Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan vehetném rá a gyakorlásra?

Hogyan vehetném rá a gyakorlásra?

Figyelt kérdés
Lányom az f betűt tanulja az iskolába és hát nagyon nem megy neki. Ráfér a gyakorlás. Írtam neki a füzetbe kis és nagy f betűt hogy gyakorolja. De nem. Bedilizik megy a hiszti össze csapja vissza beszél.. Mit tegyek? :(
2016. okt. 2. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Mar ott tartanak?


Irj neki rajzlapra szinessel, zsirkretaval eloszor, irja at azt.

Irhat tepsibe, talcara ontott buzadaraba is.

Aztan a fuzet, de eleg 1-2 sor.

2016. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy két sort írtam csak fel neki. :/ ha sima füzetbe kell írnia ott megy. De vonalasba...
2016. okt. 2. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Biztos inkább játszani akar, ami természetes. Én azt csinálnám, hogy mondanám ha leírja például tízszer, utána megyünk és játszunk közösen. Addig nem kelhet fel az asztaltól még nem írta le. De soha ne adj neki irreálisan sokat ilyenkor öt 10 perc alatt már elfáradnak.
2016. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is csodálkozom, hogy már az f betűnél tartanak, az egy nehéz betűforma, később szokott jönni, na de nem ez volt a kérdés.


Ha sima lapra megy, akkor a sima lapra rajzolj nagy vonalközöket és abba próbálja meg beleírni, és úgy csökkentsd a vonalközöket.

Sima vonalat, kört, ferde vonalat tud a vonalas füzetbe írni?

2016. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg még nem a betű, csak a "fecskevonal". Az is kicsit korai, nehéz betűelem a hurok visszafordulása miatt.

NE írasd a füzetbe!!!

Rajzoljátok akárhová, ahogy az első írta. Alakítsa ki a fecskevonalat gyurmából, gyöngysorból, cipőfűzőből. Ha maga a forma már megy, rajzold elő a "füzetvonalakat" nagyban (5-10 cm-es vonalköz) újságpapírra, aszfaltra krétával, homokba bottal, és oda illessze be a gyerek a saját vonalát.

Ha így gyakoroltok, holnap akkor is szebb lesz a füzetben a munkája, ha otthon egyetlen valódi sort sem ír.

2016. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Most mindenki meg fog kövezni, de nem a szülő dolga!

Az iskolában kell ezt tanulni, otthon max. az olvasást gyakoroljátok. Egész nap a suliban ül, és még otthon is ezzel nyekteted, persze, hogy hisztizik miatta. Te sem dolgozol már hétvégén!

2016. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Úgy van, meg is kaptam. Köszi. Olvassatok Vekerdyt.

Abból a suliból meg, amelyik elsős gyereket októberben f betűre tanít, illetve rálőcsöli ezt a szülőre sürgősen kiiratnám a gyereket.

2016. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd békén, megtanulják az iskolában. Még csak elsős, örülj, hogy végigcsinálja a napot a suliban különösebb gond nélkül. Sz*rok az f betűkre. Érezze jól magát, szeresse a sulit, most ez a cél. Csak a kötelező házi feladtot csináljuk meg, nem az a dolgom, hogy nyaggassam vagy kalligráfust faragjak belőle, hanem hogy szeressem. Az anyja vagyok nem a tanítója. Most türelmesnek kell lenni.
2016. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsó 3 válasszal..menjenek a sunyiba..:-(
2016. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!