Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány helyről kapott a gyereked...

Hány helyről kapott a gyereked mikulás csomagot? Nem lehetne ennek gátat venni valahogy?

Figyelt kérdés

Nálunk a gyerek 10!!! csomagot kapott eddig, persze teli édességgel.

(2 nagyszülőktől,

3 nagynéniktől / nagybácsiktól,

1 oviból,

1 keresztanyjától,

1 az én munkahelyemről,

1 párom munkahelyéről

és 1 tőlünk.)


Miért nem lehet, hogy csak a szülők ajándékozzanak ilyenkor?


A lányom meg persze sír, hogy nem engedem, hogy nekiessen ennek a csomó édességnek.

:(


2017. dec. 6. 14:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már nem gyerek vagyok, de én is sok helyről kaptam. A páromtól, apámtól, anyukámtól és nagymamámtól is kaptam. A fiam is kapott mindegyikőjüktől, és még tőlem is. Amúgy meg, mivel te vagy az anyja, ezért az van, amit te mondasz. Ha azt mondod, hogy ajándékozzanak játékot vagy ruhát vagy akármit, és csak 1-2 db édességet, akkor azt figyelembe kell venniük. A fiam is csak olyan édességet kapott rokonoktól, amiket tudták, hogy jó szívvel oda adom majd neki (persze nem egyszerre). Mennyi idős a lányod?
2017. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
37%

Én is sokat kaptam, mégis megértettem, hogy nem állhatok neki.

Nem hisztiztem, mint egy dedós :D, noha ovis voltam.

2017. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
46%

OFF: Mikor gyerek voltam, én is ennyit kaptam, és titokban megettem mindet (!!). Úgy feldagadtam, hogy azonnal ügyelet érkezett, injekció, máig sem tudni, hogy lejárt édesség volt benne, vagy a túladagolt cukor volt a ludas. (Semmire nem vagyok allergiás)


ON: Előre nem árt az ilyesmit megbeszélni, pl hogy valaki csak gyümit adjon. Most már, hogy ott van mind, ha nehéz is, de oszd be te a kislányodnak, és tedd olyan helyre, ahol nem éri el. Mást nem nagyon tudsz tenni, jövőre alaposan szabályozd be, mit lehet ajándékozni. (A céges csomagokat én a helyetekben pl oda se adtam volna)

2017. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
A lányodnak ez jó alkalom ahhoz, hogy elkezdje megtanulni, nem lehet azonnal minden az övé.
2017. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%

Minket az anyukám idén meglátogatott ma, és már elöre szolt, hogy hozni fog miki csomagot. Az anyósomnak ezt mondtam és ö egy nagy nyalókát adott nekünk, hogy tegyük a cipöbe. Mi meg csak mogyorot és mandarint vettünk nekik.

Az oviba mandarin+egy kis csoki+matrica amit kapnak.

Már tudod, hogy jövöre beszélj a családdal, hogy keresztanyú ne csomagot vegyen, hanem vigye el a gyereket ezen a napon valami télapós eseményre(pl könyvtárban felolvasás, karácsonyi vásár...)

2017. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nem veszik figyelembe, hogy mit szeretnénk. :(

A nagyszülők pl azt mondták hogy azért vannak, hogy elkényeztessék, amikor mondtam, hogy máskor nem kell ennyi (és ilyen) édesség.

A többi se kérdi meg, hogy mit gondoltunk.


3,5 éves.

2017. dec. 6. 14:42
 7/38 anonim válasza:
9%
Senkitől. Nem veszek neki mikulás csomagot.
2017. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

Minden évben van egy ilyen kérdés...


Ez az ünnep egyszer van egy évben. Miért nem lehet örülni, ha kaptok...

2017. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
Akkor itt a nagyszülőkkel is gond van és veled is. Ha nem veszik figyelembe a kérésed, akkor nem látják a gyereket. Ennyi. Mondd meg nekik, és tartsd is magad hozzá. A te gyereked, úgy vannak a dolgok, ahogy te akarod, nem úgy, ahogy a nagyi jónak látja.
2017. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 2. Munkahelyem, és otthon.

De várható még legalább 3 csomag meg egy mikulás (férjem munkahelye, húgom, anyósom, és az ovi).


Nálunk nincs ebből gond. Kibontja, 1 dolgot választ, amit azonnal megehet, a többi megy a szekrénybe, és apránként adagolom. Persze a nagy része örökre a "szekrényben marad", de nem tartja számon.


Nem édes szájú, így hiszti sincs.


Azért kap mindenhonnan, mert szeretik, vagy csak figyelmesség (munkahelyek részéről).

2017. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!