Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Letezik olyan szines ceruza,...

Letezik olyan szines ceruza, aminek nem torik a hegye? Tapasztalt iskolas-anyukaktol kerdezem.

Figyelt kérdés
Ket hete iskolas a lanyom, es vadiuj a faber castell keszletbol a barna mar csak kb 5cm.

2016. szept. 17. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. :(

Most reklámoznak valami csodaceruzát, de még az árát nem mertem megnézni, szóval arról nincs tapasztalatom.


Sajnos ez ilyen, egy évben 3-4 készletet biztos elhasználunk. Ha csak egy szín hiányzik, akkor én az otthoni készletből pótolom: ezerféle maradék ceruza van egy dobozban.

2016. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Eleve előforul a szállítás során, hogy nem megfelelően kezelik, igy eltoredezik a bele. De a gyerekes leejti, túl erősen nyomja, egyszerűen gyakran használja, így aztán a színes ceruza fogyó eszköz. Nekünk a Lyra ceruzák váltak be, az jó minőségben nem veszett drága.
2016. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A BIC-nek reklamozzak most a toresallo szinesceruzajat.

Nem veszes az ara, 1000 vhanyszaz forint.

Mar en is gondoltam ra, h ki kene probalni.

Kivancsi lennek valoban toresallo-e. Ha igen, akkor egy nagy talalmany, az tuti! :-)

2016. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak Adél márkájú van. Le is esett már mondta, sőt rágja is. De nagyon strapabírónak tűnik. Csak a rajzolás miatt kopik. Nem is igazán törik ki a hegye, csak akkor ha nagyon erősen rányomja a lapra.
2016. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az tenyleg nem draga. Megnezem, koszi.
2016. szept. 17. 10:23
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem nagyon van. Grafit vagy színes ceruza?

Művészetis vagyok s tudnék javasolni egy ötletet. Csak a gyermeknek meg kell tanulni az eszköz hegyét megfelelő nagyságra kinyomni.

Úgynevezett töltőceruza az amiben nehezen törik el a hegy, de nem olcsó és csak grafitot lehet bele venni. De pl én színesceruzáról kiszedett hegyeket is használtam bele + a kisebb kb 1cm es hegyeket is megtartja stabilan a hagyományos töltőceruza.


Darabja kb 700-800 ft fele van.

Esetleg egy-kettőt venni s a színes ceruzákról lehasítani a fát és a hegyeket szivaccsal kibélelt doboz/tokba belerakni.


Strapabíró csak a kérdés gyerekek esetében: Elhagyja-e vagy vigyáz rá s tudni fogja-e a hegyeket cserélni eljagyás, ripityára (mm vagy szilánkos)törés nélkül.

Faragó eszköz van a ceruza végében ami lecsavarható, de kisgyereknek inkább külön hegy hegyzőt - lehet venni olyat is ami faragás alatt összegyűjti a lefaragott port.


Stabil, nem töri a hegyet, kis hegyeket is fel lehet használni.

A kérdés, hogy a gyermeki szokásokkal megküzd-e...><"

2016. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Hajlékony műanyag vonalzót is tudok javasolni.

Lehet venni olyan műanyag lapot, amit a füzet lap mögé szoktak rakni ne nyomódjon át a többi lapra a durva rajz-írás gyerekeknél (vagy hobbiboltban áttetsző műanyag.)

Kivágni fémvonalzó és szike segítségével az adott vonalzó formát majd bekarcolgatni a mm eket a számokat meg matricával esetleg felvinni ha nincs glavírozási lehetőség. A mm csíkok mélyedését festékkel kitölteni.

Esetleg lyukasztó géppel kilyukasztani és fel lehet fűzni.


Én íves vonalzókat is csináltam, mai napig jók.


Ui csak egy tipp, mert sok sulis anyuka említette hány vonalzót vett egy év alatt.

2016. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt megneznem, hogy melyik szülő vesz a gyerekének darabonként 7-800 forintért toltoceruzat, plusz mellé színes ceruzát, amit még szét is kell faragnia. Mondjuk csak 12 szín, 700al számolva a toltoceruzak darabját 8400, és akkor még töltelék nincs benne. Egy első osztályos kisgyereknek....
2016. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]


Tömör pasztellceruza.

2016. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Koszi de altalanos iskola elso osztalyrol van szo, itt még a tornazokni szinet is meghatarozzak, teljesen kotott a hasznalando felszerelesek listaja, toltoceruzat egesz biztos nem fogadnak el. A pasztellceruzat nem ismerem, nem tudom, mit szolnanak hozza.
2016. szept. 17. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!