Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nőnapkor felköszöntitek a...

Nőnapkor felköszöntitek a tanítónénit?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ja, és vitt a gyerek minden kislánynak az osztályból, a tanítónéniknek, akikkel aznap órája volt, és még az igazgatónénihez is bement az utolsó megmaradt szállal (beteg lett egy kislány).
2018. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ha egy felnőtt férfi virágot ad egy felnőtt nőnek, mert ismeri/családtag, kedvese akkor oké, de ugyan miért illik egy kisfiúnak egy felnőtt nőnek (aki nem az édesanyja) virágot vinni??

Akkor Te viszel a boltosnéninek is, az összes nő munkatársadnak, és folytathatnám??

2018. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azzal meg az a baj ha egy szülő túlbuzgó, hogy unfair dolognak tartom, mert mondjuk Te megteheted, én megtehetném (most már), de van 20 olyan gyerek akinek ennie nincs mit a hétvégén, nemhogy ezt tegye...

Ne azért legyen Gusztika kedvesebb a tanárnéninek, mert a szülője virágot, porcelánkészletet, egyebet visz a tanárnak, óvónőnek.

Egyenlő esélyek...vágod.

..az én gyerekemnek olyan óvónőt, és tanárnőt szeretnék, akik önmagáért, a hivatásukból fakadóan szeretik a gyerekeket, nem ezért.

Ismétlem, nem haragszom rájuk, és nem tartom rossz embernek őket ha elfogadnak ilyesmit.

Csupán nem érzem indokoltnak ezeket az alkalmakat.

2018. márc. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Vannak olyan férfi munkatársaim, akik hoznak/visznek virágot a közvetlen munkatársnőiknek. Ez miért lenne gond?

Anno mi is kaptunk a suliban a fiúktól, elsőben is, és még 12.ben is.

(A kisfiú az édesanyjának anyák napon is ad virágot az egy megkülönböztetett ünnep. Bár tudom, sok ismerősöm azt is hülyeségnek tartja, hogy én ilyenkor a nagymamámat is felköszöntöm, és a gyereket is erre tanítom. Pedig ugye anyák napja és nem mamák napja az ünnep.)


A túlbuzgóságnál meg nem a virágon volt a hangsúly (a tanítónéni annak is örül, ha valaki csak szóban köszönti, akár nőnapon, névnapon, születésnapon), hanem úgy általában a szülő-tanár kapcsolatra akartam rávilágítani. Sokak szemét az is szúrja, ha az ember minden nap beszél 2 mondatot a tanárral, mert "nyalizik" és ez nem óvoda. Nekem fontos, hogy tudjam, ki van vele napközben (sokszor többet, mint én).

2018. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ezen most leszakadt az arcom... A szülő hozzáállása a pedagógushoz...

A pedagógus azért lesz az, mert ezt a hivatást választja saját érzéseiből, vágyaiból kiindulva, jó esetben mert szereti a gyerekeket, erre érzi magát alkalmasnak.

Mi szükség erre az elanyagiasodott,másokon áttörtető felfogásra?


Tegyük fel van két gyerek..az egyiknek tud a szülője pénzt adni a jobb bánásmódért,és ad is, bár buta (az sem baj, mindenkit lehet tanítani) és átok rossz kölke (ez sem baj, nevelni is lehet) van esetleg;a másik meg nem és okos,szolid gyereke van -szélsőséges példa,de éppen ezt akartam;

Akkor hol a válasz?

Odaát?

Ne haragudj meg Rám,mert nem veled van bajom,csak az elvvel,a felfogással.

Ez nekem nem oké.

2018. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem nem volt anyám akit köszönthettem volna anyáknapján, és hálás vagyok az Istennek, vagy a sorsnak, hogy volt nagymamám akit megköszönthettem! Ettől nem leszel "hülye". Csak szereted a másikat!


Az nem zavar, ha apuka beköszön és azt mondja: boldog nőnapot -ez kis gesztus, és kedves. Én az ajándékokra gondoltam kifejezetten.

2018. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Igen, a szülő hozzáállása a pedagógushoz. Mi ezzel a baj? nem csak anyagiakról beszélhetünk. Amikor úgy adódott, hogy nem tudott virágot vinni a gyerekem, pont ugyanolyan jól esett a tanítónéninek a rajzolt virágcsokor. vagy még jobban is. De ez a szülőn múlik, mert a 8éves Gézuka nem tudja magától, hogy nőnap van vagy éppen Petronella néni névnapja. Erre a szülőnek kell figyelni.

Nem pénzt kell adni a jobb bánásmódért, hanem figyelmet, törődést. Nőnapkor ez éppen most virág volt (lehettt volna rajzolt is, mint írtam feljebb). Máskor meg annyi, hogy megkérdezem tőle, hogy rendben van-e, mert elég vacakul, kialvatlanul fest...

2018. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Jáj...ez a másik amitől sikítok... Miért kell a tanárnőt/óvónőt a névnapján megköszönteni???

Ez az Ő magánügye.

Az pedagógus sem vesz személyes ajándékot a gyerekednek, mert névnapja van....


A pénzt nem szó szerint értettem, pénzbe kerül az ajándék -így: lehet, hogy a megfogalmazás nem volt pontos, javítanám pénz áldozni erre a célra.


Hát...tőlem még nemigen kérdezte meg egy pedagógus se, minden oké-e (egyet kivéve, akinél jobbat még nem láttam a sokból), fordítva már sokszor volt, hogy érdeklődtem.

de nem a szóbeli figyelmességről írtam, nem az emberi viselkedésről, nem a rajzolt virágcsokorról, hanem a célzott, szülők által elkövetett ajándékokról.

ezzel szemben van kifogásom, de ha más csinálja hát tegye. Ez az én nézőpontom, és mert így gondolkodom, másnak még nem kell -csupán a véleményem írtam le erről.

2018. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírási hibákért!
2018. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
De nem azért adunk ajándékot, mert kapunk is, hanem mert adni jó :) Mert jó odafigyelni a másikra.
2018. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!