Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vertek annak idején titeket a...

Vertek annak idején titeket a tanárok? És a szüleitek, ha mondjuk egy egyest hoztatok haza?

Figyelt kérdés

A 80-as-90-es évekről van szó.A legnépszerűbb a pofon volt,aztán a körmös,vagy a favonalzóval a tenyérre csapás.Valamint,ahogy a tanárnak kedve tartotta,a gyereket a pajeszánál fogva húzta fel a székről,és a térképmutató pálca is nagy szerepet kapott e dolgokban.

Nagyon remélem azért ma már más a helyzet,de akkor sok gyereknek kellett némi verést kiállnia.Otthon meg a szülők voltak a ráadások.Néha ők is ellenünk fordultak.Azt gondolták biztosan,hogy némi testi-lelki terrorizálással megjön az ész.Hát nem mindenkinek,mert én például csak eldurvultam,meg azokat az intéseket már figyelembe se vettem,hogy:Nincs tv nézés,nem mehetsz sehová,se játszótér,se haverok.Ugye ismerősek ezek a régi intelmek?Ezért nem értem mai felnőtt fejjel,hogy miért kellett az akkori gyerekeknek,ez a szadizmus?Nem volt a szülő elég,még a pedagógusok is rátettek egy lapáttal.

Emlékszem,matekból a röpdugára egy egyest kaptam,erre anyám otthon akkora pofonnal hálálta meg,hogy a fal adta a másikat.Azt mondják,a szülő a gyerekének csak jót akar.Én elhiszem,de nem így!A tanár meg verje a saját gyerekét,ha annyira barbár,de ne a másét!Ha lesz gyerekem,én biztosan nem így nevelem,ahogy engemet annak idején.Csak remélni tudom,hogy engem még nem fertőzött meg a szörnyű erőszak,amiket átéltem gyerekként.



2013. szept. 13. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
1979-es vagyok. Nálunk a napközis tanár volt pajeszhúzogatós, más stressz nem ért. :)
2013. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az alsós oszt. főnökünknek volt egy vaskos kulcscsomója gyakran reptette a fejünkhöz...

otthon meg amint nyílt a konyhaszekrény fiókja, már szaladtam is!

2013. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Jaj nagyon jó ez a kérdés.

ès nagyon jó, hogy te amit láttál azt nem megtanultad, hanem bele gondolsz, hogy neked ez hogyan is esett és teszel ellene, hogy a te gyermekeddel ez már ne történjen meg.


De el kell, hogy keserítselek a szülök többsége még mindig azt gondolja, hogy a testi fenyítés egy nevelési eszköz. Sajnos ök is ezt látták gyerekkorukban ezt tanulták és ezt adják tovább gyermekeiknek.

Èn nem ezt láttam, engem szüleim soha sem ütöttek meg még a kezemre sem csaptak, így eszembe sem jutott, hogy a gyermekeimre rácsapjak egy kicsit is. Közben gyermekgondozást tanultam, és egy olyan oktatónöm lett, aki nevelési tanácsadóban dolgozik és a nagyon problémás gyerekekkel foglakozik. A legtöbb nagyproblémás gyereket otthon ütik. Nem nagyon hanem megy a csapkodás.

A szülö ezzel semmit de semmit nem ér el, csak annyit, hogy a gyermek ezt tanulja meg, ha mérges, ha dühös, ha nem tetszik neki valami akkor ütni kell. Ha kisebb és gyengébb van akkor ütni kell. Mert anya apa kezére nem csap rá, csak az enyémre aki gyengébb és nem tud ellene tenni. ìgy már jönnek a problémák az óvodában, majd az iskolában és felnöttként pedig nem tudja az érzelmeit kifejezni... Sokan azt mondják, hogy az a gyermek neveletlen lezs akit nem ütnek meg. Ez nem igaz, még a legrosszabb gyereket is lehet nevelni ha az következetes és idöt fordít rá az ember. Egy ütés semmit nem old meg se a gyereknél sem felnöttnél. Egy következestes idö ráfordítás viszont mindent.


Egy tanár pedig annál inkább nem. Már törvény tiltja.

