Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Adnantok a gyereketeket nem...

Adnantok a gyereketeket nem magyar iskolaba?

Figyelt kérdés

Noverem szigoruan a nem magyar iskolak kozott keresi azt, amelyikbe a lanyat fogja iratni. Szerinte a magyar oktatasi rendszer rossz, nem nevel eletre, nem motival, nem ad ertekrendszert, es katasztrofalis a nyelvoktatas, muveletlenek a diakok. Szerinte, amit o elert, azt sajat talpraesettsegenek koszonheti, semmi pozitivat nem hozott magaval az iskolabol, gimnaziumbol. A gyerek ovis kora ota gyujti a az informaciot tapasztalatokat a nemet es osztrak oktatasi rendszerrol, budapesti iskolaikrol. Volt bent nyilt napokon is. A tananyag joval intenzivebb, de szerinte, ha a kezdetektol azt zokja meg a gyerek, az lesz neki a normalis, a sztenderd, nem okoz majd gondot. Nem zavarja a tandij se, de szerinte mara mar plane olyan vilagot elunk, ahol egyre ritkabb az okos, muvelt ember, nyelveket magyar ember alig beszel, plane nem jol, es az ebbol a sz..r rendszerbol kikeruloket a tobbi europai orszag azonnal visszadobja.


Nem tudom mit gondoljak errol. Kicsit drasztikus nem?


2016. dec. 12. 20:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Milyen az az alternativ iskola?
2016. dec. 12. 23:09
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én egy német iskolába iratnám ha volna rá pénzem .
2016. dec. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%

A baj az, hogy manapság már mindenki azt gondolja, hogy az iskola az oktatásra való, pedig nem. Sokkal inkább beilleszkedésre, társas létre nevelésre. Nevelésre.

Minden mást meg lehet tanulni máshogyan is.


Ha valaki a többi európai országnak nevelné a gyerekét, az régen rossz. Haszonelvű, semmilyen ember lesz a végeredmény.


Az alternatív iskola szerintem a házi tanításos iskola, közös programokkal, vizsgákkal, a szülők lényegi dolgokba való bevonásával.


A szülő, aki idegen iskolába íratja a gyerekét, nem vállal sorsközösséget a magyarokkal, és eleve ezzel löki elfele, kifele a gyerekét a hazájából. Mire elvégzi az iskolákat, már nem is lesz más választása, csak külföldre menni. De gondolom, ez is a cél. Hogy eleve ne is tudjon beilleszkedni oda, ahova tartozik, vagy tartozna, ha a szülei hagynák.


Erdélyben, Felvidéken harcolnak a magyar iskolákért. Akármilyenek is, de magyar iskolák. Az ENSZ szerint minden gyereknek alapvető emberi joga az anyanyelvén tanulni. Gondolom, kivéve, ha a szülő feladja-eladja ezt a jogát, valami vélt hasznokért, esetleges előnyökért.

És milyen nyelven tanulást is ad fel az ilyen szülő? Azon a nyelven tanulást, amire GB Shaw azt írta, hogy mennyivel értékesebb lett volna az irodalmi munkássága, ha magyarnak született volna. És tessék megnézni, hogy mit alkotott, nem csak az irodalmi műveit.


A magyar nyelv nem egyszerűen egy nyelv, sokkal több annál, logikus, szemléletes gondolkodásra nevel. Sokat veszít a gyerek, akitől elveszik, akár csak felében is.

2016. dec. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Én egy német iskolába iratnám ha volna rá pénzem"


Pilisvörösváron ingyenes a német nemzetiségi iskola. Általános és középiskola is (sőt, a bölcsődék és óvodák is német nemzetiségűek.)

2016. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"A magyar nyelv nem egyszerűen egy nyelv, sokkal több annál, logikus, szemléletes gondolkodásra nevel. Sokat veszít a gyerek, akitől elveszik, akár csak felében is."


Én nem érzem, hogy bármit vesztettem volna azért, mert egy helyett két anyanyelvem van.

2016. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

08.28.


Természetes, hogy maga a szenvedő alany nem érzi. Ha véletlenül rájönne, akkor azonnal életbelép az önigazolás stratégiája. Ki ismerné el azt, hogy hátrányává vált egy előnyösnek tartott dolog? Egyből ráfognák, hogy személyesen ő a selejt, mert mindenki másnak csak előnyös. Pszichológia; jól meg van ez tervezve.

És vajon ki végezne elfogulatlan vizsgálatokat? Ki fizetné?


Akkor lesz több, mint egy anyanyelve valakinek, amikor több mint egy anyja. Ennyi.

2016. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Pl. alternatív iskola a báró Wesselényi Miklós Alapítványi iskola. Vagy Balatonfelvidékinek is hívják.


Érdemes megnézni őket. Magyarok. A név mindent elmond, gondolom.

2016. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
60%

"Akkor lesz több, mint egy anyanyelve valakinek, amikor több mint egy anyja. Ennyi."


Jézusom, te egész egyszerűen nem vagy normális. :D


Na, az ilyen turbómagyarok miatt kell elhúzni innen!

2016. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Akkor lesz több, mint egy anyanyelve valakinek, amikor több mint egy anyja. Ennyi."


Mi ketnyelvu csalad vagyunk, születésétől kezdve kettő nyelvet hall, akkor most melyik az anyanyelv? Mindkét nyelven folyékonyan beszéli.

Te sem álltál sorban amikor az észt osztották .

2016. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy több kétnyelvű családot láttam, mint szokásos, hosszú évtizedekre visszamenően.

Láttam a már felnőtt gyerekeket is, nem a levegőbe beszélek.

Az anyanyelv az, amelyiken a gyerek gondolkozik. A belső beszéd nyelve.

2016. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!