Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes lépés, ha a...

Mi a helyes lépés, ha a gyereketeket állandóan csúfolják az iskolában?

Figyelt kérdés

Családi kapcsolatokban van egy hasonló kérdés, ahol ezt boncolgatják.

Tegyük fel, hogy gyerekedet bántják az iskolában olyan dolgokért, amiről nem tehet: beszédhibás (logopédushoz jár évek óta), szegény családból való (kinőtt ruhákat hord, de nincs pénz újra), rossz az arcszerkezete (= csúnya) stb.

Mi ilyenkor a helyes lépés a szülő részéről?

A többség azt mondja, hogy "ne foglalkozz vele, akkor abbahagyják". Ami egy eszméletlenül nagy marhaság többségében, ezt bárki tudja, aki volt már célpont. Max kigáncsolnak, nekivágnak a szekrénynek, hogy reakciót csikarjanak ki belőled, áttérnek a fizikai bántalmazásra.

"Add vissza neki!" - áh, ekkor meg jön az, hogy a gyerek bajkeverő és agresszív.

"Szólj a tanárnőnek!" - akkor árulkodós is lesz a gyerek + a tanárokat ritkán érdekli hosszútávon egy gyerek közösségbe való beilleszkedésének kudarca. Magasról letojja a többség, max 1-2 alkalommal rászól az osztályra.


Szóval: ilyenkor mit lehet tenni?



2016. aug. 17. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a helyes iskolát váltani!
2016. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalat: iskola váltás. Nincs más.
2016. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

ha már kialakult a helyzet, nehezebb, én úgy fogom nevelni, hogy merjen kiállni magáért. Általában azokkal a gyerekekkel van ez, akik visszahúzódóak, csendesek, olyan kis nyámnyilák.

Voltam ebben a helyzetben, megpróbáltak kikezdeni. Gimibe a 3-4. osztályt más suliban jártam, első időkben eléggé rámszállt az osztály 3 'menőlánya', de mivel nem hagytam magam, nem tartott sokáig, miután nem jött össze, látványosan utáltak, 4-re viszont én lettem az osztály 'szája', mindenki szeretett, mind a 3 lánnyal tartjuk a kapcsolatot, egyikükkel együtt voltunk a párjainkkal nyaralni is.

Szóval meg kell tanítani, hogy álljon ki magáért, ne hagyja, és lehet akármilyen csúnya, vagy bármi, nem fogják ba-ogatni.

2016. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Engem is bántalmaztak és nálunk is el volt intézve annyival, hogy ne foglalkozzak velük. Nem jött be. Ha vissza akartam adni, akkor csak nagyobb bajt csináltam. Pl mikor nagyon gúnyolt egy osztálytársam (csúnyán, kárörvendően, a családomat sértegetve), akkor dühömben ellöktem. A szerencsétlen gyerek meg úgy esett, hogy betörte a fejét. Gondolhatod onnantól kezdve ki volt mindenért a hibás...

Nem tudom mit lehetne tenni. Talán első körben szülői értekezleten szólalnék fel. A szülőkre próbálnék hatni, először persze nem konrkétan megnevezve az adott gyerekeket, de ha szükséges, azt is megtenném. Kedvesen, udvariasan. Ha nem változik a helyzet, akkor már harciasabban. Ha a kedves szülőket pedig szemlátomást hidegen hagyja, akkor elvinném másik iskolába. De sajnos mindig szem előtt kell tartani azt a tényt is, hogy csak hülye szülőnek van hülye gyereke, így nem alapozok arra, hogy kérő szavaim megértő fülekre talának. Próba szerencse, de a gyerek az otthonról tanult dolgokat adja elő az iskolában.


Egyébként engem azért csúfoltak, mert a megyeszékhely legjobb iskolájába írattak be szüleim, habár én faluból jártam be mindennap. Plusz anyukám kecskéket tenyésztett. Egy 8 éves gyerek, aki egész eddigi életét egy másfél szobás panelban töltötte és akinek a tehén lila színű, nem igazan tud mit kezdeni ezzel a "vidéki élettel". Nekik én a büdös paraszt voltam. Anyukámat remdszesen lecigányozták (nem az, nem is ismerik anyukámat), apukám meg a földtúró paraszt volt.

2016. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A bullyingot nem szabad hagyni! Szülőként nem mehetsz oda és verheted szét a hülye gyerekek fejét. Nem beszélve arról, hogy nyilván aki mást ilyen módon bánt, az a gyerek durván traumatizált a saját családja által. Ilyen esetben szerintem menekülni kell, mert tenni nem lehet semmit. Átvinném másik iskolába.


Férjemet egyébként egy jó általánosba íratták, halálra bullyingolták az osztálytársai, mert szegény volt és mert a szülei "prolik". Átment egy sima általánosba, amit meg imádott, és ahol imádták őt.

