Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozatos gyermeknél...

Alsó tagozatos gyermeknél iskolai mulasztás? Ilyen van? Lsd. Lent

Figyelt kérdés
Betegség miatt hány órát rögzítenek a tanárok egy mulasztott nap után alsó tagozatban a ti iskolátokban? én el vagyok hűlve, hogy a gyerekem napközivel együtt 7.45-től 4-ig van suliban naponta és minden egyes nap hiányzása 9 óra hiányzást jelent. Két jól irányzott influenza és mehet osztályozó vizsgát tenni vagy hogy van ez? azt mondja az iskola, hogy a tanórán kívüli foglalkozások is beleszámítanak a hiányzásba, hiába van csak 5-6-7 tanóra ténylegesen. Továbbá hogy a 9 óra úgy jön ki, hogy háromnegyed órás tanórákkal számolnak. Ez mindenhol így van? hol vannak a szünetek akkor? vagy csak én vagyok ilyen nehéz felfogású?
2017. okt. 12. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Ez mindenhol igy van. 10-15 evvel ezelott is igy volt. Soha nem vonogattak ki a szuneteket, mert az x ora hianyzas, az tanora, nem x-szer 60 perc.
2017. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Miért számítana bele a tanórán kívüli foglalkozás a hiányzásba?

Minket is ezzel fenyegettek tavaly, de 6 hetett hiányzott a fiam vakbél műtét miatt.

2017. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk csak a tanórák számítanak hiányzásnak. 5 db 40 perces órájuk van mindennap, egy nap hiányzás az 5 óra mulasztás (5 tanóra, tehát nem 5x60 perc). A szülő félévenkénk 2 napot igazolhat, máskülönben orvosi igazolást kell bemutatni.


Ilyet még nem hallottam, hogy a napközit is beleszámítják a hiányzásba. Oviban azon voltak, hogy lehetőleg minél kevesebbet legyen ott a gyerek, most meg már betegen is menjen be, különben egykettőre összejön az osztályozó vizsgához szükséges mulasztás?

2017. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szoval ahany haz, annyi szokas, megoszlanak a velemenyek. Nalunk annak idejen alsoban is csak a konkret tanota szamitott. Mindenesetre alapbol rohejesnek tartom, hogy minden egyes nap 9 ora mulasztassal jar, holott napi 8 orat tolt az iskolaban...
2017. okt. 13. 06:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor számít az egész nap, ha nem napközis, hanem iskolaotthonos a gyerek. Ilyenkor délután is tanórák vannak.
2017. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Délután is, igen, iskolaotthonos rendszerben, de attól még ugyanannyi tanóra vab egy nap, csak más elosztásban. Az udvari futkározás meg az ebédszünet valóban hatalmas mulasztás lehet... 🤔
2017. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg 4-ig kötelezően suli van mindenhol, szóval beleszámíthat. Nálunk mondjuk tényleg 9 órákat tartanak alsóban, mert iskolaotthonos, nem napközis.

Természetesen a 9 óra hiányzás 9 tanórát jelent, nem 60 percet, ez mindig is így volt, akkor is, amikor mi voltunk iskolások, még nem hallottam olyat, hogy valaki ezen meglepődik.

Első osztályban, már nem emlékszem, pontosan mennyit hiányzott a fiam, de azt tudom, hogy a végén már nem tudtam vele táppénzre menni, mert elfogyott a kivehető napok száma (ugyanis limitálva van), szóval nem keveset, mégsem kellett semmiből osztályozó vizsgát tennie. A decembert például úgy, ahogy volt, otthon töltötte tüdőgyulladással.

2017. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!