Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért nem engedi sok szülő a...

Miért nem engedi sok szülő a 6 éves gyerekét óvodába?

Figyelt kérdés

Minket is érint ez a kérdés, mert jövőre iskoláskorú lesz a lányom. Viszont azt tapasztalom, hogy a szülők nagy része az óvónőket rábeszélve nem engedik a gyereküket még 6 és fél évesen sem iskolába, hogy had maradjon gyerek, még túl kicsi az iskolához, túl nagy a követelmény...


Az én lányom júliusban lesz 6, akkor ne menjen iskolába, hiába tanköteles korú és értelmes? Miért maradna egy vegyes ovis csoportba a legnagyobbként, hogy 1 évig unatkozzon?


Döbbenten hallgattam, hogy sok osztályban az áprilisi, májusi gyerekek már a legfiatalabbak, szinte minden gyerek már kora őszre betölti a 7. életévét. Ez miért van így?

Én augusztusi vagyok, és emlékszem, hogy épp, hogy 6 éves lettem, már kezdtem is az iskolát, ráadásul tagozatos iskolát. Mindig jó tanuló voltam, soha semmi gondom nem volt, nem maradtam le, pedig én voltam a legfiatalabb.


Mi változott azóta, hogy 1 évvel később kezdik meg az iskolát a gyerekek? Mi indokolja?


Az is elég ijesztő, hogy sok gyerek már úgy megy iskolába, hogy tud írni meg olvasni. Ezt a szülők tudatosan csinálják? Nem azért megy iskolába, hogy ott megtanulja lépésről lépésre?



2016. szept. 21. 22:47
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Elnézést, rossz a kérdés: miért nem engedi ISKOLÁBA
2016. szept. 21. 22:48
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaérett gyereket oviban visszatartani pont annyira butaság a szülő részéről, mint a még éretlen, de már 6 éves gyereket iskolába kényszeríteni.

Ugyan én még csak 30 leszek, de már "az én időmben" is aki tehette visszatartotta a gyerekét, én májusi születésű vagyok, talán 1 vagy 2 gyerek volt nálam fiatalabb a suliban (6 éves 4 hónaposan kezdtem) de többen voltak, akik május-júniusiak, de tőlem egy évvel idősebbek.

Nem a számokon meg a születési dátumon van a hangsúly (mert ilyen alapon ugyan mitől lenne éretlenebb egy szpetember elsejei gyerek egy augusztus 31. születettnél? ) hanem az egyéni érettségen.

2016. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
28%
a szalajtósak valahogy mindig jobb tanulók
2016. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
55%

Van olyan ismerősöd, akinél mostanában lett elsős a gyerek? Kérdezd meg tőle, mi a követelményrendszer, milyen tempóban haladnak.


Tud 45 percig figyelni, gyönyörűen rajzol, egyedül öltözik és cipőt, zoknit húz (minden nap tesi!), próbál megfelelni a felnőttek elvárásainak? Tud már néhány betűt, tud szótagolni, ismeri a számokat legalább tízig és tud tízes számkörön belül összeadni, kivonni?


Hacsak nem valami alternatív iskolába készültök, a nemzeti tantervet a tanároknak be kell vasalni a gyerekeken, és az irgalmatlan rohanást ír elő, hat éves korban nem nagyon szokták bírni a gyerekek.

2016. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert a legtöbb 6 éves nem iskolaérett. Plàne a 10 kilós fajta.

Nàlunk az elsős szülőértekezlet semmi màsról nem szólt csak hogy ne terheljék màr ennyire túl a gyerekeket. Pl szept màsodikàn màr rendes tanóràk voltak. Egy "ovis" pedig nem tud vàltani kb 5 perc alatt.

Nàlam anno a szeptember az iskola megszokàsàról, megismeréséről és szabálytartàsról szólt, meg persze ismerkedtünk a tanóràkkal és tanulgattunk.

