Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki mindig feketét...

Ha valaki mindig feketét hord, lelkileg lehet arra rossz hatással?

Figyelt kérdés
Itt beleértve mindenkit aki valamilyen oknál fogva szinte mindig feketét hord, lehet zenei ízlés vagy csak egyszerűen tetszik neki. Lehangolhatja? Vagy lehet ettől rosszabb a közérzete esetleg lelkileg rossz hatással rá?

2015. aug. 11. 11:59
 1/6 anonim válasza:
100%
Én szinte mindig feketét hordok. Mégsem vagyok az a depressziós tipus. Sőt mindig jó kedvem van. Szimplán szeretem a feketét hordani.:) /lany/
2015. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Én éveken át hordtam csak feketét és éveken át piszkáltak hogy vegyek színes ruhákat, mert ez még ront a lehangoltságomon. A valóság az, hogy nem ront, csak a komfortzónámban enged maradni. A fekete pólókban jobban biztonságban érzem magam és könnyebben kirekesztem a világot. Amikor színeset hordok, akkor a környezet elvárásainak felelek meg elsősorban, az nem az én kényelmi közegem és ezáltal akár nyitottabban is viselkedhetek, viszont nekem megerőltető tud lenni.

Ez olyasmi, minthogy azt mondják, ha mosolyogsz akkor majd boldog is leszel és a cselekvés hozza az érzelmeket. Ez egy bizonyos szintig működhet, de ha elég depis vagy akkor akár röhögőgörcsöt is kaphatsz mások előtt, nem fogod jól érezni magad. Tehát ha alapvetően nem vagy depresszióra hajlamos, akkor valószínűleg fekete ruhában is ugyanúgy tudsz érvényesülni és jól érezni magad, ha pedig elég depis vagy akkor ha kikényszerítenek a komfortzónádból, az csak egy kihívás és színjáték lesz neked. De a két véglet között van egy átmeneti rész akikre talán mondható az enyhe depresszió, nekik segíthet ha szándékosan nem hagyják magukat úgy viselkedni, hogy esetleg kicsit elzárkózzanak a világtól. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom és logikám, de lehet hogy hibás.

2015. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak feketét hordok, először zenei ízlés miatt, aztán csak mert megtetszett, jól állt. Kényelmesen, magabiztosnak érzem magam benne, sosem hangol le, ez illik hozzám. Világos, élénk színekben csak feszengenék, úgy nem érezném magam komfortosan.

Sokan tényleg a depresszióval azonosítják a feketét, de egy depressziós ember színes ruhában is ugyanolyan depressziós.

2015. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:
53%

Láttál már életvidám papot, vagy jókedvű kéményseprőt, esetleg harsányan röhögő biztonsági őröket?


Na ennyit a feketéről. Ez a kérdés nem kérdés. :)

2015. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem. én kb.: mindig feketét hordok (vagyis inkább utcán). De ehhez hozzá tartozik h emo vagyok. engem folyton piszkáltak h depressziós vagyok meg stb de letojom. h mit gondolnak azt a többiekre hagyom.
2015. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyetèrtek!
2022. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!