Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem a tanár dolga akkor...

Ha nem a tanár dolga akkor kié? Ki figyel arra hogy az iskolából ki viszi haza a gyereket?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem a tanárnővel. A lányomat csak én hozhatom el az iskolából ezt az üzenőfüzetbe beírtam és szóban is említettem. Holnap viszont egy utazás miatt élettársam Megy a lányomért. Lányom apjának jogilag semmi koze a kislányhoz 5eve nem lattak egymast par honapal ezelott Megjelent a semmiből es hirtelen kell neki a gyerek nem is az ő nevén van stb de nem ez a lényeg. Hanem az hogy nekem a tanárnő azt mondta hogy nem az ő dolga hogy a gyerek kihez megy oda.. Szóval Gyakorlatilag akihez oda megy bárki elviheti ezen kiakadtam
2016. nov. 9. 16:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk pedig kifejezetten figyelenk, pont ilyen miatt, hogy kisgyereket elvitt az apja aki nem velük él, az anya meg kétségbeesetten kereste a gyerekét. Azóta aki buszos azokat külön tanár kíséri, minden buszhoz másik. A többieket meg az őket tanító kíséri le és mindenki szól ha látja a szülőjét. Amikor valaki más viszi el akkor bekell írni az üzenőbe, hogy ki megy a gyerekért és a tanár addig ott áll míg az utolsó gyereket elnem viszik.

Ezt mindenképp beszéld meg,én a helyedben iskolába se vinném.

Amúgy tényleg honnan ismeri??

2016. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az aulában várakoznak szülök és tanár nálunk is megvárja és megnézi ki vell megy haza gyerek egyedül az iskolábol csak azok mehetnek ki akiknek az van beírva hogy egyedül megy haza .és nálunk is le kell adni ki mehet érte.
2016. nov. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
92%

Jogszabály szerint tanítási időben az iskola felelőssége a 18 éven aluliak felügyelete, ez a kötelesség megegyezik a szülőkre vonatkozóval (tehát ugyanolyan szankciók járnak érte, ha gondatlanság vagy szándékosság miatt a kis- vagy fiatalkorúnak baja esik vagy elkövet valami törvényellenest).


Bár a saját gyerekem még nagyon pici, egy 8 osztályos gimnázium mellett lakunk. Egy időben rendre probléma volt, hogy a mi kapualjunkba jártak ki a tizenévesek cigizni. Egyrészt az utcára néző ablakokon bejött a füst, másrészt egy kupac cigiző kamaszon kellett átnyomakodni, hogy be tudjon jutni az adott lakó. Ráadásul szét is dobálták a csikkeket.


Írtam egy levelet az igazatónak, hogy szíveskedjen a diákokkal kezdeni valamit a fenti okokból. Első körben azt válaszolta, hogy nem tud mit kezdeni velük.

Akkor felhúztam magam, kikerestem a vonatkozó jogszabályt, bemásoltam és melléírtam, hogy mivel tanítási időben az ő felelősségük a diákok felügyelete, jogi lépéseket fogunk tenni, ha házon belül nem oldják meg.

Válasz nem jött, de aznaptól soha nem láttunk cigiző diákot.


De életszerűen is: a saját gyerekedre, ha veled van, akkor neked kötelességed vigyázni. Ha kárt okoz, te téríted meg, ha baja esik, téged vesznek elő (pl. nem hagyhatod otthon felügyelet nélkül, mert ha magára rántja a szekrényt, te mész börtönbe).

Ha a szomszédra bízod rá, akkor ez a jogi felelősség hozzá kerül át arra a pár órára. Amíg iskolában van, addig pedig az iskoláé ez a kötelezettség. Nem csak erkölcsi, jogi is!

(És természetesen kisebbeknél pedig az egyéb pedagógiai intézményeké; bölcsőde, óvoda, családi napközi, stb.)

2016. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
93%
Én tanító vagyok,és szigorúan csak azzal engedhetem haza a gyereket, akinek a neve fel van tüntetve hivatalosan naplóban, tájékoztatóban, vagy emailben, sms-ben kapok róla értesítést a szülőtől, vagy egyedül akkor, ha az is írásban van rögzítve! Még a nagyobb gyerekeknél is mindig figyeltem rá, hogy kivel engedem el. Igenis felelős az iskola és a tanár!!!
2016. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
93%

Én is tanító vagyok, és a mi iskolánkban nem szoktunk csak úgy elengedni akárkivel a gyerekeket. Főleg, ha a szülő jelzi is, hogy fennáll a lehetősége, hogy olyan jön érte, akivel nem mehet haza! Nálunk is volt ilyen, fokozottan figyeltünk rá.

Szerintem ha a tanárnővel beszéltél, és azt mondta, hogy nem az ő felelőssége, akkor az igazgatóval is kéne. Ne támadólag, hanem kérdezd meg, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.

2016. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom milyen szutyok iskola lehet az.A Fiaméknál zárt ajtó van(előtte a szülői váró,plusz a bejárai ajtó van),a portásnak kell szólni,Ő lehívja a gyereket,akkor a portás kinyitja az ajtót,és kijut a gyerek.Ha nem én megyek,be kell írnom az üzenőbe,mert bár a tanár leengedi,a Portás bácsi nem engedi ki,ha nem az ismerős szülőt/hozzátartozót/gyerekfelvigyázót látja,vagy nem kapott értesítést,hogy más valaki viszi el a kicsit.
2016. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
91%
A mi iskolánkban is az aulában várakoznak a szülők, és a tanítók éberen figyelik, ki kivel megy el. Sőt, ha a gyerek meglátta a szülőt, nem szaladhat oda hozzá, csak ha szólt a tanítónak, aki legalább egy intéssel jelzi, hogy látta a felnőttet, megismerte, és elengedi a gyereket.
2016. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nálunk meg fogalma sincs a tanítónak, hogy ki jön a gyerekért. Ha nem pont négyre mész, akkor a portán kell szólni, leküldik a gyereket és az iskola előtt akkár a mumus is várhatja, ha bemondta a nevét a portásnak. Na ez meg milyen? Fél öt vagy öt után, nem tudom pontosan, az összes gyerek beül a portára és ott vár. Biztos a portásnak van hozzá képzettsége, felhatalmazása, hogy gyerekekre vigyázzon?!
2016. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez nekem is fura, de én is ezt a lazaságot tapasztalom. Az udvaron vannak általában napközi után, és 4 előtt nem kell külön szólni, hogy kit viszek el. 4 után az ügyeletes írja, hogy ki ment haza, de hogy ki jött érte azt senkinek sem kell igazolni. Gondolom arra alapoznak, hogy már elég idős a gyerek, tudja kivel mehet haza, de azért mégis kicsit zavaró.
2016. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!