Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Érdemes lenne megemlíteni a...

Érdemes lenne megemlíteni a tanítónak az alábbi helyzetet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Gyermekem elsős. Nagyon nem szereti a matekot, mert unatkozik. Most tanulják a 8-as számot, de ő ennél lényegesen előrébb jár. Ezres számkörben magabiztosan tud összeadni, alap szorzásokat is kezd megérteni.

(Nem gondolnám, hogy zseni vagy hasonló, egy csomó más területen tök átlagosan teljesít)

Az iskolában a tanítónéninek szerintem nem tűnik fel, mert kötelességtudóan beáll a sorba, azt a feladatot végzi csak, amit kell.

Gondoltam, hogy érdemes volna felhívni a tanító figyelmét erre, hogy egy kicsit jobban dolgoztassa, terhelje a gyereket, hogy ő is élvezze a matekot, legyen sikerélménye. De nem tudom, hogy tehetném ezt meg, hogy ne úgy tűnjön, mintha dicsekedni szeretnék, hogy lám-lám még ezt is tudja (mindamellett, hogy borzasztó büszke vagyok rá, hogy a gyerekem a fürdőkádban üldögélve a 2 14. hatványát is kis gondolkodás után simán megmondja)



#1. osztály #mamematika
2018. jan. 8. 10:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Szólj mindenképp. Mindamellett felmerült bennem, hogy jó dolog-e ennyire túltolni az iskolai felkészítést egy elsősnél, hogy már unatkozik az iskolában?!
2018. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem valahogy úgy kéne jelezni neki, hogy megkérdezed, hogy mi a véleménye a gyerekedről, milyen az órákon. És akkor említsd meg neki, hogy ha nem olyan aktív, akkor azért lehet, mert ő ezeket már tanulta (de hol?).

Esetleg ha van valami matekos klub, szakkör, akkor ott kibontakozhat. Arra szerintem órán nincs lehetőség, hogy mindenkinek személyre szabottan adjanak feladatokat.

2018. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Abban egyetértek az első válaszolóval, hogy érdemes jelezni a tanítónak a helyzetet. Viszont kizárt, hogy azért ilyen tehetséges a gyerek, mert "túltolták" az iskolaelőkészítést... ő egyszerűen tehetséges, a szülők meg valószínű támogatták.
2018. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha a gyereked a 2 14. hatványát fejből vágja, akkor egy elsős tanár mégis mivel kösse le? Nem járhat évekkel az anyag előtt a fiaddal külön. Hagyjad, ha nem zavarja a többieket, ő is dolgozik velük, akkor nincs probléma.
2018. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem toltam túl, egyszerűen ez érdekli. Más gyerek úgy ment iskolába, hogy már rég tudott írni/olvasni, az enyémet meg már 4évesen az érdekelte, hogy x+y mennyi összesen.

Szóval lényegében ez az egy óra az unalmas, de ez sem megy könnyedén, hiszen pl a ceruzafogáson van mit dolgozni (hiába tudja, hogy pl 4987+3289 mennyi, ha tovább tart leírni, mint kiszámolni).


Elsősöknek nincs semmi ilyen extra délutáni program, hiszen ott azért önállóan kell tudni dolgozni, de ő olvasni pl még ugye nem tud.


Jajj, a 2 hatványát nem úgy értettem ám. Alap szorzások mennek csak, így ezt is úgy számolja ki, hogy az elején kezdi, és a nagyobb számoknál már inkább összead (gondolom kell, hogy fejben előtte legyen a 2 szám, így ezreseknél a "*2" már nem működik nála)

2018. jan. 8. 11:18
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a tanárnak. Én úgy mentes elsőbe, hogy már rég tudtam írni és olvasni, és halálra untam magam az órákon. Sokkal jobb lett volna, ha adtak volna valami külön feladatot.
2018. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Talán a kettes válaszoló írta, hogy nincs lehetőség külön fejleszteni a diákokat. De igenis, van, legalábbis kellene lennie: ezt nevezik egyéni fejlesztésnek. És pont a mai világban, amikor őrült nagy szükség lenne a kompetenciafejlesztésre, a különböző készségek fejlesztésére, kellene egyénileg, személyre szabottan fejleszteni a gyerekeket.

Kedves anyuka, igenis, jelezd a tanárnak, hogy a gyermekednek ennél többre van szüksége. Ha szépen, csendben eldolgozgat az órán, kapjon plusz feladatokat, hadd bíbelődjön azokkal. Persze, a tanárnak ez plusz feladatot jelent, ennek a gyermeknek külön kell gyártani a feladatokat. A férjem tanár, Ő naponta, de minimum kétnaponta otthon kábé éjfélig készíti a másnapi tananyagot, az egyéni fejlesztésekhez gyártja a feladatsorokat, személyre szabottan, az egyes gyerkőc igényeire reagálva. Egy lelkiismeretes tanár így tesz.

2018. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a masodik gyerkoc volt/van igy.

Ez ugy jott,hogy mindig mikor setaltunk szamoltunk.eleinte egyszerueket,jatekosan.aztan igenyeltek a komolyabb,nehezebb szamolasokat is.a kissebbet jobban erdekelte mint a nagyot.igy jott az,hogy pl nagycsoportban alvasidoben kiszamolta,hogy hany napot elt addig.annyit hibazott,hogy minden honapot 30 naposnak szamolt.ezres szamkorben fejben pillanatok alatt szamolt oda vissza.

Az elso szuloin(szept. Vegen) a tanar jott oda hozzam,es dicserte halalra a gyereket.megkerdezte,hogy nem banom e,hogy ha ideje engedi az oran akkor foglalkozna vele.masodik felevtol heti 2x jart a gyerkoc matekozni.most masodikas es versenyekre jar a nagyobbakkal.sokkal elorebb van matekbol mint a tobbiek,de o sokszor kap plusz feladatot,es ha vegzett azzal amit mindenki csinal akkor azokat oldja meg.nemreg kezdtek a 4.es anyagot venni vele a delutani kulon matekon.ott mindenkivel a sajat szintjen foglalkozik a tanar.

Es ezt a tanar magatol,mert lat benne valamit.nagyon kedves,lelkes tanito neni.

A gyerkoc itthon is sokszor matekozik magatol.csak ugy eszebe jut,eloveszi a feladatlapokat es teljesen beszippantja.

Mas tantargyakbol is nagyon ugyes,de a matek a mindene.

Hat nemtudom kitol orokolte ezt,de nagyon buszke vagyok ra.nem eroltetem sem en,sem a tanar.csak tamogatjuk amig oromet leli benne.

Esetleg hasonlot kerhetsz a tanartol,ha mar le tudja irni a gyerkoc a szamokat,es irasban is erti a szazas,ezres fogalmakat.

2018. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megerősítettetek abban, hogy bizony kell szólnom miatta a tanítónak. A "hogyan" még kicsit nehézkes nekem, de gondolkodom az olvasottakon :)
2018. jan. 8. 12:02
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen, egyszerűen érdekli a számolás. Úgy ment elsőbe, hogy simán összeadott kivont 1000-ig. Én szóltam a tanító néninek, de ő maga is észrevette, hogy jobban megy neki. Le is szokta szidni, amikor 100 % alatti felmérőt ír, mert figyelmetlen.
2018. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!