Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol tudom megnézetni gyermekem...

Hol tudom megnézetni gyermekem IQ-ját?

Figyelt kérdés
Iskola előtt megállapították ,hogy 84-es az IQ ja a fiamnak. Elkezdte a sulit és a tanító szerint okosabb,mint az átlag és a jegyei is ezt mutatják. Matek,magyar 97% körül mozog. A környzetismeret az ami számára nehézséget okoz,de abból is 93%-os évzárót írt,de tudom,hogy számára nehezen megy.Nem ismeri a varjút,szarkát.6 évesen újra kellett tanítanom a kecskét,birkát,kacsát,libát,pulykát.Azok kicsinyeit.

2017. ápr. 24. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
84 eleg alacsony de ez majd csak kesobb lesz problema pl olvasas iras szovegertelmezes
2017. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem számít semmit, gyerekeknél még nem lehet meghatározó, az együttműködés, az izgalom, meg akár egy egyszerű pisilési inger is belezavarhat az eredménybe.


Majd, ha tini lesz, nézesd meg.

2017. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
A mensa honlapjan is irjak, hogy 17 ev alatt nem lehet, es nem is erdemes IQ-t merni.
2017. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

"Nem ismeri a varjút,szarkát."

Ez alatt mit értesz? Én 21 éves vagyok és ezekről annyit tudok, hogy léteznek és abban már kevésbé vagyok biztos hogy madarak. (Sosem tudtam az ilyeneket megjegyezni, ami logikus az könnyen megy, pl. matematikai vagy programozás).

Az alacsony IQ nem jelenti azt, hogy rossz az egyén memóriája. Írhat valaki 100%-os dolgozatot 70-es IQ-val is, meg 10%-osat is 120-as IQ-val.


IQ-ból is sok "féle" létezik, ilyen korban egy teljes mértékben átfogót elég nehéz elvégezni (vagy ha sikerül is, nem feltétlen fog pontos eredményt adni), mivel ezek általában kb. 200 kérdés hosszúságtól indulnak így sok órát igénybe vesz a kitöltésük.


Az a 84-es eredményt adó teszt pontosan melyik készségét mérte fel neki?

2017. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Az iq egy általános intelligencia,amit a tájékozottság és logika ad,ami idővel fejlődik ki. Az iskola meg egy könyvből való elvárás. Értsd : az iskolában teljesítéshez s.ggelni kell,nem okosnak lenni( nyilván a reál tárgyakhoz érteni kell,hiába ül felette az ember,van aki h.lye a matekhoz).

De nem okosabb az átlagnál a fiad ilyen átlaggal. Az öcsém messze nem zseni,most 8.-os,van már egy nyelvvizsgája,másik két nyelven tanul még,mellé karate és basszusgitár,járt 4 előkészítő órára és az ország legjobb gimijébe felvették oda,ahová menni akart és mindössze 14 gyereket vettek fel. Soha egy db 5, se volt neki. Nem zseni,nem magasabb iq van neki,csak elképesztő motivált,mert saját magának akar bizonyítani és elérni a célját.

2017. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Hol állapították meg a 84-et?? Ott tudod megnézetni nyilván az IQ-ját!!!
2017. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom még.Végül is úgyis csak egy szám és az a lényeg hogy teljesít. Csak magamnak akartam egy kis lelki megnyugvást.
2017. ápr. 24. 21:35
 8/12 A kérdező kommentje:
4. válaszoló. Valami hasonló lehet szerintem. Megnyugodtam kicsit. Végül is mindegy mennyi az IQ. A lényeg hogyan teljesít.
2017. ápr. 24. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Félreértettél. Az iq fontosabb lenne,a magyar oktatás mindent tanít,ani felesleges,a fontos dolgokat meg nem.

Sok olvasás,na az növeli a tájékozottságot. Teljesítsen iskolában,ennél sokkal jobban is,ha el akar valamit érni,de emellé olvasson sokat is majd,hogy több téren is képben legyen.

Nekem öcsémnek a másik két nyelv a nyelvvizsga mellé hobbi. Német középfok lett neki most meg,készül a felsőfokra. Mellé angolt tanul tanárral,és a gimiben már a német haladó,angol kezdő lesz,mellé csak úgy elkezdte a spanyolt talán otthon.

Erőltetni viszont nemnem szabad. Nehogy elhidd,hogy buta a gyereked. Ne adj számokra. Éreznéd ha nem lenne okos,ha baja lenne.

2017. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Valaki azt mondta, hogy egyetlen teszt alapján nem lehet szerinte egyetlen konkrét pontos számot kijelenteni, hogy az az ő iq-ja. Mert nagyon sok mindenből tevődik össze. Lehet pl matematikai szinten nézni, annak is sok része van, lehet pl esetleg kreativitás szempontjából; szóval ha egyetlen teszt mond valamit, azt még nem kell feltétlenül kőbevésettnek tekinteni, mert lehet, hogy másik területen meg másvalaki jobb; és akkor egyiknek egyik tesztnél 88 mondjuk, másiknál 72, és akkor egy másik emberkének meg fordítva. Meg valahol máshol írták is, hogy az Iq-teszt mindig csak bizonyos területet vizsgál, arra korlátozódik, hogy azon az adott területen belül valaki mennyire jó; még kicsit durvább megfogalmazást is olvastam, ami szerint meg már egyenesen az IQ-teszt-összeállítók arra mennek, hogy olyan teszteket állítsanak össze, amelyikeknél ők maguk tűnnek a legokosabbnak. Szóval, hogy tudjanak villogni. De lehet, hogy ezt csak én értelmeztem félre, csak nem volt annyira szerencsés, annyira egyértelmű a megfogalmazás, de nekem ez jött le. Hogy azt mondja, úgy állítják össze, hogy ők tűnjenek a legjobbnak.
2017. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!