Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akiknél gyalog megközelíthető...

Akiknél gyalog megközelíthető az iskola, mennyi idős korától járt a gyerek egyedül iskolába vagy járt haza onnan?

Figyelt kérdés
Egyedül alatt értem azt is, hogy a testvérével vagy az osztálytársaival, a lényeg, hogy felnőtt kísérő nélkül.
2017. márc. 16. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Tesómmal max 5 percre laktunk a sulitól. 2 zebrán kellett csak átmenni. Szerintem elsőben még kísért anya, de 2.-tól már egyedül mentünk. Sőt, mikor a tesóm volt valami táborban, akkor is egyedül mentem, de az csak 1 hét volt.
2017. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb gyereket negyedikben engedtem először. Kb. 700 m a suli, biciklivel járnak. A reggeli autós tolongás miatt féltettem, meg a keresztutcáknál az iskolába siető kapkodó autós szülőktől. A kisebbek már harmadiktól csatlakozhattak nagyobb testvérükhöz.
2017. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a suliban a közel lakók negyedikben kezdtek el egyedül járni suliba. Ez kb. az osztály felét jelenti, a többiek messzebbről járnak (mi is).
2017. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
41%
engem mér 1.be se kisért senki se bátyám se senki
2017. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4.es a nagy,elsos a kicsi.nem engedem oket egyedul.negyed orara van a suli gyalog,de nagyvaros es hiaba jarda van vegig,hiaba nem kell forgalmas uton atmenni,a parkolok amiket keresztez a jarda azok is olyan forgalmasak reggel,hogy hihetetlen.a suli elott is ugy mennek az autok a parkoloban,hogy komolyan volt mar olyan,hogy en leptem le a zebrara,mert mar vagy 10 kisgyerek allt ott es senki nem alt meg.sokszor 50 koruli sebesseggel hajtanak a barom szulok.

Pedig tenyleg nincs messze,es en anni 4.es koromban mar egyedul jartam busszal masik varosreszbe.de akkor meg mas volt.

Jovore szeretnem oket egyedul engedni,de navyon felek tole.meg van nekik tanitva,hogy figyelni kell,es hiaba van jarda nem feltetlen kapnak elsobbseget.

Szerencsere sok szulo kiseri meg a 4.es gyereket,igy nem ciki a nagynak sem.

2017. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Másodikos a lányom, idén asszem novembertől kezdett el egyedül menni a suliba. 3 sarok, ebből egyetlen forgalmas, ahol viszont rendőr áll fél 8-tól 8-ig. Haza még nem jöhet egyedül mert félek tőle, hogy mi van, ha véletlenül mégsem vagyunk idehaza, kulcsa még nincsen.
2017. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bicajjal jár kb 1,5 km és másodikos kora óta egyedül. Egy forgalmas úton kell átmennie.
2017. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Ovi nagycsoporttól, falu. Egy zebrán kell átmenni 1,5 km. Testvérrel 3.-os tesó vitte az Öccsét (középső csopi) 6km egy vasúti átjáró, 2x főúton át.
2017. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Elsős a fiam. Reggel mindig visszük, de délben már nem megyek az iskoláig elé, félúton találkozunk. Ő nagyon élvezi, hogy "nagyfiú" lehet. Jövőhéttől még tovább jöhet egyedül. Kb. 20 perc gyalog a suli.
2017. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14 vagyok,kb.ötödiktől járok egyedül haza,zenesuliba,edzésre,városba,bicajjal vagy gyalog.Tesóm 12,a legtöbb helyre már ő is egyedül megy.Alsóban mindkettőnket kocsival (vagy biciklivel) vittek,nem járhattunk egyedül.Nekem jövőre másik városban kolesz,szóval tényleg senki se fog kísérgetni.Nem aggódom emiatt,szerintem felelős,érett gyerek,aki tud vigyázni magára és másokra,legalább minimális szinten ismeri a KRESZ-t,elengedhető egyedül lakóhely környékén. :)
2017. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!