Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Segítség iskolai gonddal...

Segítség iskolai gonddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Másodikos a kisfiam. Örömmel készült az iskolába, de már az első pillanattól kezdve baj volt vele. Nem csinálta azt, amit kellett, összefirkálta a könyveit, füzeteit. Második félévre is jutottunk, hogy szétvagdalta a tolltartóját, ruháit. Másodikban jól indult megint, valahol viszont elcsúszott a dolog. Utál iskolába járni, verekszik, beleharapott a tanító nénibe, mert az lefogta. Soha ilyen gond nem volt vele korábban, nem verekedett.arra panaszkodik, hogy piszkálják, csúfolják, rugdossák. Tanító nénik közül egyik konfliktuskerülő, a.másik folyton kiabál. Most beteg, de hétfőn megy. Nem b várja, nem hiányoznak neki a gyerekek, nincs barátja. Jártunk pszichológusnál,ő azt mondja, ne váltsunk. A nevelési tanácsadóban azt mondják, váltsunk. Nem tudom, mit tegyek.
2018. febr. 23. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a pszichológus mit mondott, mi váltja ki ezeket, miért ne váltsatok sulit?


én amúgy tuti másik iskolába vinném. egyértelműen nem érzi jól magát abban az osztályban.

2018. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

leírta mi váltja ki: csúfolják, piszkálják, rugdossák. persze hogy nem szeret menni és nem tud viselkedni.

Váltsatok iskolát és járjon szakemberhez, sajna a problémás gyerekek mindig problémásak - mármint ha itt kiszemelték szekálni, máshol is kifogják, vagy mert szemüveges, vagy mert hallgatag, vagy mert kövér..ez ilyen. küzdősportra vigyed. Tanul önfegyelmet, önbizalmat kap és levezeti a felesleges stresszt

2018. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok. Ez nem jó így, gondolj bele, milyen lehet neki minden nap oda járni.
2018. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Lefogták és azt mondod vele van baj. Mond neked mikor veszett el az a minimális szabadság érzeted amivel megszülettél? O.o

Végig se olvastam ez a természetgyalázó kérdést.

Tanulj meg gyereket nevelni.


Még a növények is tiltakoznak, kimutatják ha baj van.

2018. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél a problémáról a tanítókkal úgy, hogy a segítségüket kérted, mondják el, mit látnak, mi lehet a fiad baja? Más szülőkkel beszéltél erről? Sokszor a gyerekek otthon elmesélik azt is, ami másokkal történik az iskolában, így más szemszögből is láthatod, milyen a fiad a suliban.

A pszichológus miért mondja, hogy ne váltsatok? A nevtan miért mondja, hogy igen?

(Hasonló helyzetben voltunk évekkel ezelőtt, nekünk a nevtanban mindenki „burkoltan”, de erőteljesen célzott rá, hogy az akkori iskola nagyon gáz, váltanunk kéne, a pszichológus pedig kvázi könyörgött ezért. A sulis iskolapszichológus volt az egyetlen, aki nem mondta ezt, de mikor néhány év múlva – akkor már egy új suliba járt a gyerek, ő pedig már nem abban az iskolában volt pszichológus – összefutottunk az utcán, elnézést kért tőlem, hogy nem mondta ki, hogy váltsunk, holott tisztában volt vele, hogy a tanítónőink kretének. Nyilván lojális volt az iskolához, ahol dolgozott, nem kárhoztatom.)


Ennyi információ alapján én is azt javasolnám, hogy váltsatok iskolát, mert megmérgezi a gyerek lelkét, ha naponta sok órában egy ennyire ellenséges közegben van (ahol se a tanárokhoz, se a gyerekekhez nem tud kapcsolódni).

2018. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha már elsőben ilyen volt kezdetekkor akkor bizony gyerekel van gond ,tanitonéni meg gondolom verekedés megelözésére tartota vissze ő meg megharapta itt nagyobb gond van a te gyerekedel mint sulival sajnos .
2018. febr. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én váltanék mindenképp. Még csak gimis vagyok, de engem is folyton piszkáltak általánosban. Mi iskolát váltottunk, és nagy szükség volt rá. Nekem sokat javult. Utána valószínüleg javul a helyzet.
2018. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ezeket csinálta a taneszközeivel, akkor már látnod kellett, hogy baj van. Ez nem normális viselkedés. Nem tud alkalmazkodni az iskolai élethez ebben az osztályban. A kérdés az, hogy másikban majd tud-e? Sehol sem ideális az osztály összetétele, mindenhol vannak problémás gyerekek, akik csúfolkodnak, verekednek. Én olyat még nem láttam, hoyg egy tanítónéni csak úgy ráhagyta volna valamelyikre, hogy terrorizálja a másikat. Ha mégis így van, akkor váltsatok osztályt! De attól még lehet, sőt valószínű, hogy nektek is változtatni kellene a gyerek nevelésén,mert egy rossz osztályközösségtől függetlenül is lehet a kisfiúnak beilleszkedési zavara.


Egyébként az, hogy jól indult a 2. osztály, az azt jelenti, hogy lettek barátai és nem piszkálták? Mert ha így volt, akkor simán lehet, hogy a kisfiaddal van valami bibi. Ha ugyanúgy nem voltak barátai, nem érezte jól magát, akkor viszont osztályt kell váltani, nem oda való a gyermek.

2018. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon jól viselkedik? Oviban volt vele gond? Sajnos az enyém is csinálja pont ugyanezeket, de adhd-s. Nagyon jól indult a dolog, de aztán kirúgták a tanárt, akit szeretett. Azóta 8 különböző tanár tanította. Folyamatosan gondolkodtam, hogy el kéne onnan hozni, de a gyerek nem akart, ott vannak a barátai. Most meg behívtak, hogy vigyem el. Nem is értem, semmi önkritikájuk, hogy ezt nem lehet csinálni egy elsős osztályban?

Én nem viszem most el, mert a gyerek nagyon kivan idegileg, és le is vannak maradva, hol voltak órák, hol nem. Így az új helyen halmozottan hátrányosan indulna. De kiveszem napköziből, és szeptemberben tuti nem itt folytatjuk. a 240 óra hiányzást meg maximálisan ki fogjuk használni!

2018. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!