Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek járhat haza...

Szerintetek járhat haza egyedül az iskolából?

Figyelt kérdés
A lányom 11 éves, most kezdte az 5.-et az általános iskolában. Sok osztálytársa jár már haza egyedül és ő is nagyon szeretne. Kb. 300 méterre van az iskola a házunktól, ami nem nagy táv, viszont sokat kell mennie kisutcákban, ahol könnyen kifigyelhetik/megtámadhatják/stb. Szerintetek egyezzek bele a kérésébe???
2015. okt. 2. 15:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 6. osztálytól kezdve járok egyedül haza és hasonló helyen lakok mint ti. Soha semmi bajom nem történt, de a biztonság kedvéért volt nálam telefon és ha akár egyetlen unszimpatikus ember is szembejött velem, gyorsan átmentem a túloldalra :)


Ha intelligens, talpraesett a lányod és van telója, akkor hadd legyen meg amit kér!! :) ;)

2015. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már rég egyedül jártam az osztály 80 százalékával reggel egyedül iskolába és onnan haza. És én jóval messzebb laktam az iskolától, mint 300 méter!

Már miért ne járhatna egyedül?

Amúgy a nővérem gyerekei 11 és 13 éves koruk óta egyedül járnak napi 25 km-t busszal a suliba, be a városba, és ott is van ám pár utca.

2015. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a 300 méter nem olyan sok, hogy veszélyes legyn egy 11 éves lánynak. Én is hasonlóan közel laktam, és negyedik óta járok haza egyedül.
2015. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
én ötödikes koromtól egyedül jártam busszal másik településre iskolába... semmi baja nem lesz, felteszem nem retardalt és nem téved el azon a 300 méteren. nem kéne ennyire félteni szerintem
2015. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok még annyi, hogy előtte a sulihoz kb mi is 300meterre laktunk. másodiktol egyedül jártam haza, és zebra is volt, megyeszekhelyen.
2015. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozva, de tényleg nem tehet meg 300 métert egy 11 éves gyerek egyedül???
2015. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Már alsóban is egyedül elmehettem a közeli kisboltba, felsőben pedig már egyedül jártam busszal iskolába, úgy, hogy a megállótól még 10-15 percet kellett sétálni.Kicsit abszurdnak tartom, hogy egy 11 éves még 300 m-t se tett meg egyedül, persze te tudod, te ismered a gyereked.
2015. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mehet :)
2015. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Köszi a sok választ!! :)

Amúgy a hangsúly nem a 300 méteren van, hanem a kihalt kisutcákon. Azt elfelejtettem leírni, hogy amikor órák után hazamenne egyedül, senki se várja otthon, ezért kulcsot is kéne adnom neki. Picit tartok attól hogy elveszti vagy ellopják... :/

2015. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Uuupsz a férjem volt bejelentkezve, onnan válaszoltam... :P
2015. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!