A fiamékat egyből a mélyvìzbe dobtàk. Nagyon magas volt az elvàràs. Sajnàltam a gyerekeket is meg a tanìtó nénit is. Mondjuk jó pedagógus, de volt hogy csak úgy tudta kezelni a helyzetet, hogy az éretlenebb gyerekek óra közben futhattak egy kört a folyosón, mert a 4. 45 percet màr nem tudtàk végigülni. Szóval katasztrófa volt a 6 évesek iskolakezdése. Teszem hozzà 1 fiú maradt közülük 4.osztàlyra. a többiek aprànként lemorzsolódtak. Volt aki sokat betegeskedett, volt aki egyszerűen fizikailag volt még alkalmatlan, na meg butàcska is volt pàr.


A fiam évvesztes, szeptemberi ìgy pont lemaradt, pedig az esze miatt iskolaérett volt 6 évesen is, de konkrétan a hajamra kenhetem, hogy okos, ha egyszer nem tud figyelni, koncentràlni és képtelen egész nap a seggén ülni. Ami a legtöbb teszten nem derül ki. Hiszen azok nem hosszútàvú igénybevételt mérnek. Ìgy is nehéz volt az első.


Baràtnőm kislànya sajnos júniusi ìgy egy évvel koràbban ment, mint a fiam. Nagyon okos nyitott, érdeklődő, ügyes kislàny, az anyukàja foggal körömmel küzdött, hogy ne menjen iskolàba... Nem fogadtàk el, kirakták az oviból mondvàn iskolaérett. Ja ... Rettenetesen megszìvta szegény kislàny, leromlott a magaviselete, depresszìv és befeléforduló lett és utálja az iskolàt. Minden motìvàciót kiöltek belőle mert mindent erőltetni kellett, meg otthon is gyakorolni szakadąsig, hogy menjen az óràn.

Most lett 5.es, talàn most kezdi ezeket a traumàkat kiheverni.

Ezért kellett iskolàba mennie???


Én egyébként pont azt làtom, hogy szegény iskolaéretlen gyerekeket tuszkoljàk a szülő/ ovi kérésére iskolàba, majd megy valahogy neki alapon. Csak ezzel nagyon tönkre lehet tenni az egész tanulàshoz való hozzààllàsàt.


Az lenne a megoldàs, hogy adnak a gyerekről egy szakvéleményt, de a szülő és az ovi is, a kettőből meg reàlisabb képet lehetne kapni. A normàlis szülő meg úgyis tudja hogy iskolaérett vagy sem a gyereke.

2016. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%
Már van ilyen kérdés ,amugy semmivel sem lesz jobb tanulo az akit 6 évesen küldenek iskolába mint akit 7 évesen.
2016. szept. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk,ha a szulo es az ovi nem ert egyet,vagy eppen mindketten ugy gondoljak,hogy nem iskola erett,akkor megy a gyerek egy felmeresre.es amit ott mondanak az lesz,ha ott ugy latjak,hogy a gyerek iskolaerett akkor megy hiaba nem akarja a szulo,es forditva.

Nalam a nagy januarban toltotte a 6 ot.egyertelmuen kezdte a sulit.

A masodik aprilisban toltotte,o maradt egy evet.mindenki igy gondolta.pedig ezres szamkorben szamolt fejben(egyszerubb szamolasokat mint pl 3550+4000)....nem En utottem vertem,hogy tudja,csak mindog szamoltunk a naggyal,aztan O is beszalt.fiu letere gyonyoruen rajzolt.m egis volt egy oldala ami miatt nem ment volna a suli.ha valami nem sikerul neki akkor puffog...

Iden kezdte de mar hozott 4 beirast...ilyenek,hogy a tornacuccan fetrengett a foldon ezert nem ment tornara...es,hogy tesin elszabadult,nem fogadott szot.

Nehez eset,pedig baromi eszes,es okos,es nagyon varta a sulit.

A kovetelmenyekrol meg annyit,hogy a nagy tavaly vokt 3.as.es 3.ban vettek a 3 jegyu szamok osszeadasat,kivonasat es kezdtek a szorzasokkal,osztasokkal ev vegere(nem,nem az 1*1 et kezdtek 3.ban)...mi mikor tanultunk ilyet?nem harmadikban az biztos.

