Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nőnapkor felköszöntitek a...

Nőnapkor felköszöntitek a tanítónénit?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert lányom van. A fiúk felköszöntik
2018. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom fel fogja a fiam köszönteni. Az oviban mindig vitt vlamai kekszet, csokit, hogy minden lánynak jusson. Iskolába is csak úgy illik szerintem, ha az osztály összes lányának visz.
2018. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

Nem, mert a gyerek szemében nem nő, hanem pedagógus.

Szép is lenne az összes lány osztálytársát is köszönteni, egy 32 fős csoportban, 16 lányt.


Anno, mikor iskolás voltam, nálunk is erőltették a fiúknak, hogy készüljenek nekünk, totál felesleges és nevetséges volt, mert utána ugyanúgy bántották azokat, akiket amúgy is rendszeresen. Idejét múlt "ünnep" már ez.

2018. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Általában az osztálypénzből szoktak venni egy közös ajándékot, általában cserepes virágot. De sok fiú külön is szokott venni. A lányoknak is az osztálypénzből vesznek mindig és beosztjak, hogy ki kinek adja.

Óvónéni vagyok, tavaly az egyik gyerektől egy doboz Raffaellot kaptam. Hozott még egy dobozzal az Anyuka és szétosztotta a kislányok között.

2018. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Osztálypénzből normális dolog venni? Nem csak fiúk járnak az osztályba.
2018. márc. 2. 14:49
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem osztálypénzből való dolog. És nem elavult.

Senki nem sértődik meg azon, ha egy kisfiú nem ad nőnapra virágot (férfi esetében sem. együtt dolgozom többszázzal, és 2-3 ad), de ha ad, akkor az is rendben van. Figyelmesség a szülők részéről, és valószínű, hogy ahogy felnő a gyerek, majd ő is ilyen figyelmes lesz.

2018. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Figyelj nálunk senki sem volt ellene, hogy az osztálypénzből legyen, igaz mellette sem, mert senki sem szokta megkérdezni. A saját döntésed, hogy viszel e, ha nem akkor sem lesz a gyereked kevesebb. De azt azért megjegyezném mikor én nem vittem annó pedagógus napon mas meg igen én rosszul éreztem magam.
2018. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

Ez nálam olyan dolog, mint az orvosnál a hálapénz..eleve elutasítom.

Az a dolga az orvosnak is, hogy elvégezze a munkáját a beteg érdekében, és nincs kitéve a rendelő ajtajára: hogy a vizsgálat ingyenes ,az orvosi tiszteletdíj ennyi- meg ennyi..


Az ovi, iskola ajtajára sincs kitéve: az oktatás/nevelés ingyenes , a pedagógus díja pl. egy doboz desszert, stb.

Tegyük fel, hogy a gyerekemnek óvóbácsija van...az óvoda pedagógus sem vesz minden anyukának virágot, csak azért mert a gyermekét neveli, és így ismeretségben vannak...szép is lenne, na és drága..

Fordított esetben "csak" azért mert tanárnő, stb. miért kéne??

Szerintem a karácsony, a húsvét, a nőnap, a Valentin-nap, és más ilyen dolgok családi magánügy, és amivel tartozik az ember, max annyi, hogy boldog nőnapot, karácsonyt és egyebeket kíván az óvónőnek, tanárnőnek.


Kifejezetten irritál amikor túlbuzgó anyukák, apukák tálca virágokkal, és szatyor ajándékokkal rohangálnak talpat nyalva, csak mert nőnap/stb. van... Miért??

Nekem ez az egy bolond százat csinál kategória.. Egy elkezdte , a többi gyagya meg nem akart lemaradni..

Na és azt már csak suttogva jegyzem meg, előbb költöm el azt a pénzt a gyerekemre- mert hozzá van közöm!

Aztán meg nyekeregnek milyen sokba van, de pimasz a doki ,hogy tarja a dolgát, elvárja az óvónő az ajándékot, stb. Muszáj, mert akkor a gyerekem fenekét nem teszi tisztába, rossz jegyet ad neki...

Kérdem, ki szoktatta hozzá Őket?


Egyébként meg nem haragszom sem a pedagógusokra, sem orvosokra, tehát nem ezért mondom!


Mi csak és kizárólag év végén viszünk és csak és kizárólag 1 szál virágot, vagy magunk készítette apróságot, megköszönve az egész évi munkáját az illetőnek.

A többit nem tartom indokoltnak.

2018. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%

Ja, és a csoporttársainak sem visz a fiam semmit, mivel ők még nem Nő-k, hanem gyerekek.. Az apuka részéről kedves dolog, ha saját kislányát meglepi.

Kamaszkorban/később, a saját zsebpénzéből ha visz az osztálytársainak, akkor tegye- ez már az Ő döntése.

2018. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hozzáállás.

Minden reggel nagyon korán kell vinnem a fiamat a suliba, még ügyeletben hagyom ott. tegnap a 6. gyerekként érkezett, ebből 2 kislány volt, és a 4 fiúból bizony hármuknál volt virág. Igaz, az osztáléyból egyedül ő vitt. De csak azért mert másik fiú kekszet vitt, harmadik csokit... és persze olyan is volt több, aki semmit, mert eszébe sem jutott a szülőnek, hogy ilyenkor illik. Mert igenis illik, és ezt igenis szokja meg a gyerek. a nőnap nem családi ünnep.


Egyébként meg mi van, ha a szülő túlbuzgó, nyalizó.

Basszus, hát ki másért csinálnám, ha nem pont a gyerekemért? Pont teszek rá, hogy más mit gondol ilyankor rólam, mert nem a másik szülő véleménye fontos, hanem a tanár hozzáállása a gyerekhez. És bizony ezt nagyban befolyásolja a szülő hozzáállása a tanárhoz.

2018. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!