Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fél éves értékelés - más is...

Fél éves értékelés - más is érezte úgy, mintha egy idegen kisgyemrekről olvasna?

Figyelt kérdés
Olvastam az értékelést, és azt éreztem, nem az én kislányomról szól... rengeteg dolog volt, amin ledöbbentem, s mikor megkérdeztem ,ezt mi alapján vonták le, általában azt a választ kaptam, hogy igazából nem tudják, mert nagyon visszahúzódó a gyermek... ez igaz is, de akkor nem ezt kellene beleírni? olyan dolgokban írtak "negatívumot" amikre épp az ellenkezője igaz... annyira elszomorodtam, hogy ennyire nem ismerik, s nem tud önmaga lenni ott... :( pl. "elmékező készsége gyenge" - holott olyan dolgokra emlékszik, amire mi magunk nem... "szókincs átlagos" - holott ebben kiemelkedő 2 évesen tisztán folyékonyan, választékosan beszélt.... " egyedül nem eszik" - másfél éves kora óta önnálló... stb-stb... félre ne értsétek, nem azért bánt, mert hogy jobbnak tartom őt, hanem elbizonytalanodtam, egyáltalán jó-e neki az ovi, ha ennyire nem önmaga? Vagy ez teljesen általános, hogy az oviban ennyire másnak látják a gyermeket?
2015. jan. 26. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én ma kaptam meg, de a leírtakkal mind tisztában voltam, nem mondott újat. A fiam nagycsoportos, új csoportba került idén, kíváncsi is voltam, hogy mennyire sikerült megismerniük az óvónéniknek. Minden a helyén volt az értékelésben nálunk. Igaz, hogy az én fiam elfogadó a felnőttekkel és talán könnyebben is nyit feléjük, lehet, hogy ezért. A negatívumokkal is egyetértettem, nem okozott az sem meglepetést.
2015. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ők az alapján tudják megítélni a gyermeket, amit ők látnak. Ha ott visszahúzódó, ritkán és keveset beszél, akkor nem tudják azt leírni, hogy gazdag a szókincse. Próbáld meg kideríteni miért viselkedik így a pici az óvodában, miért más, mint otthon. Lehet, hogy valamelyik gondozóval van baja, ezért visszahúzódóbb.

Nálunk ilyen gond nincs, nagyjából egy véleményen vagyok az óvónénikkel a lányom képességeivel kapcsolatban, szóval nem hinném, hogy ez annyira általános lenne.

2015. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

3 gyermekem volt ovis már, most csak a legkisebb, ráadásul ő is nagycsoportos. Soha nem kaptunk jellemzést, értékelést.

A középső és a kicsi logopédiára jár, így a beszédvizsgálótól igen. Egy-két dolgon nekem is megakadt a szemem, de egy szakember másképp látja a gyerekeket.


Napközis vagyok, beleolvastam a gyerekek értékelésébe. Néha én is lestem, hogy mennyire másként látom én, mint a tanárok.

2015. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a gyerekek nagyon sokszor máshogy viselkednek otthon mint közösségben... egyik közösségben szótlan, nyugodt, úgymond "mintagyerek" otthon meg tör -zúz, verekszik, és ennek a fordítottja is igaz :) nem biztos, hogy gondozónő probléma van, lehet egyszerűen ő ilyen, hogy közösségben kevesebbet beszél, visszahúzódó és igen emiatt ilyen értékelést tudnak csak adni róla :) (nekünk volt olyan gyerekünk igaz bölcsiben, hogy hetekig nem szólalt meg, de szó szerint egy szót se mondott, azt hittük nem tud beszélni, közben a szülők mesélték hogy mindent elmesél miket csináltunk, őszintén szólva nem akartuk elhinni :) aztán egyik napról a másikra megnyílt nekünk és be sem állt utána a szája :)), szóval van akinek meg több idő kell, hogy önmaga legyen közösségben is
2015. jan. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem írhatják, hogy gazdag a szókincse, ha velük nem beszélget... de akkor inkább azt kellene írni, hogy visszahúzódó, zárkózott? Tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű eset a kislányom, s nagyon nehéz neki az ovi, ezen nem lepődtem meg, de leírni, hogy "fizikálisan gyenge" csak mert nem tudják bevonni a játékokba, inkább félrecsücsül... értitek? így teljesen valótlan képet adnak szerintem... nem beszélve, hogy fél év alatt miért nem tudnak megnyitni egy gyermeket? nem ezért óvónénik?
2015. jan. 26. 09:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Hmmm... nagyon érdekes volt ez nekem, tisztában vagyok vele, hogy teljesen más a lányom az oviban, hisz nem szereti, nehezen nyílik meg... de ennyire... váratlan volt! Kíváncsi leszek merre alakul év végéig?
2015. jan. 26. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Az emlékező készségét gondolom a feladatok, játékok során figyelik meg. Lehet, h emlékszik, milyen süti volt karácsonykor a nagyinál és neked el is mondja, de ha feladat/játék van, akkor stressz éri, mert kérdezik, rögtön kell válaszolni,gyorsnak kell lenni, tudom is én, akkor elfelejt mindent. Ha ez rendszeresen megtörténik, akkor bizony tényleg rossz az emlékező készsége.


Meg arra is gondolj, h te mint szülő elfogult vagy és persze, h szebbnek-jobbnak látod őt, mint mások, de oka van annak, h másoknak nem tűnik fel a gyereked gazdag szókincse, vagy önállósága.

2015. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem kedves utolsó amiket írsz, és persze minden szülő elfogult, ez is igaz :) - én inkább arra gondolok, hogy nem minden fedi a valót amit beírnak - tehát nem tudják, hogy milyen a feladat megoldó készsége, mert nem tudják bevonni , de ebből nem lehet leírni, hogy rossz a megoldó készsége érted? nem is maga az értékelés zavar, hanem végtelenül elszomorít, hogy ,mennyire nem tud önmaga lenni, mennyire nem ismerik - nem tudják megismerni :(
2015. jan. 26. 10:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Másik kérdés ugye , hogy melyik a reális akkor... amit mi tapasztalunk, vagy amit közösségben tapasztalnak... mert azért nem a nagymama sütijére emlékezésből gondolom, hogy jó a memóriája, konkrét meséket "olvas" vissza, szóról szóra, néhány felolvasás után, logikai játékokat pikk-pakk megérti-értelmezi...
2015. jan. 26. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem azt írták pl.a szókincséhez, hogy zárkózott, mert nekik megvan egy lista, ami alapján értékelniük kell.


Lehet, hogy másik oviba kéne vinned, ha nagyon nem tud feloldódni. Mindegyik gyerek más a közösségbe mint otthon, az én középsős kislányom is. De alapból a fontosabb dolgokban nem. Nyitott, barátságos. Ami az oviba nincs, az a hiszti, na azt itthon rendesen kiadja 😊. De ha otthon beszédes a kicsi, nyitott az oviba nem, elgondolkoznék a váltáson. Nálunk más gond van, ami miatt felkerült a váltás, de pont azért nem tesszük meg, mert a kislányunk szereti ezt az ovit.


Bocs a hosszúságért 😊!

2015. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!