Van olyan elsos osztaly ahol napi 6 ora van...ez mondjuk a kettannyelvu de akkor is.azok a gyerekek is epp olyan gyerekek mint a sima osztalyba jarok.

Meg fogjuk szenvedni az elsot.mar most elvettek a kedvet a gyereknek.

Nagyon megviseli,hogy pont identol nem lehet a szuloknek bemenni az aulaba reggel,delutan.

Ugye O azt latta,hogy a nagyot bekiserem minden reggel,tud meg integetni.nehez igy a reggeli elvalas.

Es pl hetfon,azert hozott beirast,mert nem kezdte a tobbiekkel csinalni a feladatokat,mert szegeny szomjas volt de nem tudta lecsavarni az uveg tetejet.a tanar meg azt mondta a tobbieknek,hogy hagyjak figyelmen kivul,o is azt teszi...hat kosz...

2016. szept. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Pont ebben a cipoben jarunk, bar az en lanyom evvesztes, decemberi születésű es most elsős. Anno oviban sokat beszelgettem erről az ovonenikkel es sokszor nem az intelligencia a gond, sok 6 eves ismeri a betűket es a számokat, hanem h keptelenek vegigulni egy 45 perces orat. A tudas sajnos nem eleg, mert ha nem kepes a legalabb fel oras ugyanarra a dologra valo koncentraciora, akkor nagyon sok magatartasbeli problemaja lesz. Ezert erdemes az ovonenikkel erről beszelgetni, mert nekik pont ez az egyik feladatuk, hogy ilyen téren is megprobaljak szűrni a gyerekeket az iskolaerettsegre. Raadasul egy csomo olyan dolog van, amit az iskolaba menonek tudni kell, ami nem a betűk es nem a szamok. Cipofuzo bekötésétől kezdve az önálló fenéktörlésen át még sok minden. En anno az evvesztesemmel filóztam azon, hogy menjen vagy maradjon még. Nálunk az ovoneni győzött meg, hogy bőven iskolaerett mar a lanyom. Most elsős es érzem, hogy jol dontottem. Osztalyaban a legfiatalabb es a legidosebb kozott kerek 1 ev a különbség.
2016. szept. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni, hatévesen nem volt iskolaérett a lányom, Azt mondta a fejl. ped., ha nagyon akarom, vihetem, aláírja a papírt, de ő nem vinné. Én meg egyetértettem vele, én is úgy láttam, hogy csikorognának nagyon a fogaskerekek az iskolában. És ugye a felesleges kudarcoktól azért mindenki szeretné megkímélni a gyerekét.


Keresztfiamnál is az óvónők azon a nézeten voltak, hogy inkább magadjon még egy évet a gyerek, anyukája pont ugyanígy érezte, úgyhogy ő is maradt.


Unokaöcsénmél az óvónők marasztották a kisfiút, a szülők (legalábbis ezt mondták), nem értettek vele egyet, de tartották. Szerintem itt inkább arról volt szó, hogy ők is látták, hogy ráférne még a gyerekre plusz egy év a teljesítménykészertől mentesen, de nem vallották be tán maguknak sem, mert milyen ciki az hogy nem az ő gyerekük a világ teteje. Rájuk ez jellemző.


Barátnőm gyerekei hihetetlenül korán érők (lelkileg nem mondanám, de értelmileg igen), a kislánya, szoktam mondani, szerintem már kétévesen iskolaértt volt, ő minlt, ráadásul mérhetetlenül tálták az ovit. Ők mindketten hatévesen mentek iskolába és nagyon jól teljesítenek.

2016. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
34%

Én már kezdem azt látni,hogy ahogy ez divat lett,most kezdik megint egyre többen engedni 6 évesen.

A lányom 5 éves,májusban lesz 6,ha iskolaérett akkor menni fog iskolába,eszem ágában sincs vissza tartani,így is 125 centi,mindenki azt hiszi,hogy már iskolás.

Ismerősöm gyereke,most szeptemberben töltötte a 7. évét,és még ovis marad!!! Egy hónap híján 8 évesen lesz elsős az én éppen 6 éves lányommal,szerintem olyan hülyeség.Nem is való ovisnak már,ki rí a többi közül...

2016. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!