Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vehetném rá hogy...

Hogyan vehetném rá hogy elinduljon?

Figyelt kérdés

Lányom 10 hónaposan kezdett felállni, 12 hónaposan már lépegetett a bútorok mellett és kb. 12,5 hósan kezdtünk sétálni, úgy hogy fogom a két kezét.

most 15 hós múlt, de még mindig nem mer elindulni, ha kapaszkodik valahol és mondom hogy jöjjön oda hozzám, akkor 2-3 lépést hajlandó egyedül tenni de utána lecsücsül inkább.

Ha csak az egyik kezét akarom megfogni sétánál, nyújtja a másikat és követeli hogy azt is fogjam meg...2,5 hónapja sétálunk így...nem kellene elindulnia még? vagy ez mindig ilyen lassan megy? tudok valahogy segíteni neki ebben?


2015. okt. 21. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy. Ez így egy nagy szívás. Fiam is ezt csinálta. 12 hósan megfogta a kezünket és 5 hónapon keresztül csak így volt hajlandó menni, ráadásul 2 kezünket fogta! Iszonyú kényelmetlen volt és kétségbeejtő, hogy mégis így mi lesz. Aztán egyszer csak elindult magától. Nyugi, nincs semmi baj nálatok!

Mondjuk nem véletlenül mondják, h ne vezessük a gyereket. :) Lányom szerencsére nem is igényelte,de nem is vezettem volna, nem akartam, h az történjen, mint a fiamnál.Ő 13 hónapos és 12 hós kora óta egyedül megy, nem is engedi, h fogjam a kezét. (Persze fogom neki ha olyan helyen vagyunk, de nem tetszik neki).

2015. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem senki nem mondta h ne vezessem :) utolag logikus :)
2015. okt. 21. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk, majdnem 16 hónapos volt a fiam, mire hosszabb távokat is (értsd, nem 3 lépést) hajlandó volt megtenni egyedül. Menni persze akart már előtte is, de csak a kezünket fogva. Elég szívás, de hamarosan biztos elindul a lányod egyedül is :)
2015. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lina63 ***** válasza:

Lányomat kb 11 hós kora óta vezetni kellett. 10 hósan felállt és azt játszotta felállt majd popsira huppant. 11 hósan fogta a kezünket és ment. 12 hósan szép hosszú távokat ment úgy, hogy fogtuk a kezét. Lassan 14 hós és pár napja megy egyedül. Az úgy kezdődött nála, hogy elsétáltunk anyuékhoz, majd ott is ment, meg haza is jött (ekkor még vezetni kellett), majd este apja konyhába én meg kanapén ültem, lányom meg kanapé mellett állt, és gondolt egyett, hogy odamegy apjához. Bennem a szívroham, hogy mindjárt neki esik a szekrénynek (ugrottam utána), de szépen kiment konyhába. Majd este még csomót körözött a lakásba (izomláz a sejhajomban, hogy ha neki esne valaminek elkapjam). Másnap de-őtt még mentem mögötte, nehogy gond legyen, vagy küszöbben orra essen, de du-án már egyedül ment. Ha úgy érezte, hogy burulna akkor előtte lecsüccsent.

Szóval ne aggódj, 1-2 hét kb és egyedül is menni fog. :)

2015. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!