Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másnak is kellett fizetni az...

Másnak is kellett fizetni az állítólag ingyenes tankönyvekért?

Figyelt kérdés

Most ment 9-be a gyerekem. A KELLO-ban láttam a megrendelt tankönyveit, és oda volt írva, hogy a gyerek a tankönyveket ingyen kapja. ( a megrendelt tankönyvek ára 16.036 Ft) Ehhez képest be kellett küldeni 23.975Ft tankönyv pénzt, amit végül módosítottak 19.995Ft-ra, a különbözetet visszaadták, egyéb papírt, nyugtát, bármit nem kaptunk.

Összehasonlítottam a megrendelt könyveket a kapottakkal, és egy az egyben stimmel. Tehát nem értem ezt az egészet.

Szülői csak holnap lesz, ott megkérdezem, csak gondoltam hátha valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban :)



#tankönyv #gimnázium tankönyv
2017. szept. 11. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Igaz harmadikosnak általánosban is kellett jóval többet fizetni.
2017. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyiknek sem fizettem, két iskolásom van. Mindneki ingyen kapta!
2017. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ötödikes, nem kellett fizetni, pedig alapitványi iskola.
2017. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Minden gyereknek ingyenes egy bizonyos keretösszeg áll rendelkezésre per gyerek. Ha a tanító nem fér bele a keretbe, mert annyi és olyan munkafüzetet stb szeretne használni, akkor valakinek ( szülő) fizetnie kell a keretösszegen felüli részt.
2017. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom ezt a keretösszeg dolgot, meg erről az iskola is tájékoztatott, és igazából nem is azt sérelmezem, hogy nem volt ingyen a tankönyv, csak azt nem értem, hogy ha a KELLO-ban 16.000Ft a megrendelt könyvek ára, akkor miért fizettünk 20.000-et, amikor darabra ugyanazokat kaptuk meg..


Persze azt sem értem, hogy az ingyenes tankönyv miért kerül pénzbe, de ráadásul többe, mint a tankönyvellátónál?

Nyilván az sem kizárt, hogy vannak dolgok, amikről még nem tudok, hisz nem volt még szülői, csak egy hete foglalkoztat ez a kérdés, ezért is írtam ide :) Majd megírom mit mondott az ofő.

2017. szept. 11. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom 7.-es mi sem fizettünk semmit.
2017. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, ird mar meg, hogy vegul mi lett. Kivancsi vagyok. :-)
2017. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9. Most a fiam semmit nem kellet fizetnem ,volt közte könyvtári ,azt vissza kell adni év végén de a munkafüzetekre nem .
2017. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!