Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek 1-4. osztályos gyermeke...

Akinek 1-4. osztályos gyermeke szeret tanulni, jobb tanuló is, nincs gond az iskolába keyzulődéssel (házi, táska bepakols), hogyan csináljátok, neveltek?

Figyelt kérdés
Tehát milyen módszerrel neveltek?

2017. okt. 16. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:

-készülődéssel

-bepakolás

2017. okt. 16. 12:00
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyen voltam.

Nem "neveltek" rá kb. sehogy.

Viszont mindig azt láttam otthon, hogy a szüleim lelkiismeretesen és alaposan végezték el a munkájukat. Nekem meg a "munka" a tanulás volt.

2017. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
En is jo tanulo voltam,ferjem lusta de jo agyu,azota elvaltunk es a gyerkoc jo agyu es lelkes mint en.Meggyozodesem h veletlen (sot szerintem a kisebbik gyerekemet nehez lesz motivalni). Az viszont biztos h nalunk ki van hangsulyozva h az a "dolga" h tanuljon es szot fogadjon (cserebe megkapja amiket ker es/ha helyesnek latjuk megadni/megvenni,egyebkent masokhoz kepest szigoruan fogjuk szerintem,nem vagyok benne biztos h nem tul szigoruan). A hazit megiratom vele ha torik, ha szakad es mivel jol begyakoroljuk,a suliban sikerelmenye van utana a dolgozatok alatt.Talan a kulcsszo a sikerelmeny (en is azert tepertem a suliban h elismerjek az eredmenyeimet,de ez egy gyerektipus), valahol fogast kellene talalni a gyermekeden h miert nem szeret jarni es amibol gyengebb,ott jatekosan "fejleszteni", de az is lehet h a kozeget nem szereti,osztalytarsakkal nem jon ki jol,sok sok beszelgetes. Nekem 6.5eves a nagy, de mar masodikos,nagyon erdekli h az en kiskoromban h voltak a dolgok es ugy erzem peldakepnek tart,igyekszem lelkesen eloadni a sulis eveimet is h meritsen belole. Egyebkent a hazit csak akkor irja becsuletesen ha melle ulunk es a taskaja egy hanyas,nem viccelek,pedig lany:/
2017. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadikos, jó tanuló. Igazából itthon semmi dolga nincs, csak a bepakolás. Én erre nem kimondottan neveltem. Megbeszéltük, hogy ez az ő dolga és kész.
2017. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiskora óta benne van ez igazából. Amikor játszottunk akkor is "elvártam", hogy pakoljon el, utána jöhet a következő.

Ezt most is megbeszéltük, neki ez a feladata, míg anyának apának a főzés stb.

Most 3.-os a kisfiam, eddig jó tanuló, szereti, érdeklődő. Neki itthonra ritkán van házi, mivel megcsinálják a suliban délutánonként, tanulni sem szokott túl sokat, jó agya van, figyel az órákon.

Amikor hazaérünk (negyed 5 körül), akkor kicsit pihen, meséli a napját, majd ha van házi azt elkészíti, esetleg tanul.., ha végzett bepakol, hogy arra se legyen gond. Tudja, hogy utána lehet minden mást..

A hétvégéje most még nagyjából szabad, általában vasárnaponként foglalkozunk a tanulnivalókkal..

2017. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Ilyet dobott a gép. Persze sokat foglalkozom vele, nem tabletezik, ez mind igaz és mondhatnék még ilyeneket, de összességében nem hinném, hogy jobban csinálom, mint az átlag. Ilyen kistündért adott az Ég. <3 Mondjuk mellette van csomó rossz tulajdonsága is, ez is igaz, pl zéró frusztrációtűrés, barátai előtti folyamatos tetszeni akarás stb. Ez is igaz.
2017. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


az én kisfiam is harmadikos, nagyon jó tanuló fiúcska.

Negyed 5 körül érünk haza a suliból, akkor mesél,hogy mi történt vele aznap,óráról órára elmondja. :)

Ceruzát hegyezünk, bepakol másnapra.Mindennap olvasunk 5-10 percet, ha tudja,hogy dolgozat lesz másnap,arra készül kicsit de szerencsére jóeszű, nem szükséges otthon órákig tanulnia.Hétvégén pedig mi is vasárnap "sulizunk" félórát.

2018. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!