Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem a tanár dolga akkor...

Ha nem a tanár dolga akkor kié? Ki figyel arra hogy az iskolából ki viszi haza a gyereket?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem a tanárnővel. A lányomat csak én hozhatom el az iskolából ezt az üzenőfüzetbe beírtam és szóban is említettem. Holnap viszont egy utazás miatt élettársam Megy a lányomért. Lányom apjának jogilag semmi koze a kislányhoz 5eve nem lattak egymast par honapal ezelott Megjelent a semmiből es hirtelen kell neki a gyerek nem is az ő nevén van stb de nem ez a lényeg. Hanem az hogy nekem a tanárnő azt mondta hogy nem az ő dolga hogy a gyerek kihez megy oda.. Szóval Gyakorlatilag akihez oda megy bárki elviheti ezen kiakadtam
2016. nov. 9. 16:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Lányomnak mindig mondom hogy csak velem jöhet haza... De nem igazan érti miert.. Pont az elrabolástol felek sajnos olyan fajta ember... Alvilági... Akinek nem számit Hányszor kell meg börtönbe mennie... Most azon gondolkoztam esetleg az igazgatóval megbeszélni h bemehessek a gyerekért igy tuti csak én viszem el.. Kiveve a holnapi napot :(
2016. nov. 9. 17:08
 12/29 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj,de egy 7 éves már nem kisbaba.Ha azt mondod neki,hogy csak velem vagy a Pistivel mehetsz haza,és addig a bejárati ajtón belül várakozz,meg kellene értenie
2016. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Azt érti... Azt nem érti hogy miert nem lehet oda hozza
2016. nov. 9. 17:21
 14/29 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nem a tanár dolga 30 gyereket leellenőrizni, hogy ki kivel megy haza. Ha meg netalán beállítana tényleg az "alvilági apa", akkor úgyis el tudná vinni a gyereket, nem egy 50 kilós tanárnéni fogja megállítani. Találj valami más módot, de szerintem is egy 7 éves van olyan szinten, hogy felfogja, kivel mehet haza, ha leültök előtte megbeszélni.
2016. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Volt mar ra pelda h ott vártam a suli előtt az Apja is ott volt. Az apját észrevette engem nem es odament hozza
2016. nov. 9. 17:22
 16/29 anonim ***** válasza:
90%
Akkor pedig, ha ennyire félsz ettől, írasd ki a gyereket iskolából holnapra, családi okokra hivatkozva. Történt már ilyen a világtörténelem során.
2016. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Koazonom a válaszokat... Mindenképp megoldást fogok találni a problémára.. Sajnos nem segit senki fordulhatok bárkihez nemberdekel senki hiaba a bántalmazás hiaba megyek a rendőrségre nem foglalkoznak vele... De ezt is megoldom majd :) köszönöm hogy valszoltatok
2016. nov. 9. 17:25
 18/29 anonim ***** válasza:
59%
Az nem világos, hogy a gyerek MIÉRT megy ahhoz az emberhez, aki neki senkije hivatalosan? HONANN ismeri egyáltalán?
2016. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha 7 éves a gyerek és 5 éve nem làtta az apjàt, tehàt 2 éves koràtól, akkor honnan tudja, hogy ő az apja? Mivel azt írod nem érti miért nem mehet oda hozzà. Nem érti hogy nem mehet oda egy szàmàra vadidegenhez?

Nekem kicsit ellentmondàsos.

Most hivatalosan akkor nem is az apja?

Beszélj az igazgatóval. Mond el neki a tényeket és kérd, hogy talàljatok megoldàst. Ha nem együttműködő irasd àt màshovà.

Ha pedig nagyon félsz, holnap ne menjen iskolàba a lànyod. Valakire csak rà tudod bízni, ha màs nem bébiszitterre.

2016. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%

A tanítási idő alatt a tanár a felelős a gyerek épségéért és biztonságáért. Nem is értem ezt a rendszert, hogy nap végén szélnek eresztik őket a kapuban, aztán kalap-kabát.


Nekem ez olyan elképzelhetetlen! Az oviban is le kellett adni, hogy kik mehetnek a gyerekért, és amúgy is: a nevelők minden gyerek anyukáját és apukáját ismerték, ha nem szóltunk időben, hogy "ma délután nagymama jön a gyerekért", nem adták oda.

Iskolában is ugyanez a helyzet. A szülő megy be a gyerekért, a napközis tanárnő látja, hogy ki kit visz el, és ha illetéktelen személy lép az udvarba (pl. csomagküldő szolgálattól futár), már ott is van egy felnőtt, aki megkérdezi, mi járatban.

A tanárok a gyerekek szüleit is ismerik, anyukákat mindenképp, elvégre szülőin, évnyitón, stb. mindenképp találkoznak. Sőt, ha megyek a gyerekért, már a többi kisgyerek szirénázik neki, hogy "T. jött érted az anyukád".


Ha ez ilyen szinten kontroll nélküli az adott iskolában, az elég aggályos. Mi van, ha egy gyereknek a szülője (ne adj isten baleset miatt) nem tud érte menni? Akkor ott lesz az utcán a kisgyerek egyedül? Vagy leindul egyedül haza? Főleg, ha nagyobb városról van szó, csúcsforgalomban.


Azt viszont tényleg tudnia kell egy ilyen idős gyereknek, hogy kihez mehet oda, és kihez nem. 7 évesen nem olyan kicsi, hogy ne tudj vele beszélni arról, MIÉRT nem mehet el a vér szerinti apjával sehová sem.


Mindenesetre szülőin kérdezz rá, hogy ez akkor most hogy is van? Esetleg beszélj az igazgatóval, hogy hogy lehetne ezt megoldani.

2016. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!