Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi idős korig kísérted a...

Mennyi idős korig kísérted a gyerekedet iskolába meg haza, és mikortól merted egyedül elengedni?

Figyelt kérdés
Azt is írd bele légy szíves, melyik évben volt ez és mekkora településen, ill. milyen messze van a suli.

2017. júl. 22. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magamról tudom mondani. 4.-es koromig kocsival vittek, mert két busszal is kellett volna menni és hosszan gyalog Budapesten. 5-es koromtól egyedül mentem, de akkor már a húgomat is elengedték velem. Ez volt a 90-es években. Más gyerekek meg egyedül járt hasonló távolságból 2.-osan.


A fiam még kicsi, de sokat gondolkodtam, hogy vajon mikor engedném egyedül közlekedni és milyen távolságra. Manapság több az autó, kifinomultabb a bűnözés. Oké, hogy vannak okosórák, de azok se 100% biztosak.

2017. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
20ezres kertvárosban lakunk, az iskola 5 saroknyira van, ebből 1 út forgalmas, de ott reggelente áll egy közteres vagy egy rendőr. A lányom másodikos volt ebben az évben, és félévtől elment reggelente egyedül. Haza még nem jöhet egyedül. Ennek az az oka, hogy a suliban reggel tutira várják, délután viszont ha véletlenül nem vagyunk idehaza, megijedne. És kulcsot még nem szívesen adnék neki.
2017. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3600 as faluban a keresztfiam elsos koratol egyedul jar.
2017. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhely, harmadik osztály második félévétől jár egyedül busszal. Addig kocsival hoztuk-vittük. Ő igényelte az önállóságot.
2017. júl. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5000es község, elsős lányom már jött haza egyedül.
2017. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Győr.most lesznek 5. Es 2.osztalyosok.

Reggel egyedul fognak jarni.delutan az 5.es szinten,mert o mar nem marad 4 ig.a 2.os viszont marad,igy erte megyek.nem engednem egyedul haza.

Igazabol forgalmas uton nem kell atmenni,de parkolon tobben is.es azok is epp annyira forgalmasak tudnak lenni.az iskola elotti parkoloban is sokszor ugy mennek az autok,hogy csak lesek.

2017. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4.koráig kisértem fiam suliba ,budapest de több átszállásal lehet eljutni oda.
2017. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mentek a felpontozások!
2017. júl. 24. 21:34
 9/10 anonim ***** válasza:

5000 fős kisváros. Elsős volt most a fiam. A második félévben már egyedül járt haza délben. Gyalog 20 percre van a suli, ha ott vagyok, mert diktálom a tempót. :) Egyedül tovább tart neki.

Idén majd első félévben még reggel elviszem, aztán fokozatosan szokik majd az egyedül menéshez.

2017. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10000 fő körüli a város. Minden nap ötödiktől mentem egyedül, mert kb. 300 méterre volt az iskola, erdőn keresztül mentem. Előtte negyedikben hébe-hóba egyedül mentem haza. De ekkor sem igazán egyedül voltam, mert egy osztálytársam egy utcára lakott tőlünk. Az iskola olyan 1,5-2 kilóméterre volt, csendes ki utcákban mentünk.
2019. márc. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!