Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam elsős, egymás után...

Kisfiam elsős, egymás után két fekete pontott kapott azért mert nem ette meg az ebédet. Mikor én szóltam bent a suliban nem baj ha nem eszik. Ma már üvöltve sírt nem akar menni. Másoknál is van ilyen?

Figyelt kérdés
2017. szept. 6. 07:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok gyerek nem eszi meg azt moslékot, amit újabban adnak a menzákon. Adjanak rendes ételeket, akkor a gyerekek meg is eszik. Ezért viszont nem lehet büntetni a gyereket.
2017. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%

!


Magatartashoz. A visszabeszeles, üvöltve sírás és hasonló viselkedés magatartási probléma. Kizartnak tartom, hogy azért kapta volna a feketepontot, mert nem ette meg az ételt. Nálunk pl szabály volt, hogy meg kellett kóstolni mindent. Megkostolja, nem ízlik neki, nem kell megenni. De kóstolás nélkül nem állunk fel az asztaltól.

2017. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom ott is hisztit csapott, te meg elhiszed amit a 6 eves mond.
2017. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
De gondolom nálatok emberhez méltó étel van ebédre utolsó. Most őszintén, mégis ki a francnak ízlik a sótlan, cukortalan moslék, amit Orsósék vezettek be ? Végülis kell a mosléknak való Mészáros desznajainak.
2017. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

"Kisfiam elsős, egymás után két fekete pontott kapott azért mert nem ette meg az ebédet"


Ezt a fiad mondta, vagy a tanár??? Hogy azért kapta a fekete pontot???

Mert szerintem előbb a tanárral tisztázd a helyzetet...

2017. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekkel beszéld meg, hogy nem baj, ha ezért fekete pontot kap... de ilyen a világon nincs :o ha mégis, akkor valahogy nagyon nemnormális a tanító.


én már legelső nap szóltam (még az évnyitókor), hogy az én gyerekem szinte biztosan nem fog enni... az osztályfőnök annyit reagált rá, hogy akkor szóljanak a konyhán, hogy legalább kenyér mindig legyen? :D

2017. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

14!


Nyilván itthon Igen, hiszen úgy főzök, ahogy szeretik. De mindig mindenütt ez volt a szabály, így csinálták a bölcsiben, oviban és az iskolában is.

2017. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

Volt egy ilyen délutános tanítónénim anno, asszem én másodikos voltam. Arrogáns fap*na volt, már bocsánat, amennyire így visszaemlékszem. :D Szerencsére más problémák is voltak vele, így egy tanév után lecserélték.

Nekem nem csak, hogy fekete pontokat osztogatott, de mindenféle "intőket" is kaptam (volt az az üzenőfüzet gyerekeknél akkoriban, még ellenőrző helyett, nem tudom, most mi a divat), konkrétan az első félévet végiglevelezte anyámmal.

Nekem anyám normális volt, elég keményen ki lett osztva a tanító, hogy el tudom dönteni, hogy mit akarok meg mit nem, ő azért fizet bent, hogy legyen ebéd, az meg az én döntésem, ha nem kérem, és nem állíthat be emiatt rossz gyereknek.

Egy idő után (de mondom, majdnem egész félévben ment a huzavona) a nő bevágta a hisztit, hogy akkor nem érdeklem, de onnantól nem kaptam semmit, mármint nálunk volt pl. néha napközben teafőzés a teremben, meg extra keksz, kifli, ilyenek, ha mondjuk maradt az uzsonnából, nem repetázhattam, szóval ő a maga módján büntetett.

Nem mondom, hogy nem sírtam miatta gyerekfejjel, de azért túléltem.


Kérdező! Ne hagyd annyiban, ha kell, vidd igazgatóig az ügyet, de állítsd le. Másrészről pedig beszélgess el a fiaddal. A felnőttek sem mindig tökéletesek, és van, hogy bár jót akarnak, rosszul teszik ezt. El lehet neki magyarázni, hogy a néninek nincs igaza, de attól ő még jó kisfiú, hogy nem szereti az ebédet pl. Mellé lehet tenni a finnyásság tanítást is, hogy pl. egy kanállal kóstoljon meg mindent, azt is, amit nem szeret.

A lényeg, hogy erősítsd benne, hogy nem rossz gyerek, és hogy nem kell az egész iskolát utálnia emiatt.

2017. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%
Én a tanítóval is beszélnék. Megérdeklődnék miért kapott a gyerek 2 fekete pontot 4dik napon az iskolában. Ha rossz akkor a problémára s rákérdeznék. Ennek tükrében tenném meg a következő lépéseket.
2017. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Nekem sántít a sztori!

Egyébként sok helyen tök jó a kaja, nálunk pl egyáltalán nem sótlan, sőt , néha a fiam sósnak találja. Van olyna tanár, aki haza is ezt veszi.

Viszont én meg atanárt bujtottam fel rá, hogy igenis "büntetheti" a fiam, ha nem eszi a normálisat (ok a káposztástészta, vagy a bab ugye megosztó étel, de azért egy rántotthús csak menjen már le.) Örök harc, hogy nem eszik csak elvihognak az asztalnál. Én magam kértem a tanárt a fegyelemre. Merthogy valahol meg kell tanulni! Itthon nincs gond, de ott a tömeg.

Megjegyzem szerintem a fiad szórakozik kaja helyett, vagy bele se kóstol. Meg ne haragudj mi az, hogy nem bánod ha nem eszik??? Ott kopogjon a szeme 3-ig délutén?? Tudod milyen koncentrációzavart tud okozni ez? Ha sz@r a kaja, mondd vissza és hord neki az ebédet otthonról. Megvan rá a lehetőség,csak engedély kell. De egy elsős ebédeljen!!

2017. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!