Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A mai szülők miért nem hajland...

A mai szülők miért nem hajlandóak feláldozni magukat a gyermekük jövőjéért?

Figyelt kérdés
Okolják az iskolát és a tanárokat a gyerek jegyei miatt. 10-15 évvel ezelőtt sem voltak olcsóbbak a magánórák, bár az igaz, hogy nyaralás nem volt mellette. Milliós folyószámlahiteleket halmoztunk fel a gyerekek boldogulásáért. A mai anyuka legnagyobb problémája pedig a TV műsor és a körömlakk.
2016. dec. 12. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
van ebbe igazság
2016. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ismersz engem? Vagy a következő kommentelőt? Vagy a harmadikat? Ha nem, akkor miből gondolod, hogy igazad van? Csak mert azt hiszed? Ez édes kevés.
2016. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Aki feláldozza magát a gyerekéért, nagy valószínűséggel így vagy úgy le is veri rajta idővel. Ez pedig se a gyereknek, se a szülőnek nem jó.

Ezen kívül nem bölcs dolog általánosítani. Van aki törődik a gyerekével, bár nem áldozza fel magát senkiért, van aki meg nem.

Olyan is van, aki mártírja lesz a családnak, idős szülőnek, gyereknek, munkahelynek, de abban ritkán van köszönet.

2016. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
19:06 : A nagy többség nem áldozza fel magát a gyermekéért. Éldegél boldogan és szidja a világot.
2016. dec. 12. 19:09
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom te hol találkozol ilyen felfogással, de az én környezetmben mindenki mindenféle különórára járatja a gyerekét.

Mellesleg az "én időmben" ingyen tanultam az iskolában, különórák nélkül tanultam meg egy nyelvet a gimiben és ingyen tanultam meg a másik nyelvet az egyetemen, a különórák mind amolyan hobbyk voltak (zene, tenisz, úszás, meg egy rakat baromság, amibe belekezdtem, de abbahagytam rövid úton). Ingyen volt még a phd képzésem is. Nem értem minek kéne millókat hitelként felhalmozni, hogy a gyerek boldoguljon. Aki tehetséges ls szorgalmas, annak erre nincs szüksége. Aki nehezebb felfogású jobban jár egy hozzá illő szakmával. Gyártja itt az oktatási rendszer a használhatatlan diplomások hadát, miközben nincs JÓ! szakember. Villanyszerelő ismerősöm, aki jó a szakmájában (az iskolában amúgy nem remekelt, de szakembernek szuper) nem győzi a munkát annyira keresett, akármekkora árat mond, akkor is hívják.

2016. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elárverezik a házat alólatok,akkor mégis hogyan segítettél? Érdekel.
2016. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
95%

"A mai anyuka legnagyobb problémája pedig a TV műsor és a körömlakk."

Sajnállak, ha ilyen anyád van, de az biztos, hogy krvára el vagy tévedve..

2016. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
19:12 : Ezzel az a baj, hogy nem hívnak mindenkit, hiába van szakmája. A mesterlevelet megszerzett 30 autószerelő közül 1 lesz egy vállalkozó, aki bármekkora árat mondhat a maradék 29 meg rohan hozzá minimálbérért dolgozni nála. Persze az az 1 valóban nagy árat fog mondani, csak nem szereti elosztani a pénzt.
2016. dec. 12. 19:32
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Miért kéne magánóra?!

Ha egy gyereket így kell végigrugdalni, hogy az érettségi meglegyen, akkor nem való gimnáziumba!

Továbbtanulás esetén a felnőtt gyerek jegyeibe normális szülők nem ugatnak bele.


A te milliós hiteled meg a te problémád, hidd el, a gyerekeid is xarnak bele.

Sőt, még csak hálás se lesz, amiért olyan pályára kényszerítetted, amire nem alkalmas.


Nem mártír vagyok, hanem szülő. És ezen nem is áll szándékomban változtatni.

2016. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
19:33 : Sajnos nem mindennel lehet pénzt keresni. A jó szakemberség tipikusan ilyen. Egy nyerészkedő szakember alkalmazottja lesz, akinek van képe fél milliós bevételű munkára odaadni neki a minimálbért, mondván Ő az alkalmazottja. Pedig ugyanolyan magasan kvalifikáltak, csak annak a haszonleső senkiházinak kell 20 csicskás, hogy már azt se tudja hova tegye a bevételét.
2016. dec. 12. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!