is ugyanilyen szöveg volt, háromnegyedéves értékelés nem volt.
2016. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

igen. több válasz van egy adott témában-és a megfelelőt aláhúzzák a gyerekre jellemző.


Az ellenőrzőben (ami náluk még tájékozató füzet néven van) abban meg olyanok vannak hogy ha 5ös: Kt.= kitűnően teljesitett. Vagy Mf= megfelelt,ez általában 2-3-ast jelenti. nekünk szülőin leírták hogy hány %tól kezdődik a 4-es 3-as stb

2016. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly amikor elsős volt akkor csak félévi és év végi értékelés volt.Én nagyon örültem mert az értékelés nem sablon volt ahol a megfelelőt aláhúzták, hanem szépen személyre szabottan értékeltek. Most másodikos és félévi után jönnek a rendes osztályzatok.
2016. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor lehet ez iskolánként változik.

Nagycsoportos a gyereked vagy már elkezdtétek az elsőt?

Ha még ovis akkor majd szülőin ugyis elmondják.

Ha meg iskolás,akkor nem értem miért nem került szóba..

Kérdezz rá..

2016. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok hasznos választ. Ezek szerint iskolánként teljesen változó. Keresgéltem ilyen nyomtatványt a neten vagy a tájékoztató füzetnek a megfelelő lapját, de nem találtam. Fura, mert így belegondolva olyan sok szempontnak kéne lenni a szöveges értékelésben pl. olvasásnál: betűket felismeri-e, téveszti-e, sorrendet téveszti-e, kiterjed-e a figyelme az egész szóra vagy a felét hozzátalálgatja, összeolvasás megy-e, értő olvasás megy-e, követi-e a szövegben, hogy hol tartunk, nemtom ezer ilyen dolog... OKé ezek nem első negyedévkor, majd mondjuk év végén.


Elég kevés szó esett a szülőin az értékelésről. Szinte semennyi.

2016. szept. 16. 08:54
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, iskolás, most kezdte. Annyi kérdést feltettem a szülőin már, szinte már gáz, hogy mindig én kérdezek, úgyhogy igyekeztem a leglényegesebb dolgokra szorítkozni, így ez kimaradt. Oké még csak két hét telt el de minimális a kommunikáció és az is csak szervezési jellegű témákról, pl. ebédbefizetés, fogászati szűrés.
2016. szept. 16. 08:56
 9/14 anonim ***** válasza:
nálunk szerencsénk van ,mert kis létszámú az osztály és mindennapos a kommunikáció a szülők és a tanító között. bármit kérdezhetünk,de sokszor maguktól elmondják ha bármi gond volt a gyerekkel. akár még azt is ha az nap rossz kedvűbb volt..
2016. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálunk is kis létszámú az osztály, de teljes hírzárlat van, kifejezetten kérték, hogy ne érdeklődjünk. Mondjuk nem ezekkel a szavakkal, de ez volt az üzenet.
2016. szept. 16. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!