Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyha a gyerek orvosi javasla...

Hogyha a gyerek orvosi javaslatra magántanuló, kell-e igazolás ha betegség miatt hiányzik az órákról?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert míg egyik gyermekemnél kértek igazolást ebben az esetben, másik gyermekemnél kérik.

2017. márc. 29. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha magantanulo, akkor amugy sem jar orakra, nem? Nem ertem.
2017. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel orvosi javaslatra lett magántanuló az iskolának heti 10 órát biztosítania kell számára a főbb tantárgyakból.
2017. márc. 29. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem itt csak az intézményi gyakorlat a mérvadó, a jogszabály nem rendelkezik róla egyértelműen.

Mert az igazolatlan hiányzás "szankciója" az osztályozó vizsga, de egy magántanuló esetében ez amúgy is van, szóval igazából nem oszt, nem szoroz, hogy van-e igazolás, vagy nincs. Ez amolyan gumiszabály, amit az egyik intézmény (vagy akár pedagógus) így értelmez, a másik meg úgy.

2017. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy ha figyelembe vesszük, hogy több esetben a magántanuló státusz egyenlő a legális iskolakerüléssel (és félreértés ne essék, ezt nem az orvosilag indokolt esetekre értem, a tiétek egyértelműen nem ide tartozik), ezért valahol indokolt, hogy kérnek igazolást. Másrészről viszont ilyenkor általában a szülő kérésére lesz magántanuló a gyermek, akkor pedig az iskolának sem kell biztosítani felkészítő órákat (ennek ellenére van, ahol biztosítják). Szerintem az a tiszta, ha visztek igazolást. Már csak azért is, mert közösségbe járó gyermek esetében az orvosi igazolás funkciója nem csak az, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy indokolt a hiányzás, hanem ezzel igazolod azt is, hogy már mehet közösségbe (nem fertőz). Tehát például ezért is kérhetnek (szerintem jogosan) igazolást.
2017. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak az osztalyozo a szankcioja. 30 ora utan kirugjak, tankoteles diak eseteben uj intezmenyt keresnek neki. 50 ora utan elveszik a csaladit. 250 ora igazolt hianyzas utan van az osztalyozo vizsga, mint szankcio.
2017. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
# 5: De a magántanulóknak nem olyan óraszámai vannak, mint egy, a tankötelezettséget iskolába járással teljesítő gyereknek, tehát az ő esetükben ez a szabály értelmezhetetlen.
2017. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nos, megnéztem a köznevelési törvényben:

"A magántanulót - az iskolában vagy azon kívül folyó gyakorlati képzés kivételével - az iskola valamennyi kötelező tanórai foglalkozása alól fel kell menteni. "

Tehát ez azt jelenti, hogy a magántanulónak nincs iskolába járási kötelezettsége, így igazolni sem kell a hiányzást.

Emellett szól az is, hogy a heti 10 órás időkeret sem kötelező, hanem egy ajánlás, amit az intézmény szabadon csoportosíthat át az egyes hetek és tanulók között.

2017. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magántanuló, akkor nem kell semmilyen igazolás, hiszen pont azért magántanuló. (A gyerekem is az).
2017. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!