Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak, hogy ne tűnjene...

Mit csináljak, hogy ne tűnjenek el a ceruzák?

Figyelt kérdés
A húgom másodikos és minden vasárnap kihegyezem a ceruzáit és kipótlom, ahol üres hely van, de mindin félig üres vasárnapra. 18 színescerkából 3 eltörik, 10 eltűnik, 2 valaki másé. Már próbáltam ráírni a nevét, színes ragasztószalaggal megjelölni, de mindig eltűnnek.

2015. nov. 1. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Rejts beléjük GPS-es nyomkövetőt, és bérelj fel magánnyomozót, aki felkutatja neked.
2015. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem ő hegyezi? Minek pótolod? Így nem is fog vigyázni rá, hiszen lesz másik.
2015. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hugocskád még nem tanulta meg, hogyan kell vigyázni a saját felszerelésére. Ilyenkor vagy pótolja az ember, vagy megmondja a húgnak, a jövő héten a megmaradt ceruzákkal kell dolgoznod. Persze, érdemes ezt a helyzetet a tanítóval is megbeszélni, ne véssen be feketét a hiányzó cerkák miatt.
2015. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Anyukád vonja le a zsebpénzéből, egyből megtanul majd vigyázni rájuk.

Az egy dolog hogy néha eltörik vagy elveszik 1-1 darab, na de hogy 10 darab hetente!

Másodikosnak már illene a tolltartót rendben tartania.

2015. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is másodikos, neki is eltűnnek. Mondjuk ő most végre vigyáz rájuk, mert az elmúlt egy év nem állt másból, mint abból, hogy minden ceruza szar, mert össze-vissza vannak törve belülről már amikor a dobozból kiveszem, akkor is. Most végre találtunk olyat, amit lehet hegyezni, és nincs ripityára törve a belseje, ezeket most a fiam is megbecsüli, ezek nem tűnnek el (olyan ütemben), de igazából nem csodálkozom, én is mindig elhagytam a ceruzáimat, tollaimat. Ehhez képest felnőttként irodában dolgozom, és baromira számon tartom, hogy milyen tollaim vannak, és harapok, ha valaki elviszi őket, és én nem is tüntetem el őket soha :D

De egyébként szerintem sem neked kellene hegyezni őket, ez legyen csak a hugi feladata, egy másodikos már igazán megcsinálhatja ezt magának. A fiam minden este kihegyezi az összes ceruzáját, hogy másnapra hegyesek legyenek, mert ez az ő feladata. Én csak leellenőrzöm, hogy tényleg megcsinálta-e (meg persze megnézem, hogy megvannak-e a ceruzák).

2015. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semit ,nem tudsz tenni max megkéred hogy figyeljen jobban oda .és potolod ceruzát .ez bene van az iskolás létben szerintem ezt anyukád is tudja .
2015. nov. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Én nem jövök neked az „illene már ezt meg azt csinálnia” érvvel jönni, mert akkor mondhatnánk azt is, hogy a szülőtársaknak „illene” a gyerekem hazavitt ruháit visszahozni (amikbe bele van írva a neve és az osztálya), de ez még sok felnőttnek sem megy. :)


Szerintem egyrészt írd rá a monogramját a ceruzákra, lehetőleg ugyanolyan ceruzákat vegyél neki, és hegyezd ki vele együtt, így látni fogja, milyenek.

Másrészt a gyerekem osztályában van egy doboz, ahová az elkallódott íróeszközöket teszik, ha nálatok is van ilyen (szerintem kell lennie), akkor mondd neki, hogy keresse ki a sajátjait. (Persze ha az osztálytársak hazaviszik mindet, ez nem működik, de azért csak nem ez a szitu. Ha mégis, akkor életbe lép, hogy a szülőknek „illene” visszavitetni a gyerekkel a nem saját dolgokat az iskolába.:))

2015. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Tudom, hogy igazából az ő feladata lenne rendben tartani a tolltartóját, de egy elég erős suliba jár és tudom, hogy mindent belead, ezért szeretnék legalább ebben segíteni neki. Általában a többi gyerek viszi haza a cerkákat, vagy színezés után csak beledobja a táskájába és elkallódnak.
2015. nov. 2. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Azzal nem segítesz neki, ha meggátolod abban, hogy önállóan vigyázzon a ceruzáira, csak kiszolgáltatottabbá és elkényeztetettebbé teszed. Különben is, nem fog kibukni a suliból csak azért, mert vigyázni kell a ceruzáira. Ha pedig a többiek ellopják/erőszakkal elveszik a ceruzáit, bármennyire is vigyáz rá, akkor ott a tanárokat kéne bevonni.
2015. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az elkényeztetettség nem ott kezdődik, hogy kihegyezem egy 8 éves gyerek ceruzáit és nyilván a többi gyerek sem rosszindulatból viszi haza. Am nyilván nem fog kibukni a suliból, de attól még áldozhatok rá hetente 10 percet, hogy legalább ezt neki kelljen csinálnia. Egyébként a többi cuccát rendben tartja és vigyáz rájuk, de valamiért a ceruzákat sikerül folyton eltűntetni. :)
2015. nov. 2. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!