Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Érdemes lenne megemlíteni a...

Érdemes lenne megemlíteni a tanítónak az alábbi helyzetet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Gyermekem elsős. Nagyon nem szereti a matekot, mert unatkozik. Most tanulják a 8-as számot, de ő ennél lényegesen előrébb jár. Ezres számkörben magabiztosan tud összeadni, alap szorzásokat is kezd megérteni.

(Nem gondolnám, hogy zseni vagy hasonló, egy csomó más területen tök átlagosan teljesít)

Az iskolában a tanítónéninek szerintem nem tűnik fel, mert kötelességtudóan beáll a sorba, azt a feladatot végzi csak, amit kell.

Gondoltam, hogy érdemes volna felhívni a tanító figyelmét erre, hogy egy kicsit jobban dolgoztassa, terhelje a gyereket, hogy ő is élvezze a matekot, legyen sikerélménye. De nem tudom, hogy tehetném ezt meg, hogy ne úgy tűnjön, mintha dicsekedni szeretnék, hogy lám-lám még ezt is tudja (mindamellett, hogy borzasztó büszke vagyok rá, hogy a gyerekem a fürdőkádban üldögélve a 2 14. hatványát is kis gondolkodás után simán megmondja)



#1. osztály #mamematika
2018. jan. 8. 10:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nálunk még nem volt olyan felmérő, amiben hibázott volna. De gyanítom, hogy ha lenne, szóvá tenné a tanító.


Félek, hogy kicsit a tanulás rovására megy a dolog, hogy ennyire unja, mert pl gyakorolni le sem ül matekból. A hézit megcsinálja, a többire (gyakorlás, szorgalmi) meg közli, hogy minek? úgyis tudja.

2018. jan. 8. 14:54
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

1)Szólj a tanitónak, mert nem biztos hogy észrevett, hiszen az írás miatt meg le van maradva.

2)Figyelj a gyerekre, mert kezd elkanászosodni :D Túl nagy az önbizalma, bár nem rossz dolog, de nehogy egyszer lemaradjon, mert akkor koppantok.

3)Hogyan szólj? Kedvesen. Kérdezd meg, hogy halad a gyerek. Illetve lehetne e külön feladatokat adni neki. Bár sztem ez majd csak később lesz, ha biztosan és gyorsan ír.

2018. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék, mi is ugyan ebbe a helyzetbe leszünk két nagy testvér, igaz még csak nagycsoportos de az elsős matekon már rég túl van, és nem erőltetjük , ez érdekli, mint nálatok. Szólj és kérd meg a tanárt, hogy adjon neki plusz feladatokat.
2018. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeség volt, de megkérdeztem a gyereket, hogy mit szólna ahhoz, ha esetleg a tanítónéni matematikából kicsit több/nehezebb feladatot adna neki, mint a többieknek, hogy ne unatkozzon? Azt mondta, szeretné. Így eldőlt a dolog.
2018. jan. 9. 13:07
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy fejleszd, ha ennyire ügyes. Régebben voltam dr Czeizel Endre előadásain és ott épp erről volt szó, kvázi a tehetséget, ha nem foglalkoznak vele, úgy el lehet taposni, mintha sosem lett volna ott. Szóval hajrá! :) Irigylésre méltó, bárcsak én mozognék ennyire otthon a matematika világában...
2018. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha írni nem tud szépen akkor azt kell gyokoroltatni vele nem matekot ha nem megy ceruza fogás akkor azt gyakoroltasad vele.attol hogy össze tud adni fejben még nem kell másabb matek neki mert leírni,ugylátszik nem tudja ,lányom is tud összeadni 100 ig még sem unatkozik matek órán .mert leírni nem tudja számokat.
2018. jan. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem százig ad össze, hanem tízezres nagyságrendben. Mint tegnap kiderült, ki is von simán ugyanitt.


A matekórák nagy része nem a számok írásából áll, hanem hogy döntsd el, hogy 5-nek mik a számszomszédai, hogy a 3 vagy a 7 a nagyobb, vagy hogy adj össze 2-t meg 4-et.

Értem én, hogy ez van, akinek gondot okoz, meg újdonság, mint ahogy az enyémnek is gondot okoz néhány betű, és ezért nem érti meg a leírt szót.


Mindegy, már eldöntttem, a napokban bemegyek a suliba.

2018. jan. 11. 08:29
 18/22 anonim ***** válasza:
Jelezném de rábíznám a tanítóra hogyan kezeli. Hiszen a számok tartalma most töltődik fel. Ha ez nincs később gondjai lehetnek. Nagyon nehéz ez mert a most kihagyott lépések később visszaüt. Arról kellene meggyőződni érti is e mit csinál van e szám fogalma itt viszont lehetnek gondok. Másik akkor az írást kéne gyakorolnia a gyereknek meg a ceruzatartást.
2018. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18 válaszolonak igaza van ,azt nem árt tudni hogy van e számfogalma .
2018. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Amennyire én meg tudom ítélni, van. Szóltam a tanítónak, mondta, hogy észrevette, lassan meg fogják kezdeni a differenciálást :)
2018. jan. 11. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!