Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanitokent hogyan kezelned,...

Tanitokent hogyan kezelned, ha az elsos gyermek osszes konyve gyurott, koszos, tollal minden masodik oldal telefirkalt?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szólnék a szüleinek, hogy figyeljenek erre.

A gyereknek is elmondanám, hogy ezt nem szabad, és inkább adnék neki egy papírlapot, hogy ha nagyon rajzolhatnékja van, akkor azt firkálja.

Megkérdezném, hogy miért firkál. Hátha sikerült normális választ adnia.

Mást szerintem nem nagyon tudsz tenni, mert napi 24 órát nem foghatod a kezét.

2016. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Mikor én voltam elsős, majdnem mindenkié ilyen volt.


Akkoriban a viaszos borítóval kellett bevonni a könyveket, ha unatkoztunk azt kapartuk a körmünkkel, néha néha elszakadt.


Egy csomó füzet is szamárfüles volt, én akkor firkáltam, ha unatkoztam, a külön lap szerintem jó ötlet, nálunk a feltűnő rajzolgatásért fejenálló macimatrica járt, ezért inkább mindenki titkolta. Szemétség volt, mert a sormintát rajzoló gyerekekre senki nem szólt, csak a "csúnya" firkálásokra.


Külön papír az egyetlen jó ötlet, nem sokat tudsz tenni, majd kinövik. Tinikorban menők a szép füzetek és tollak, olyankor minden lány takaros és lenézik a firkált füzetű fiúkat is.


Egyetemistaként megint trehányak lesznek, felnőttként pedig majd újra odafigyelnek.


Külön papír és meg van oldva.

2016. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Oké külön papír,ezzel nincs gond,azzal van inkább,hogy a könyvek tartós könyvek,ezért vigyázni kell rá,ami baromi nehéz. Te vagy a tanító? Ha igen,akkor jelezni kell a szülők felé,hogy az iskola ki fogja fizettetni a könyveket.
2016. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ép ezt akartam én is írni, hogy ezek tartós könyvek. Az ének és az angol könyvet kaptuk használtan, amit év végén vissza kell adni, aki nem tudja, annak ki kell fizetnie (bár az angolt nem is használják, az ének is be van szedve, nem tudom, azt használják-e).

Év elején elmondták, hogy bár a többi könyv ingyenes, de még nem tudják, hogy mit fognak év végén visszaszedni, így pl. az olvasás könyvre is nagyon vigyázzunk.

Tanítóként nagyon nem tudsz vele mit csinálni, max. a szülőkkel tudsz beszélni. Ha iskolaotthonos a gyerek, akkor csak a legszükségesebbet hazaadni. Ha pedig minden nap hordja a könyveit-füzeteit, akkor tényleg meg vagy lőve. Az is lehet, hogy nem is a kis elsős firkálja össze, hanem van pl. kisebb tesó... Szóval előbb ki kell deríteni a trehányság okát,

2016. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszonom!

En csak napkozis vagyok. Kerdeztem mar tole tobbszor, azt mondja, hogy a negy eves testvere firkalta tele. De ha irja a lecket, latom, hogy o is firkal, elorelapoz, szoval 2 es fel honap utan a konyvei borzalmas allapotban vannak. (Tollal, filccel)


A tanito szuloin szolt anyukanak. Semmi valtozas.

2016. nov. 15. 08:24
 6/14 A Tengerész ***** válasza:
77%
Csak sajnálni tudlak a problémáért, ötletem nincs. Az én időmben a pedagógusok nagyon egyszerűen meg tudták oldani a dolgot, pici vétek sarokba áll egész óra alatt, kis vétek körmös, nagy vétek pofon. Hamar eligazodtunk. Ma azt hiszem a prédikáláson kívül ( amin röhög a gyerek jobb esetben a hátad mögött, rosszabb esetben a szemedbe) más eszközöd nincs.
2016. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondom, hogy szó nélkül kellene hagyni, de a szülőnek is felesleges szólni, mégsem állhat minden percben a gyereke felett. Az én füzetem, írásom mindig pocsék volt, a könyveim is viseltesek voltak, én még 60 évesen is firkálgatok. Nem hinném, hogy erről le lehet szokni vagy szoktatni, nem kéne ebből akkora problémát csinálni.

És ettől függetlenül jó, és sikeres ember vagyok. :)

2016. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 K...László ***** válasza:
74%
Sarokban kukoricán térdepeltetném. :-) Jó, ezt nem szabad. Még akkor sem, ha a gyerek suli után az aluljáróban késel mobiltelefonért. Szó nélkül hagynám, hogy mindent összefirkáljon, aztán a szülőknek bemutatnám a számlát. Amikor én voltam iskolás, a szegényebb gyerekek (velem együtt) felelősségtudóbbak voltak, míg a gazdag szülők gyerekei felelőtlenek és trehányok. A téliszalámis szendvicset is ők dobták rendszeresen a kukába érintetlenül, amiért a takarítónő is bement szülői értekezletre, hogy ezt a szülőknek előadja. Az ő unokáinak ugyanis nem tellett téliszalámira, és felháborodott a nagy pazarlás láttán. Le se sz--rták, autókereskedő meg drogcsempész apuka. Fizessék csak ki a könyveket!
2016. nov. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a tankönyveket negvették (tehát ne, az isjola tuljadona) akkor hagynám. Nem az én dolgom nevelni hanem a szülőé
2016. nov. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a tovabbi valaszokat!


Nem, nem vettek meg. Ingyen kapta.

2016. nov. 17. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!