Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai beszoktatás kudarca....

Iskolai beszoktatás kudarca. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nővérem kisfia 7 éves idén kezdte az első osztályt.Azzal a problémával kellett szembesülülnünk hogy a kisfiú nem marad meg az iskolában.Sír,üvölt nem lehet ott hagyni a suliban.A tanárnő szerint szociálisan,lelkileg még nem iskolaérett.Az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan hogy visszamehet oviba erre a tanévre és ha igen ez hogyan működik? Kérem ha valaki tudja válaszoljon nagyon fontos lenne.Egyébként most kezdett járni pszichológushoz a kisfiú rákérdeztünk hogy ez hogyan működhet azt mondta hogy nem tudja :/ köszönöm ha elolvasod és válaszolsz.
2016. okt. 12. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Valoszinuleg nem lehet, de a leirtak akapjan en is megprobalnam vhogy visszacsenni az oviba. Ott egyebkent minden nagycsoportost megvizsgalnak es pszichológiai szakvélemény keszul roluk, amiben kerek perec le kell irniuk, h iskolaerettnek tartjak-e avagy nem. Hogyhoy ez nem derult ki? ( Nem szamonkerek, csak csodalkozok)
2016. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen felmérték.Na most ebben az az érdekes hogyúgy mondd agyilag nagyon is okos.Folyékonyan olvas,számol,összead,kivon,ismeri a betűket letudja írni őket de szociálisan érzelmileg meg nem érett a sulira.egyszerűen képtelen odafigyelni,koncentrálni az órára.Besem lehet már vinni annyira tiltakozik.közösségbe meg járnia kell.de hátha suliba nem bírják bevinni csak az ovi marad.Csak nem tudjuk hol lehetne ezt igényelni vagy kérvényezni
2016. okt. 12. 21:52
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

En is eleg "okos" voltam, 5 eves koromban folyekonyan olvastam, csak emellett visszahúzódó es vasagyastol 16 kg. Engem emiatt nem engedtek. Nem csak az esze szamit, mert ha abbol keves van, egy ev mulva se lesz a duplaja :-). Csak ezert csodalkozom.


A gyerekpszichologustol, vedonojetol, egykori ovitol nem tudtok felvilagositast informaciot kerni? En ezeken a helyeken kezdeném a kutakodast.

2016. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Elnezest, most latom, h a pszichológust mar megkerdeztetek
2016. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

elméletileg vissza lehet menni az óvodába, de csak ha aug 31 után töltötte a 7-et.

ha betöltötte akkor már nem mehet vissza, viszont éehet egy kis létszámú iskolában be tudna illeszkedni, nézzenek körül tesódék van-e ilyen a környékükön

2016. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Sajnos mi sem értjük az egészet pláne hogy még ovis volt meg elöttem sem volt egy visszahúzódó gyerek.Mindenkivel szépen szót értett nyitott volt nem volt félős.mostmeg...nem tudjuk milehet vele.a védőnő nem tud semmit sem az oviba meg csak valami kézzel fogható igazolással lehet menni.Mindegy majd lesz valahogy.köszönöm hogy válaszoltál :) várok még tapasztalatokat hátha valakinek van :)
2016. okt. 12. 22:32
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Mi is hasonló helyzetben vagyunk de nálunk megmakacsolta magát és nem hajlandó írni ha dolgozatott írnak vagy órán.

Tudja csak nem akarja és ezt el is mondja.

Már nem tudom mit csináljak, se a jutalmazás se a büntetés nem használ.

2016. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szeptember 20 án töltötte a 7 et.igen már a kisebb létszámú iskola is megvolt nevezetesen a Waldorf suli,nem tudom hallottatok e már róla.de ott sem maradt meg sajnos :(pedig csak 8 an voltak egy osztályban. ott mondták ezt hogy ők úgy látják hogy szociálisan még nem érett az iskolára.
2016. okt. 12. 22:36
 9/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért de telefonról vagyok és az istenért se azt írja amit akarok :/
2016. okt. 12. 22:39
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
Komolyan képes lennél egy 8 ÉVES gyerekkel elsőbe iratkozni ? Szégyen ennyi évesen oviból ballagni. Irasd inkább oda, ahová való : kislétszámú. Ide járnok a vissza maradott, fejletlen, problémás gyerekek.
2016. okt. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!