Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lelkileg milyen hatással lesz...

Lelkileg milyen hatással lesz a gyerekre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kislányom tankötelessé vált azonban még egy évet oviban kell lennie. Okos értelmes kislány viszont még a játék jobban leköti a figyelmét. Kiderült hogy csak ő marad még egy évet az összes többi vele egykorú mehet iskolába. Volt valaki ilyen helyzetben? Nem fogja ez lelkileg nagyon megviselni? A legjobb barátnője is iskolás lesz. Válaszokat előre is köszönöm.

2017. febr. 24. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az en fiam Montessori oviba járt, vegyes korú es nemű csoport - szinten maradt tavaly egy evet, logopedia miatt. Egyáltalán nem bántam meg - bar sok kicsi került be a nagyok helyére, o volt az ovoneni jobb keze, nagyon élvezte. Idén pedig mar sulis es nagyon sokat használt ez az egy ev plusz, amit kivartunk.
2017. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Mikor született?

Nem biztos h megviseli mert jövőre újra kezdi a nagycsoportot, ott is lesznek barátai stb., és jövőre majd velük együtt mehet iskolába.

2017. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Biztos, hogy meg fogja viselni. Én is ismerek egy ilyen kislányt, alig várja, hogy talàlkozhasson a régi barátaival (játszótér, vendégség), és olyan igazán új barátai nem lettek az oviba (persze vannak barátai, nem sír, meg ilyenek, csak nem olyan igazi már neki).
2017. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Biztos megviseli. 100 gyerekből max 1 az, aki nem várja, hogy iskolás legyen. Pláne így, hogy a barátnője is iskolás lesz. Nem is tudom, mit lehetne mondani neki, ami segithetne
2017. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Márciusban lesz 6 éves. Már beszéltünk vele arról hogy a többiek elmennek iskolába. Most még azt mondja nem baj mert akkor lesz neki új barátja. Lehet hogy csak én vagyok túlságosan megijedve?!
2017. febr. 24. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Várjátok ki a végét. Azért egy 6 éves már elég értelmes ahhoz h megértse h most nem megy iskolába de jövőre igen.
2017. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem csak te ijedtél meg ,mert ha iskolába ment volna akkor sem biztos hogy egy iskolába mentek volna barátnőjével.
2017. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Kisfiam is maradt még egy évet oviban. Így 7,5 évesen ment fel suliba tavaly. Egyáltalán nem bántuk meg. Nála is a játék, és a kudarctűrő képességével volt gond. Át is került másik csoportba. Igaz, hogy ment vele másik 5 társa is, de egyáltalán nem velük barátkozott. hanem az új társakkal.
2017. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

a leírásod alapján ez vegyes csoportú ovi..a lányom is maradt még 1 évet, és én nagyon szilárdan mondtam neki, hogy jobb ha maradunk még játszani, most ő lesz a legnagyobb a csoportban, és sokat segíthet majd a kicsiknek, és az óvónéniknek..és így is van...:)

Szóval Te ne ijedj meg, és akkor a kislány is elfogadja...én nagyon maradáspárti vagyok amúgy is, hidd el, semmi baja nem lesz tőle...

a többiek szüleivel én jóban voltam, és az erlső hónapokban minden héten találkoztunk ovi-suli után a játszón, aztán szép lassan leépült ez is, és a csoportban kialakultak új barátságok, már nem is emlegeti őket...


ha mégis félreértettem, és sima csoport, akkor kicsit nehezebb, akkor meg azt mondanám nagy elszántsággal, hogy a tavaszi, nyári gyerekenek még maradniuk kell, ez így szokott lenni...és kész.

A barátnővel mindenképp tartsátok a kapcsolatot, az én lányom mondjuk nem ilyen 1 személyhez kötődős, több gyerekkel is jól elvannak...

2017. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen vegyes csoport. Hála Istennek ő is szeret más csoport társával játszani itt inkább az volt / vagyis még jelenleg is ez van/ hogy a kis barátnője nagyon "befolyásolja". Az én kislányom játszana másokkal is illetve "engedné" hogy a kis baráti kör nagyobb legyen viszont a barátnő nem. kisajátítja magának nagyon
2017. márc. 2. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!