Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire baj, ha nincsenek...

Mennyire baj, ha nincsenek kimondott barátai?

Figyelt kérdés

Tavaly külföldre költöztünk, 6 éves fiam az itteni rendszer szerint másodikos. A nyelvet elég ügyesen beszéli már, de azért messze nem anyanyelvi szinten.

Pár napja beszéltem a tanítónővel, azt mondta, hogy szerinte a fiamnak az osztályban nincsenek kimondottan barátai. Állítása szerint nem úgy tűnik, mint aki szenved ettől, mindig csapódik valahova, és ami fontosabb, egész nap vidám. Ezt én is így látom, vagyis majdnem minden reggel elmondja, hogy nem akar suliba menni, de az úton már jókedvű, boldgan is szalad be.

Mennyire fontos egy ennyi idős fiúnál, hogy legyenek kimondott barátai? Tényleg lehet, hogy nem zavarja ez a helyzet? Ha megpróbálok beszélgetni vele erről, hárít.


2016. nov. 12. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha boldog akkor nem baj;)


A kisfiam 8 éves,ő is másodikos:)

Neki sincsenek kimondott barátai,mindig mással játszik és ő is boldog így:)

2016. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a lányoknak milyen fontos ár ennyi idősen is a "legjobb barátnő", akkor ezek szerint a fiúk máshogy működnek?

Hogy mennyire boldog, azt nem tudom egyértelműen megállapítani, néha vannak furi dolgai.

2016. nov. 12. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak sem volt ilyen kimondottan szoros barátsága negyedik osztályos koráig.

Utána lett egy fiú akivel együtt járt judora.

Ne aggódj :)

2016. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne, ha egyszer boldog. Valószínűleg még nem találkozott olyannal, akivel jól megértik egymást, lehet persze, hogy a nyelv miatt. Én ugyan lány vagyok, de nekem soha nem voltak barátaim, nem is éreztem szükségét annak, hogy legyenek és mégis jól éreztem magam.
2016. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ne aggódj, ha egyébként jól érzi magát! A fiamnál úgy alakult, hogy 3–4. osztályos korára lett az osztályban egy „bandájuk” pár fiúval, közülük egyet nevez a „legjobb barátjának”, de inkább többen vannak együtt azóta is.

Meg is fogalmazta, hogy milyen érdekes, a csapatukból két fiúval kifejezetten rosszban volt elsős korukban (szerinte akkor „hülyék” voltak), s végül mégis ők lettek a nagy cimborái.

2016. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!