2016. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban volt egy kislány, aki borzalmas volt, megkeserítette az osztályközösséget. Otthon verték a szülei egymást, és a kislány rajtunk tombolta ki magát. Pl. leveleket írt, hogy hogy nézel ki, mint egy madárijesztő. Gondolom, ezt hallotta otthon. Vagy hozzál nekem csokit, mert akkor szeretlek. Mi gyerekek ezt nem tudtuk kezelni, én pl. féltem tőle, otthon nem mertem szólni a szüleimnek, így vittem neki csokit, amikor kérte tőlem. Én a veszekedést sem tudtam hogy kezelni, mert senki nem veszekedett velem az otthoni környezetben. Harmadikban a kislányék elköltöztek, így iskolát váltottak, az osztály fellélegzet, és remek közösség voltunk. Középiskolában én rám nem, de egy másik csöndes lányra rászállt egy "menő csaj", mert egyszerűen nem bírta elviselni, csak mert létezik. Ez a "menő csaj" is rossz családi viszonyban élt otthon. Szerintem az a megoldás, hogy a gyereket fel kell készíteni arra, ha piszkálja valaki, akkor azonnal, már az első nap szóljon a szülőnek és ő rendezze el, vagy fel kell készíteni a gyereket, ha valaki rákattan, akkor azt hogyan hárítsa már abban a pillanatban. Nem szabad elfajúlni, hogy lelki zsarolás vagy tettlegesség legyen az iskolában.
2016. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Első lépésben kiszedtem a gyerekből, név szerint, ki csinál ilyet.

Szóltam a tanárnőnek, először tojt rá. Nyomatékosan felhívtam a figyelmét, hogy a gyerek testi-lelki épségéért ő felel iskolaidőben. Ez már kicsit elgondolkodtatta.

De a probléma fennállt. Az osztálytársai tovább piszkálták. Legközelebb szülőin szembesítettem a kis ro...izé.. gonoszok anyukáit, mit csinál a szemük fénye. Otthon volt nemulass.

Azóta csitultak a kedélyek.


Az iskolaváltás nem megoldás. Egyrészt, mert ott is betalálják a gyereket (aspergeres), az alap gond, hogy kilóg, nem változik. Másrészt ne tanulja meg, hogy ha bántják, akkor elmenekül. Sokszor lesz még gondja az életben ebből is, másból is.


Nálunk jót tett, hogy osztálykiránduláson kísérő voltam, és kicsit ismerkedtem én is a gyerekekkel. Illetve "összeboronáltam" az enyémkét a többiekkel.

2016. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a két oldalon voltam kicsiként. Voltam az, akit bántottqk és ha éppen nem engem bántottak, akkor örültem és részt vettem valaki más bántásában (ma már nagyon sajnálom!) Nem mindegy, hogy mekkora gyerekről van szó és hogy mennyire komoly a helyzet. Amikor szóban piszkáltak, anyukám mindig mondta, hogy szóljak vissza bátran. (Arra sohasem buzdított, hogy űtés esetén visszaüssek, főleg ne kezdjem!) Volt olyan lány ezért, akivel egész alsóban csúfoltuk egymást. Mára már nagyon jóban vagyunk :) De volt olyan, hogy az egyik fiú többször véraláfutásosra harapott. Anyukám ekkor nem ment a tanító nénihez, hanem egy megfelelő pillanatban elkapta a fiút és elég határozottan elmondta neki, hogy soha többet nem akarja ezt látni. Nekem kb alsóban ennyi volt.

Aztán jött a középiskola. Sajnos lettek addigra komplexusaim és a dolgok nem úgy történtek, mint azzal a másik lánnyal kiskoromban. Nem mertem visszaszólni, és ez nagy hiba volt. Nagyon csúnyán elmérgesedett a helyzet. Sajnos kívülállók léptek közbe.


Saját tapasztalatom az, hogy a szülőknek nem kell minden piszkálódást komolyan venni. De meg kell mutatni, hogy mi a teendő. Szerintem az én anyukám jól csinálta. Amíg meg tudtam oldani magam, nem szólt bele. Amikor már sok volt (pl harapás) akkor közbelépett, szóval tudtam, hogy tényleg baj van akkor segít. Fontos, hogy az első alkalomnál tudjon magáért kiállni.

Én az iskola váltást nem javaslom. Nekem is felajánlották az osztályváltást a középiskolában. De végül nem éltem vele. Miért én futamodjak meg, amikor nem én vagyok a hibás?! Szerintem ez nagyon rossz dolgot közveztít a gyerek felé!

2016. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol megoldás az iskolaváltás. Van olyan falu, ahol jó ha egy iskola van, nemhogy több. Volt hogy engem roma fiú csúfolt. Na most ha én vagy anyám visszaszóltunk volna, tuti kiírtják az egész családot. Ebben az esetben a szülő semmit nem tehet, tényleg csak azt hogy elviszi máshova. Bár ez sem garancia. Pl. 5. Ben jött egy új osztálytársam, az egyik fiú első naptól kezdve bántotta szóban és fizikailag is. Nem tudta már hova vinni az anyja, épp akkor költöztek át oda. Ha visszaütött, ő kapott szaktanárit és utána még nagyobb verést is kapott. A tanárok is a bántalmazott fiút hibáztatták. Egyszer bejött az anyja, elbeszélgetni a támadó fiúval, de ő meg meglépett a hátsó kapun. Anyuka meg ott szobrozott vagy egy órát, másnap a gyerek verést kapott hogy anyucit behívatta.
2016. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként ez egy olyan általános iskola volt, hogy az az erőszakos fiú engem is többször megütött a TANÁROK SZEME ELŐTT, és soha nem vették észre. De mit is tehettek volna? A fiú kap egy ejnye-bejnyét, aztán megütött újra.
2016. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!