Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt a nőgyógyász...

Miért mondják azt a nőgyógyászok, hogy max 8kilót lehet hízni terhesség alatt, ha minden oldal 9-12 kilót ír normálisnak, és ha valaki 15kilót hízik, akkor se dől össze a világ? Ez valami új hepp, hogy hogyan cseszegessék a kismamákat?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 08:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd AZT a nőgyógyászt, aki neked ezt mondta!

Az enyém 17 kilónál se ráncolta a homlokát. Látott előtte, tudta az alkatom (vékony alacsony), rám fért. A vizesedés miatt aggódott, de 40 fokban többet már nem tehettünk ellene (sómentes diéta és sok víz megvolt).

2016. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyet senki nem mondott, sőt. 10 kilót híztam a második terhességem alatt, de úgy, hogy nagyon vizesedtem végig. A védőnő is, és a nőgyógyász is dicsért, hogy milyen kevés jött föl rám. Jó, nekem a kezdősúlyom sajnos eleve nem volt valami kevés, viszont legalább nem is nagyon híztam. Az a tíz kiló szinte csak a baba, meg a víz volt, mivel szülés után egy héttel már a terhesség előtti nacimban mászkáltam, ráadásul kényelmesebb volt, mint korábban :D
2016. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nekem 12-t mondott, 16-ot hiztam, és 10 sajnos rajtam is maradt :( szóval gondolom csak jót akar a doki. Amúgy mindenkinek az alkatától is függ.
2016. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nekem is nyolc kilót mondott,első babánál 13, másodiknál 16 kilót híztam, mondta is, hogy ez szerinte sok. Pedig első picinél még diétáznom is kellett terhességi cukorbetegség miatt. Jó, nem örültem, hogy ennyi jött fel rám, de ismertem olyat, aki 22-25 kilót szedett fel. A fölös kilók hamar lemennek rólad a baba születése után, nálam is így volt.
2016. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

23 kilót híztam

Nem dőlt össze a világ

Szülés után maradt rajtam 7 kiló 😄

2016. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

7. hónapig 7 kg-ot híztam. A doki megdícsért, hogy milyen csini vagyok, sok anyuka megirigyelne. Aztán jött még 3 kg. Szülés után, mikor jöttem ki a kórházból 7 kg-mal kevesebb voltam már, 1 hónap múlva meg kevesebb, mint amennyivel teherbe estem...

Én ilyenről nem hallottam még, nem is életszerű. Főleg ha nagy a baba, vizesedik az anyuka stb.

2016. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
Az én nőgyógyászom meg se kédezte soha, hogy mennyit híztam. Csak a védőnő méregetett, de ő se mondta soha, hogy sok lenne, én voltam a végére kiakadva, mert az utolsó 2 hónapban feljött 7 kiló, ő meg még vígasztalt, hogy ez normális, majd lemegy... Igaz, én vizesedtem is rendesen. A végére 10-11 kg plussz lett és minusz 14-15 szülés után 1 héttel, úgyhogy tényleg nem érdemes izgatni magad rajta, amíg nem 20 kiló felett van a hízás, szerintem.
2016. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondta soha senki, hogy mennyit kellene hízni vagy sokat híztam, pedig 43 kiloról indultam és 70 kg-san mentem szülni, mondjuk a kórházból már 58 kg-val jöttem haza. Sőt én mindig papucs nélkül álltam mérlegre, minden gramm számít felkiáltással,.dokim mindig mondta, hogy ne vegyem le, nem azért mérnek, hogy aztán lecsesszen, hogy mennyit híztam.
2016. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

De jó olvasni, hogy nincs semmi baj, ha a kismama hízik. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem teher az a plusz kiló, illetve a nagyja le is megy rólad szülés után, addig nincs baj.

Köszi a bíztató szavakat!

2016. máj. 10. 09:37
 10/28 anonim ***** válasza:

Nekem sem mondtak semmi ilyesmi! Senki nem csesztetett, nem tudom, te milyen helyre jársz, de ez elég gáz.


Én 20 kg-t híztam, nagyon vékonyan kezdtem, 50 kg voltam. Senki nem szólt egy rossz szót sem.


Persze azért oda kell figyelni, ha pl 100 kg-val kezd valaki, ne legyen 130 kg, mert az egészségileg nem jó, sem az anyának, sem a babának.

2016. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!