Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engedjem a lányomat másik...

Engedjem a lányomat másik városban lévő gimnáziumba?

Figyelt kérdés

A 13 éves kislányom egy olyan gimnáziumba akar járni, ami nagyjából negyvenöt percnyire van innen busszal. Félek elengedni, mert bár tényleg jó lenne neki az a gimi, mivel elég tehetséges és motivált a tanuláshoz (kár lenne ezt elpazarolni egy olyan ócska és rossz hírű iskolára, mint ami itt van), de egyszerűen nem ért a tájékozásodhoz, pedig az említett iskola nem épp a buszmegállóhoz közel van, és féltem is. Az iskola egy elég nagy városban van, és borzasztóan aggódok hogy eltéved vagy esetleg valami katasztrófa történik. Emellett mikor tud tanulni ha minden nap buszozik? Hogy tudna teljesen egyedül egy teljes idegen városba járni?


Nagyon makacs, hiába mondtam neki hogy tanulni bárhol lehet, ő kijelentette hogy csak oda hajlandó menni.

Ti vállalnátok a kockázatot és elengednétek, vagy győzzem meg hogy nem jó ott neki?


-Egy anyuka



2018. febr. 11. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iutazás gáz van koli is. Tapasztalatból mondom, a kolisok mindig nagyon összetartóak. Na de ha nem lesz az, akkor is végogjárjátok ezt az utat többször. Majd esetleg kérjétek meg vezessen oda titeket. Amúgy ha van mobil netje is tud tájékozódni, odajutás lementve a telefonjára. Nem lesz baja, megoldja.
2018. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán elengedném, persze.

Teljesen úgy írsz mintha egy másik földrészre készülne a lányod 5 évesen...

45 perc utazás az semmi, meg fogja szokni, a buszon is tud tanulni. 14 évesen hogy tévedne el egy városban? Fogadd el h nem pici már a lányod és tud magára vigyázni, nem kell babusgatni, jobb is ha szokja az önállósodást. Ha az jobb gimi nyilván oda iratnám, mert az sincs messze.

2018. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Másodikos korom óta egyedül járok az iskolába, ami 25 km-re van, most 12.-es vagyok. Szerintem engedd el, legalább őnállósodik.
2018. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan 5-10 percre van a suli, de rengeteg osztálytársam utazik napi 1 órákat. Budapestről beszélünk, járnak be Törökbálintról, Budakesziről, Dunaharasztiból, Érdről, de Budapest legkülsőbb kerületeiből is.

Ha a lányod nem jó a tájékozódásban, azt javaslom, hogy nézzétek meh együtt a térképen, hogy hol van a suli, beszéljétek át az utat, menjetek el akár többször is arra közösen, mondd el neki, melyik buszra kell felszállnia, hol kell bekanyarodni stb. Ha hosszú a buszút, akár ott is tud egy kicsit tanulni, például angol szavakat tanulni, verset tanulni meg ilyenek. Osztálytársaim is ezt csinálják. Sőt, már nem is feltétlen kell elővenni a füzetet, vannak tanulós alkalmazások is telefonra. Pl szótanuláshoz quizlet.

2018. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Anya azt sem engedte, hogy olyan gimibe menjek ami fél órára van, és még csak nem is másik városban. Be sem írhattam olyat, ahová 25 percnél többet kellene utazni. Így egy közeli gimibe fogok járni. Ettől függetlenül én a helyedben elengedném. Tudom, már mindegy mit írok, de remélem jól döntöttél. Mindig élni kell a lehetőségekkel! Ha tehetséges és motivált, hadd menjen
2018. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!