Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós gyereketeket el szoktáto...

Alsós gyereketeket el szoktátok kérni az iskolából, ha családi programra szeretnétek menni? Hogyan reagálja le az osztályfőnök?

Figyelt kérdés

A lányunkkal háromasban el szeretnénk menni a Body Kiállításra, ezért ma reggel szóltam az osztályfőnökének, hogy szerdán nem megy iskolába.

Erre Ő nem túl kedves stílusban közölte, hogy az ilyen programokat ne iskolaidőbe szervezzük, és amúgy is már leigazoltuk neki a 3 db szülő által igazolható napot és hogy mindig mi vagyunk azok, akik valami program miatt nem visszük a gyereket suliba, pedig a rendszeres iskolalátogatás kötelező.

A szülő általi igazolás meg rendkívüli helyzetekre van, mint pl.: temetés.


Annyi igaz, hogy már többször is elkértük; mozi, kirándulás, korcsolyázás, bábszínház stb. miatt, de ez kb. 1-2 havonta szokott előfordulni.

Mondjuk ha az iskola is vinné néha rendes programokra, nem nekünk kellene mindig elkérni, hogy élményekben legyen része, akkor talán nem alakult volna ki ez a helyzet....


Hozzá kell tennem, a lányunk jól tanul, tanulmányi versenyekre is szokott menni, a házit és az órai munkát mindig bepótoljuk.


Úgy gondolom, a tanárnő lehetne egy kicsit együttműködőbb, ha már mindig a kommunikáció és a szülő-iskola közti együttműködés fontosságát hangsúlyozzák.

Hisz az ilyen élményektől "több" lesz a lányunk, tágul a látóköre, a hasznára válik.


Nálatok ez hogy működik?

Szokott probléma lenni belőle?


2018. febr. 19. 11:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%

Havonta egyszer teljesen rendben van egy nap hiányzás, menjetek orvoshoz, időzítsétek péntekre vagy hétfőre, simán leigazolja az orvos, ha tartotok mértéket.


Ez mondjuk pont nem egész napos program, ha ilyen van, elég tanítás után értemenni, 2 óra alatt megjárjátok, sőt rá is un ennyi idő alatt.


Ha egy egész napot vesztek ki orvos által, akkor legalább másik városba menjetek kirándulni.


Az osztályfőnöknek nem kötelessége leigazolni, bár általában örülnek, ha kevesebben vannak bent.

2018. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
9%
Én sem értem, hogy két havonta egyszer miért ne hiányozhatna egy napot az iskolából. Ettől nem fogja azt gondolni, hogy kénye-kedve szerint bárhova mehet iskola helyett, meg azt sem, hogy a szülei gazdagok ezért bármit megtehet. Nem tudom mekkora a lányod és, hogy hányadikos órákról hiányzik ennyit, de, ha még alsós, akkor azért nem értem, hogy mi a gond, ha pedig felsős, akkor ennyit igazán pihenhet. Nem tudom ki sajnál itt ennyit egy gyerektől. Meg azt sem, hogy miért kellene a gyereknek betegséget vagy valaki temetését várnia azért, hogy egyszer-egyszer ne kelljen iskolába mennie. Az oktatás rég nem olyan színvonalon működik, hogy kár lenne érte. Abban is baromira igaza van szerintem a kérdezőnek, hogy az iskoláknak kellene ilyen programokat biztosítani a gyerekeknek. Ha pedig mindenki hétvégén megy a kiállításra, akkor az nem egy klassz program, hanem több ezer ember, nyomorogva, ingerülten, egymást lökdösve, kígyózó sorok és nulla szórakozás. Ott szúrtad el, hogy az osztályfőnököt beavattad, inkább a gyerekorvossal beszéld meg, neki mond el, hogy mi a helyzet, hogy hétvégén egyszerűen nem tudjátok megoldani és, hogy havonta vagy két havonta egyszer szeretnél kérni egy ilyen napot.
2018. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hány alkalmazottatok van, de mit szolnál ha 25-30 alkalmazottad lenne, és ök 1-2 havonta közölnék veletek (3nappal elötte), hogy szerdán nem jön mert moziba megy, vagy body kiállításra?

Mondjuk úgy, hogy 5 tényleges betegség miatt van távol.


Body kiállítástól a látoköre nem lesz nagyobb.


Ès gondolj bele ha minden gyereket elkérnének 1-2 havonta az iskolából, akkor lenne olyan nap amikor egyetlen egy gyerek sincsen bent.


Németországban 500€/nap/gyerek az igazolatlan hiányzás.

2018. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Drága utolsó, szerinted minden orvos rávehető a táppénzcsalásra?

Én nem lennék ilyen pofátlan a gyerekorvosunkkal! Bele sem gondolsz hogy egy orvostól hamis igazolast kérni olyan, mintha egy irodistától kérnéd hogy pl. lopjon haza neked irattartókat, vagy rendőrtől hogy hamisan tanúzzon, netán eladótól hogy adjon csak úgy egy-egy terméket a boltban ingyér? Erre neveled a gyerekedet is?


A gyerekorvos helyében úgy kiosztanálak hogy seggel repülnél ki a rendelőmből. Az arcátlanságnak is vab határa!

2018. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
bocsi utolsó előttinek szólt, aki csalásra akarná rávenni a gyerekorvost
2018. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
11%
Akkor még szerencse, hogy a gyerekorvos is olyan pofátlan, rosszéletű, erkölcstelen, csaló ember, mint én és így soha nem kellett még kirepülnöm a rendelőből. És ja, ez pontosan olyan, mint az, ha ingyen hoznám haza a dolgokat a boltból..
2018. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Az orvos nem tehet ilyet hogy igazol egy valótlan betegséget, mert anyuci programozni vágyik egy szerda reggel mert csak akkor ér rá a lányára.

Ha megteszi, visszaél a hivatásával. Az hogy te találtál egy nekedvaló csalót, mázlid van, ennyi.

2018. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
Az iskola mar nem ovoda. Teljesen igaza van a tanitononek. Ott vannak a szunetek. Nem is beszelve arrol, hogy egy body kiallitas nem valo egy ekkora gyereknek...
2018. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Megértelek, mert nekünk is „atipikus” a munkarendünk, és sokszor hétvége helyett hét közben van szabadnapunk.


Ugyanakkor azt gondolom, hogy egy állami iskolában nem várható el, hogy a féléves 3 szülő által igazolható napon felül csak úgy elengedjék a gyereket. Előttem már felhoztak számos indokot, de a legegyszerűbb magyarázat az, hogy ez a szabály. (A mai rendszerben ráadásul általában irtóra paráznak az igazgatók a fejük fölé tett márnemklikesdemégisaz helyi kiskirályoktól, így nem merik áthágni a szabályokat.)


Megoldás lehet, ha kerestek egy alapítványi iskolát, ahol lazábban veszik ezeket a dolgokat. Egyébként én is azt javaslom, szervezzétek délutánra a családi programokat iskolaidőben, a napköziből gondolom elengedik…

2018. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
29%
bocsi,hogy belekérdezek-egy évben max 3 napot igazolhat a szülő?? a nagyi most két napra elvitte "nyaralni" a kisfiamat-de nekünk csak annyit mondtak,hogy érezze jól magát-nem volt ilyen szigor.nálunk elég laza az igazgató is.(azért egy-két nap bele kellene ,hogy férjen az évben,hogy lazitsanak)
2018. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!