Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ajándékozás első osztályban...

Ajándékozás első osztályban (általános iskola)?

Figyelt kérdés

Elsős a gyermekem, az egyik anyuka felvetette, hogy milyen alkalmakra kellene ajándékot adni az év során a tanítónőknek, valamint a két szaktanárnak: karácsonyi ajándék (8-10e Ft/tanító, 3e Ft/szaktanár), év vége (8-10e Ft/tanító, 3e Ft/szaktanár), évi 3 alkalommal virágcsokor a tanítónőknek (névnap, nőnap, Pedagógus nap, 3e Ft/alkalom/tanítónő).


Mit gondoltok erről, kell ennyi? Nálatok mi a szokás?



Köszönöm, ha válaszoltok.



Viki


2017. okt. 9. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Pedagógus nap és 4. év végén. Karácsonyra és névnapra még soha nem adtunk semmit (2 gyerekem van) és én sem kaptam soha (tanítónő vagyok). Felesleges ennyi ajándék.
2017. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is soknak tartom, nálunk a születésnapjukon, nőnapon és pedagógusnapon kapnak egy-egy cserepes virágot és egy doboz bonbont. Vagyis csak az osztályfőnök kap, az angol tanár(ő van egyedül pluszban) pedig egy-egy szép szál virágot kap ezekre az alkalmakra. De mi nem azért adjuk mert kell, hanem mert szeretjük a tanító nénit, megfogtuk vele az isten lábát. Ha nem lenne ilyen, valószínűleg ő is csak a "kötelező" szál virágot kapná.
2017. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Persze jó ötlet, mondjátok meg neki fizesse saját zsebből.

Teljesen fölösleges..

2017. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Nekem még ovis a gyerek. Mi havi 500 Ft-ot szedünk gyerekenként ilyen célra és ez Borsod. Nektek még ennyi sem lenne az egy főre eső. Szerintem nem túlzás. Ha nem közösen veszitek jóval többe kerül, vagy anyagilag, vagy máshogy.
2017. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Pedagógusnapra oké, névnapra nem költenék 3000 ftot, sem nőnapra, ezekre elég egy köszöntés.


Pedagógusnapra egy egy szál virág minden tanárnak. Évvégére és karácsonyra csokor az osztályfőnöknek, többieknek szálvirág.

2017. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez így sok! Ha egy anyuka nagyzolni akar, fizesse ő maga.

Pedagógus napra, év végére elég egy szál virág. Karácsonyra, névnapra semmit.

Negyedik év végén jöhet valami komolyabb ajándék.

2017. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is marhaság névnapra, karácsonyra, születésnapra ajándékot adni. Soha nem hallottam még ilyenről. Év vége és pedagógusnap oké. Fejenként 500 ft-ot szednék a gyerekektől mindkét alkalomra. Csak a tanítóknak, szaktanároknak elég egy cserepes virág, vagy valami jelképes apróság. Átesett az anyuka a ló túlsó oldalára.
2017. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Csak év végére adunk közös ajándékot. A többi alkalomra, aki akar, egyénileg visz egy szál virágot vagy egy tábla csokit vagy egy gyerek-készítette kis valamit.
2017. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
A két tanító karácsonyra és pedagógus napra kaptak jelképes ajándékot és virágot. Amit írtál szerintem is túlzás.
2017. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is csak pedagógus napra + utolsó év végén volt ajándék (meg amikor az egyikük idő előtt nyugdíjba ment).
2017. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!