A baj az, hogy a tanárok nem tudnak tiszteletet kivívni, pedig az ütés sem fogja azt tenni, söt az még dacot, haragot is szül. Ahhoz, hogy a tanárt tiszteljék következetesnek kell lenni és nem barbárnak.

Mindenki végig gondolhatja, hogy melyik tanárt tisztelték és melyiket utálták. Amelyiket tistelték soha sem ütötte öket meg, mindig jófejnek és kedvesnek találták, nála kevés a bukás. A barbár tanároknál sok a bukás, és mindenki utálja.

2013. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Én most már azt látom, hogy ez kezd megfordulni. A tanár nem mer rossz jegyet adni a gyereknek még akkor sem ha megérdemli, mert még ebből baja származhat. Most már nem a szülő veri a gyereket hanem fordítva. Ez sem jobb helyzet, valahogy meg kellene találni az aranyközéputat de ez sok embernek nem megy.
2013. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Én rossz jegyért sosem kaptam ki otthon...Egy alkalomra emlékszem amikor elszöktem otthonról, és órákig kerestek, nahh akkor elfenekeltek. Meg egy két ilyen apróbb eset, mikor rossz voltam és a fenekemre csaptam, de ezek olyan minimálisak voltak, hogy nem hagytak bennem szerencsére mély nyomot. Mindenesetre én biztos nem fogom verni a gyerekem. A suli az már más tészta. Volt egy két körmös osztogató tanárom, és iszonyatosan bántotta az igazság érzetemet, ha kaptam tőlük. Egyszerűen nem tartottam igazságosnak, és borzasztó ideges lettem tőle...Vadidegen ember ne bántson!!!!
2013. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4.válaszoló!

Elgondolkodtam,amit írtál,hogy a diák veri a tanárt.De most már ezt is bünteti a törvény.Mondjuk akárhány nyaklevest kaptam tőllük,én sosem vetemedtem ilyesmire.Pedig megérdemelték volna,és az is a javukra szolgált,hogy a szüleimnek el sem mondtam ezeket.Talán ezért engedtek át bizonyos tantárgyakból,amikből bukásra álltam.A szakmunkásban volt olyan,hogy a tanár valami miatt megpofozta egyik osztálytársamat.Ő azonban nem maradt adósa,visszaadta a tanárnak.Ha az előbb említett törvény élt volna akkor,lehet nem úszta volna meg.És azt is elhiszem,hogy már félnek rossz jegyet adni a diákoknak.Ez van!

2013. szept. 13. 13:58
 7/14 anonim ***** válasza:
84'-es vagyok, soha nem bántott senki. Sem a tanárok, sem a szüleim (fizikailag). Lelkileg más tészta, volt tanár akinek alázásból állt a feleltetés és egész órás program volt, a tananyagot meg házinak adta fel, nehogy elvegye a lelki szadizás idejét a tanítás!
2013. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

85-ös vagyok, 91-ben kezdtem a sulit. Soha nem volt testi fenyítés. Állítólag az egyik tesitanár egyszer hasba rúgott egy fiút a suliban, de ki is rúgták azonnal. Az tény, hogy az alsós tanító néni kicsit idegbeteg volt, szerette ráncigálni a gyerekeket, de az még határeset (nem azt mondom, hogy elfogadható, de ennyiért még nem küldik el, legalábbis abban az időben nem).

Minket nem veréssel neveltek a szüleink sem. Kisgyerekként előfordult, hogy kaptunk olykor a fenekünkre, de suliban már nem. Pofont nem kaptam soha. Bár amilyen cirkuszt anyum le tudott vágni, ha rossz jegyet vittem haza, gyakran azt kívántam, inkább vágna pofon, azon hamarabb túl lennénk.

2013. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Arra meg soha nem vetemedtem,hogy a szüleimet elverjem.Még a sok verés ellenére sem ,amit kaptam tőllük.Felneveltek,ételt adtak a számba,öltöztettek,ovodába-iskolába járattak,szóval meg kellett nekik köszönni a felnevelést.M
2013. szept. 13. 14:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Még akkor is,ha mi nem úgy gondoljuk,hogy ők csak jót akartak.
2013. szept. 13. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!