Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más gyerek is ilyen nehezen...

Más gyerek is ilyen nehezen érti meg az összeolvasást?

Figyelt kérdés
Kislànyom elsős.Most kezdenek tanulni olvasni.Betűzve meg szótagolva szépen el tudja olvasni de mikor màr össze kell olvasni azt nem tudja.Pedig még csak 3-4betűs szavak.pld a-mi.
2017. nov. 11. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem probléma, ráadásul még nagyon elején vannak az olvasásnak. Ha 2 betűt összeolvas, szótagol is, akkor semmi gond. (Gyógypedagógus vagyok.)
2017. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A fiam is ilyen volt. Egyszerűen nem értette, hogy mit akarok tőle. Nagyon sokat görcsöltünk ezzel. Aztán egyszercsak rájött a dologra és onnantól kezdve nem volt gond.
2017. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Mi is vért ízzadtunk tavaly.Nálunk is ez volt a gond. A betűket gyorsan megtanulta, de az összeolvasás nagyon nem ment. Már azt hittem diszleksziás vagy valami komoly gond van de végül sikerült nagyon sok gyakorlással.
2017. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk a nagyobbik lányom első osztályra tudott olvasni (nem mi erőltettük rá, egyszerűen megtanulta, önszántából, illetve óvodában a betűkkel ismertették őket nagycsoportban)

A kisebbik lányom szintén nem tudta összeolvasni. Aztán 2. osztály elején hirtelen elkezdett viszonylag folyamatosabban olvasni.

2017. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, az én fiamnak sem ment 1. évfolyam első félévében, kicsit szorongtam is, nincs-e valami gondja, aztán félév táján egyszer csak „ráérzett”, és attól kezdve ment neki. Azóta is rengeteget olvas.
2017. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.Kicsit megnyugodtam de azeért remélem hamar ràérez a dràgàm.Az a baj hogy màr annyira nem akarom erőltetni se sokat a gyakorlàst mert félek hogy megutàlja.
2017. nov. 12. 18:59
 7/12 anonim válasza:
70%
tipp: menjetek el konyvesboltba/ konyvtarba biztos megtetzsik neki valami erdekes kony pl:mese, allatoskony
2017. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sok könyve van.Imàdja a könyveket.Ezért is iratkoztunk be könyvtàrba.Minden este olvasok estimesét.Most éppen a Ruminit olvassuk.Ma olvastatta a tanítónéni,és azt mondta a kislànyom hogy kivàlót kapott:)Ezek szerint jó ütemben halad csak én aggódtam túl.Legalàbbis remélem.
2017. nov. 13. 22:25
 9/12 anonim válasza:
78%

Nem azért, de még csak november közepe van... Emlékeim szerint annak idején (1996 környéke) nekünk az volt az elvárás, hogy év végére menjen nagyjából az olvasás.


VAn egy erős félelmem, hogy pont azért gyenge az értő olvasás képessége, mert irgalmatlan tempóban hajtják a gyerekeket előre, arra meg nem marad idő, hogy oké, akkor mit is olvastál el, annak mi az értelme...?

2017. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értem hogy miért kell ilyen rohamtempóba haladni.Sok ez így nagyon a gyerekeknek.:(
2017. nov. 16. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!