Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Béna tesiből az első lányom,...

Béna tesiből az első lányom, aki asztmás is pluszban mit tegyek?

Figyelt kérdés

Otthon gyakorolok vele, amit csak tudok! És azután szépen megtanulja! Csak sajnos előre nem tudom, hogy mi fog következni és akkor ismét egy kudarc az egész!

Nincs valakinek ötlete, hogy tesi tantervet hol tudok lőni egyet?

Ma bordásfalon átfordulás volt lógás közben!

Komolyan gondolkoztam, hogy a panelbe hová férne be egy bordásfal, mert vennék egyet...

Külön sport foglalkozás még nincs elsőben lányoknak!

Én privátban pedig nem hordom -még. Későbbre terve van véve.

Ja, már előre félek! Asztma/allergia (gyógyszer mellett fullad és taknya-nyála egyben) miatt nem tudom mi lesz vele cooper futás és a tsainál!


2017. dec. 1. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Mentesd fel tesiből a háziorvosnál. Privátban meg találtok olyan mozgásformát, amit fizikailag is bír.
2017. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél egy nagy doboz lexarom tablettát és szedjen be napi kettőt.

A tesi (is) készség tárgy. Van akinek megy, van akinek nem.

Tojd le. De ezt a legőszintébben mondom. Senkit sem érdekel, hogy ki hányas volt elsőben tesiből.

Sokkal jobban járnál, ha inkább önbizalomra gyúrnál szegény gyerekkel. Élvezze a tesit, a mozgást, ne vegye zokon, ha nem kap ötöst. Lehet, hogy jól fog célba dobni, mászni, vagy ugrani. Más meg nem megy.

Ez van.

Nem kell ezen pörögni.

Inkább örülj, ha csak ez nem megy.

2017. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na, ez az beveszem én... :))) de nem viseli jól a gyerek sem, hogy nem megy neki! Minden héten 4 qrva tesi óra (atánc egyelőre megy az az 5.).

Terembe heti 1x-2x jutnak. Gyakorlási lehetőség és segítség a tanerő részéről gyakorlatilag nulla!

Szeretném amúgy, hogy sportoljon majd, mert asztmás szülőktől hallottam, hogy a sport jót tett a beteg gyereküknek!

Ha felmentetem tesiből nem kell neki olyan gyógyizé külön testnevelésre járnia valahová (esetleg) a város másik felébe?

Hogy tudom felmentetni egyáltalán?

2017. dec. 1. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"Speciális" orvosnál lehet kérni igazolást,hogy a betegsége miatt ne kelljen tesiznie egész évben.
2017. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Max ha nem tesizik,akkor gyógytornára kell járnia heti 1×,de az általában az iskolában szokott lenni.
2017. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Bemész a tesitanár fogadóórájára és beszélsz vele. Tutti ad tippeket, tantervet, vagy mittudomén, esetleg megígéri, hogy külön figyel a gyerekdre.


Igazából vidd játszótérre, kalandparkba, falatmászni. Menni fog neki.


Ugyan nem vagyok asztmás, de sosem voltam hajlékony, pedig vékony voltam/vagyok. De tényleg semennyire, egyenesre sem tudtam nyújtani a lábam soha, pedig minden vacakra járattak, rsg, aerobik, torna, balett.. csupa kudarcélmény.


Gimiben még cikiztek is érte, és ugyan gyereknevelés kategória, de a mai napig nem tudom felrakni a párom vállára a lábam szex közben..


Ha valami fejleszthető dologgal van gondja, akkor fejleszd, ha nem lehet rajta javítani, akkor viszont meg kell tanulnia elfogadnia a megváltoztathatatlant. Én 18 éves koromig hallgattam, hogy csak idő kérdése a hajlékonyság, de több év nyújtással a hátam mögött már nem így látom..


Én falatmászni vinném most így télen. Az a legtöbb dologra hasznos.

2017. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Az évfolyam bénája voltam! Nagyon rosszul éreztem magam, hogy soha semmit nem tudok megcsinálni. Például szekrény ugrás, kötélmászás stb. Féltem a labdától is. Általános iskolában ez ment végig, a tanárt az sem érdekelte, hogy a tesin múlt mindig a kitűnőm. Jól tanultam, szorgalmas voltam, tanulmányi versenyekre jártam. De nagyon rossz érzés volt mikor csapattagok választásánál mindig én voltam az utolsó. Azt tudom javasolni beszélj a tanárral, az enyém sajnos nem volt segítőkész. Középiskolában szerencsére egy nagyon kedves tanárnőm volt, aki látta, hogy bénázok ìgy testhez álló feladatokat adott, ha valami olyasmi volt amihez szetencsétlen voltam akkor azt egyszerűen nem csináltam meg. Főiskolán meg aerobikra jártam, ott lehetett választani. Én reménykedek benne, ha lesz egy kislányom ügyesebb, bátrabb lesz, mint én. Ha mégsem mindent meg fogok tenni, hogy ne érje kudarc, ne származzon belőle hátránya és ne legyen gyomorgörcse tesi óra előtt. Azt még megjegyezném, hogy mikor megemelték a tesi órák számát, felnőttként arra gondoltam szegény gyerekekkel jól kitolnak. Sajnos nem arról szól, hogy megszeretessék a mozgást, hanem a teljesítményről. Ha nem segítőkész a tanár mentesd fel.
2017. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az asztmás lányomtól minden tanév elején megkérdezi az iskolai védőnő, hogy kér-e felmentést tesiből.
2017. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Minden tanítvànyom 4-es, 5-ös tesiből. Ha làtom az akaratot akkor az màr jó jegy. Ez sport iskola? Nagyon furcsa a tanító hozzààllàsa, beszèlj vele!
2017. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szóval nyelvtagozatos a suli. Amikor gyakorol és figyel a gyerekem csomó mindent megtanult tesiből. A tanárnő szigorú. És ő van egyedül, aki nem tudta legutóbb sem megcsinálni a gyakorlatot. Más tárgyak lekopogom jól mennek neki.

Én sem voltam egy talentum tesiből anno.

Sem hajlékony nem voltam, sem ügyes. Viszont vékony vagyok és magas. Azért az alapok mentek meg a kézilabda. Én meg öröklött vérszegény vagyok. Az sem segített. A gyereknél az alapoknál tartunk és ő szerencsére elég hajlékony.

Nem szeretném, ha rémálom lenne neki a tesi!

2017. dec. 3. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!