Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki naponta tanul alsós...

Aki naponta tanul alsós gyerekével, annak hogy alakul a délutánja?

Figyelt kérdés
Nem fárasztó a gyereknek annyira,hogy fordítva süljön el a dolog ?
2018. márc. 15. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk nem a gyerek a fáradt, hanem én.

Vidéken élek, a városban dolgozom, fél 7-kor megyek el reggel dolgozni, negyed 6-kor érek haza. Akkor eszek pár falatot és akkor állok neki tanulni az elsős fiammal. Nem napközis, mivel sajnos nem foglalkoznak egyénileg a gyerekekkel, csak legyen kész a lecke, nem ellenőrzik le, hogy jó-e, nem olvastatják külön, mivel ugye több gyerek van, így nem láttuk értelmét, hogy beírassuk. Nagymama tud rá vigyázni, tehát meg tudjuk oldani. Így meg tudok vele annyit foglalkozni, amennyit igényel. Csak elég fárasztó már ilyenkor. Viszont csak velem hajlandó tanulni. Annyi szerencsém van, hogy nagymama megfőz. Tehát azt már nekem nem kell. Igazából fél óra alatt olvasással együtt megvagyunk vele.

2018. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

azért az felmerült bennem, hogy ha a nagymamával nem hajlandó tanulni a gyerek, akkor nem lenne-e jobb a délutánt is gyerekek között, közöségben tölteni?


Nálunk megcsinálják a házit a suliban, az egyetlen napi feladat az olvasás. Ebből napi 20-30 percet kért a magyartanító.

Bevallom őszintén, el szoktam felejteni, így gyakran csak közvetlen fürdés előtt olvasunk el néhány (3-5) oldalt az olvasókönyvéből.

Péntekenként hoz haza házit, azt pedig legkésőbb szombat délelőtt megcsináljuk.


Ha a suliban nem tanul napköziben a gyerek, akkor otthon kell, ez evidens. Mivel ott délután nem fárad le agyilag, így nem gondolnám, hogy az otthoni tanulás fárasztó lenne.

És ha igen, a dolog akkor sem opcionális, hiszen meg kell csinálni. :/

2018. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

"azért az felmerült bennem, hogy ha a nagymamával nem hajlandó tanulni a gyerek, akkor nem lenne-e jobb a délutánt is gyerekek között, közöségben tölteni? "

Ha elolvastad volna, amit írtam, akkor abban benne van, hogy a napköziben nem ellenőrzik le, hogy jó-e. Tehát itthon újra ugyanúgy le kell ülni és foglalkozni a házi feladattal. Ott nem olvastatják egyenként őket, még én itthon meghallgatom annyiszor, ahányszor szükséges, ha téveszt javítom. Tehát semmi értelme, hogy napköziben legyen, mert utána ugyanúgy kell vele otthon foglalkozni.

2018. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
És nálunk házit nem csinálnak a suliban. Ott órai feladatok vannak, a házi meg házi. Amit iskola után kell megcsinálni. És nálunk nincs feladva, hogy 20-30 percet olvastassuk a gyereket, hanem fel van adva egy olvasmány, illetve, hogy azt hányszor olvassa el a gyerek.
2018. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!