Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekednek hány kg-os...

Elsős gyerekednek hány kg-os a táskája? Úgy tudom 3 kg-osnál nem lehet nehezebb.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy valami törvényben van ilyen, hogy a könyvek számát is úgy csinálták, hogy ne legyen nehezebb 3 kg-nál. Hát nálunk minden nap van magyar, matek, így kb a 19 könyvből csak 3-4 marad otthon egy nap. Tegnap lemértem és 6 kg volt, még nekem is fájt reggel a vállam, ahogy cipeltem és ő haza egyedül fog jönni!
2017. szept. 4. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem mértem le... de volt amikor én is majd be sz..tam olyan súlya volt. A hétfő volt nekik az a nap amikor annyira vegyes órájuk volt,hogy itthon szinte nem is igazán maradt cucc. Másodikba viszont könnyebb volt a táska,de lehet csak én is erősödtem közbe :) Most harmadikba viszont nem tudom..mintha első 2-be több vastagabb könyve lett volna.
2017. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Mindenképpen beszélj a tanárral erröl. Ha még most lesz a szülöértekezlet akkor ott dobd fel a témát.


Nekem a lányom most kezdte az elsöt, és minden könyv az iskolába marad. Amit haza hoz az a házi, ami 1-2 füzet vagy munkafüzet. Amit vinniük kell minden nap az 2 tolltartó(egyikbe ceruzák, másikba ragaszto,ollo stb...)

2017. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is üres táskával (Tolltartó, tájékoztató füzet, uzsonna, kulacs) járnak a gyerekek. Pénteken hoz majd csak haza ezt-azt, de nyilván akkor majd besegítek.
2017. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

15-16 könyvük van magyar-matekhoz? És ezek nyomnak ilyen súlyt?

Én is lemértem tegnap. A negyedikes gyerekem össz. füzet+könyve nincs csak 5kg, de ebből jónéhány van, ami csak 2. félévben fognak használni, tehát beszedik. Füzetből is van benne plusz.

A táskája is könnyű, a tolltartó, ami súlyos, de még így sincs 6 kg, pedig, mint írtam, az összes könyve, füzete benne volt.

2017. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
16 "könyvet" (nagy része munkafüzet, van közte több kisalakú, a5-ös méretű is) kaptak eddig, és még lesz hozzá 4 db könyvtári. De nem gondolnám, hogy ezeket hozni-vinni kell majd. Max azt, amiben a házi van, azt is max majd 2. félévtől.
2017. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is 3 kg-s sulyhatárrol tudok.

Mivel napközisek, igy bennmaradnak a könyvek.

2017. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az enyém nem napközis, és reggel rákérdeztem, akkor 3 könyvre mondta az osztályfőnöke, hogy azt kivehetem, meg évnyitón még pénteken is 3 könyvet mondtak, hogy nem kell vinni+az Ablak Zsiráf. Tehát 7 könyv nem kell csupán az összesből.Nekem azt mondta, mikor megkéreztem hogy az összes magyar kell-e minden nap, hogy igen, az összes írás, olvasás, szövegértés. Erről nem mondtak semmit, hogy aki napközis, az otthagyja. Csak, hogy minden nap kell minden. Van egy anyuka, akinek már vannak nagyobb gyerekei, majd őtőle megkérdezem, mert őneki még napközis is a kislánya, tehát tudnia kell, hogy hazahozzák-e vagy otthagyják. Amúgy az összes könyv, munkafüzet nálunk nagyalakú, nincs kislalakú, csak a füzetek. Köszi a válaszokat!
2017. szept. 4. 16:48
 8/13 A kérdező kommentje:
Táskával együtt mértem le, amikor megkaptuk az összes könyvet, de abból ma csak 3 maradt otthon, hát nem sokkal kevesebb így sem, mint 6 kg.
2017. szept. 4. 16:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Elsős gyerek egyedül megy haza? :O Ha senki sincs, akivel hazamehetne, nem volna jobb mindenkinek, ha napköziben maradhatna?


A táska egyébként igen, ilyen nehéz sajnos. :/

2017. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Táska üresen 90dkg ,van bene üzenő 2 könyv egy olvaso könyv egy matek könyv amit hazahoznak ,meg tolltartoja ez nincs 3 kg sem .
2017. szept. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!